בלון להרזיה במקרים של השמנת יתר

בחירת רופא זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לניתוחים בריאטריים!

שאיבת שומן במהירות!בלון להרזיה הוא טיפול המיועד עבור אנשים המעוניינים לרדת כעשרים אחוז מהמשקל העודף שלהם אך מעדיפים שלא לעבור ניתוח בריאטרי.

כמו כן הטיפול מתאים עבור מועמדים לניתוח בריאטרי שמפאת משקלם נמצאו כלא מתאימים לעבור את הניתוח. במקרים האלו לא אחת המטופלים מונחים להשיל אי אילו קילוגרמים ממשקלם ולנסות שנית לעבור את בדיקות ההתאמה לניתוח.

בנוסף לכך בלון להרזיה מתאים עבור אנשים הסובלים מהשמנת יתר שלא נמצאו מתאימים לעבור ניתוח בריאטרי על רקע בעיות בריאותיות שונות, המהוות התוויות נגד למעבר הניתוח, שאינן קשורות ישירות להשמנה. במאמר שלפניכם נסביר על קצה המזלג במה כרוך הטיפול ובמה הוא שונה משאיבת שומן.

בלון להרזיה על קצה המזלג

בלון להרזיה הוא למעשה בלון שמוחדר לקיבה בהליך אנדוסקופי. לאחר שהבלון מוחדר לקיבה, הוא מנופח באמצעות צנתר ייעודי שעובר לאורך הוושט ועם סיום התהליך הבלון נקשר, הצנתר מוצא מן הגוף והבלון המנופח נותר בקיבתו של המטופל. כאשר הבלון נמצא בקיבה, הוא למעשה מקטין את הנפח הזמין של הקיבה לקליטת מזון. התוצאה היא היווצרות של תחושת שובע מוקדמת על רקע המקום הצנוע שנותר לעיכול המזון בקיבה.

סך הכול ניתן להשאיר את הבלון בקיבה של המטופלים למשל חצי שנה לכל היותר וזאת כיוון שלאחר חצי שנה עולה הסיכוי לפגיעה בבלון ולירידה בנפחו. מדובר בטיפול פשוט למדי בהשוואה לשאר הניתוחים הבריאטריים ולפיכך אין זה פלא ששיעור הסיבוכים שלו נמוך מאוד. הבלון מכיל נוזל בצבע כחול ולפיכך בכל מקרה של התנקבות וזליגה של הנוזל, ניתן יהיה לזהות את הבעיה עם השינוי בצבע השתן של המטופל.

במחקרים רבים שבוצעו בשנים האחרונות, שבחנו את ההשפעה של השיטה על הירידה במשקל, נמצא כי מדובר בשיטה שמביאה לירידה של כעשרים אחוז מהמשקל העודף. יש לציין כי הירידה נשמרת למשך מספר שנים, גם לאחר הוצאת הבלון.

ההבדלים בין בלון להרזיה לבין שאיבת שומן

ההבדל המרכזי בין שאיבת שומן לבין בלון להרזיה בא לידי ביטוי במטרת העל של הטיפולים השונים. ניתוח שאיבת שומן ברוב המוחלט של המקרים מיועד לסייע למטופל להיפטר מעודפי שומן הממוקמים באזורים שנחשבים למאתגרים מאוד בגוף כשבין היתר מדובר בפנים הירכיים, בישבן וחלק האחורי של הזרועות. לפיכך הטיפול מבוצע לא אחת במטופלים המקפידים על תזונה נכונה ועל פעילות גופנית באופן שגרתי וסדיר ופשוט מתקשים להיפטר ממצבורי השומן הבעייתיים.

בלון להרזיה לעומת זאת מיועד לסייע להרזיה באופן כללי ולא באופן ממוקד, על ידי שינוי של הרגלי האכילה. בנוסף לכך, יש להבין כי שאיבת שומן היא טכניקה מתחום הטיפולים האסתטיים. השומן הנשאב במהלך הטיפולים הוא שומן הנקרא סאב קוטן או תת עורי. השומן התת עורי הוא לא השומן המסוכן לנו וזאת בניגוד לשומן הויסצרלי, הממוקם בעיקר בין האיברים הפנימיים, באזור הבטן.

בלון להרזיה הוא טיפול רפואי לכל דבר ועניין שכן הוא מיועד עבור מטופלים המתקשים לרדת במשקל, שנמצאים בסיכון לתחלואה נלווית או שכבר סובלים מתחלואה נלווית אחת לפחות. הכוונה היא למשל ליתר לחץ דם, סוכרת סוג 2, בעיות נשימה ועוד מגוון בעיות בריאותיות ומחלות הנלוות להשמנה.

תוצאות מידיות לעומת מאוחרות

מעבר לכל זה חשוב להזכיר עוד הבדל משמעותי אחד הבא לידי ביטוי בכך שאת תוצאות הטיפול לשאיבת שומן ניתן לראות באופן כמעט מידי. לעומת זאת את תוצאות הטיפול המבוצע בעזרת בלון להרזיה, ניתן לראות רק לאחר כמה חודשים.

עוד יש לציין כי בדרך כלל ללא ביצוע יזום של שינוי הרגלי אכילה וסגנון חיים, התוצאות של הבלון יהיו צנועות מאוד וזאת כיוון שהבלון צריך להוות רק מרכיב אחד במערך של טיפולים הכולל מפגשים קבועים עם דיאטנית קליני, השתתפות בסדנאות לשינוי הרגלי אכילה וכיוצא באלה כשמן הסתם כל אלו אינם נחוצים במקרה של ניתוח לשאיבת שומן.

Picture of דפנה לוינסון מאמנת
דפנה לוינסון מאמנת

דפנה לוינסון מאמנת מוסמכת עם ניסיון עשיר באימון אישי, אימון קבוצות, תכניות אימונים, מעקב משקל והכוונה ייעודית.

אז מה היה לנו בכתבה:
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!