שאיבת שומן לצורך הגדלת חזה

בחירת רופא זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לניתוחים בריאטריים!

שאיבת שומן והגדלת חזהנשים רבות חשות כי גודל החזה שלהן וצורתו משפיעים על הביטחון האישי שלהן בקשר לגופן. גורמים כגון ירידה במשקל, הנקה, הזדקנות וגנים עלולים לגרום לשדיים לצנוח או לאבד את המלאות שלהם.

נשים אחרות חשות כי החזה שלהן הופך להיות קטן יותר באופן טבעי. היום ניתן לשפר את צורת וגודל השדיים ללא צורך בהליך שתלי סיליקון.

הגדלת חזה עם שאיבת שומן היא חלופה לניתוח שתלים בשדיים, וכרוכה בהסרת שומן מאזורים אחרים של הגוף כגון מהרגליים או הבטן, והעברתו לאזור החזה.

צורת וגודל הגוף משתפרים והתוצאה היא מראה ותחושה טבעיים ביותר של החזה. יש לבצע הליך זה בקליניקות מורשות אצל מומחים לתהליכי העברת שומן, שיש להם שנים של ניסיון ותוצאות מוכחות ומעולות.

מהות ביצוע ההליך

ההליך מבוצע בטכנולוגיה מתקדמת המייצרת שתל שומן טהור ויעיל ביותר, כך שניתן ליצור שדיים גדולים יותר ללא הצורך בשתלים.

הטיפול כרוך במשמעות פולשנית מינימאלית ואין צורך לשהות בבית החולים או לעבור הרדמה כללית, מה שהופך את זמן ההתאוששות למהיר בהרבה מאשר ניתוח קלאסי להשתלת שתלים בחזה.

השדיים עוברות הליך שחזור צורה, מוצקות ומלאות. היות וההליך אינו כרוך בשתלים, התוצאה הסופית היא מראה רך וטבעי.

השומן נלקח מכיסים עיקשים של שומן הנמצאים בדרך כלל בבטן או בירכיים, כך שניתן אף לעצב מחדש אזורים "בעייתיים" בגוף, שאינם מגיבים לדיאטה או פעילות גופנית.

יתרונות הגדלת חזה עם שאיבת שומן

היתרונות המשמעותיים של הליך משולב זה כוללים הגדלת החזה תוך שימוש בשומן גוף טבעי היא החלופה הטבעית ביותר לשתלים זמינים; שני ההליכים מבוצעים בהליך אחד, אזור החזה הזקוק להתמלאות שומן משתפר בהליך אחד עם הפחתת שומן באזורים בעלי עודף שומן; ההליך מבוצע ללא החדרת שתלי סיליקון או גופים זרים לחזה; ההליך אינו מבוצע עם הרדמה כללית, הוא קצר ואינו כרוך בזמן התאוששות ארוך; והתוצאות הן מראה טבעי ורך.

בעוד שהליך העברת שומן טבעית להשתלה בחזה אינו נחשב לזרם המרכזי כשיטות השתלה, הוא מציע לנשים המעוניינות בהגדלת חזה, אפשרות טיפול ללא הסיכונים הכרוכים בהחדרת שתלים, כגון דליפות ותזוזת השתל ממקומו.

יותר ויותר רופאים שוקלים הגדלת חזה עם העברת שומן כחלופה בטוחה למקרים בהם שתל אינו הכרחי. לדוגמה, ההליך נהדר לשחזור שד אם אישה עברה כריתת גוש, או לשם תיקון פגמים במקרים בהם גודל שני השדיים אינו אחיד.

חסרונות

למרות שזמן ההתאוששות הוא מינימאלי, יתכן שיופיעו מספר חבורות ונפיחויות לאחר ההליך. לכן מומלץ להמתין שבוע עד שבועיים לפני שיבה לפעילות גופנית מאומצת. אך למרות תופעות הלוואי הקטנות, הזרקת שומן לחזה למטרות קוסמטיות היא נושא שנוי במחלוקת מאז שהאגודה האמריקנית לניתוחים פלסטיים אסר הליך זה בשנת 1987.

להליך זה יש מוניטין של חוסר יעילות, חוסר אמינת והוא עלול להיות מסוכן. בנוסף, חלופת השימוש בשומן טבעי של הגוף אינה מתאימה לנשים רזות, שכן יש צורך בכמות שומן גדולה כדי להגדיל את השדיים.

הגדלת חזה בהעברת שומן מעניקה תוצאות נראות לעין, אך לא מדובר בהגדלה משמעותית של החזה. שלא בדומה להשתלת סיליקון, שתל השומן בסופו של דבר נספג מחדש על ידי הגוף והחזה קטן במשך הזמן.

קיימות מספר ראיות המוכיחות כי הזרקת שומן לשד עלולה לעיתים לגרום לגושים שעשויים להתקשות ומספר מחקרים מצביעים על ממצאים לפיהם השומן המוזרק עלול לגרום לציסטות.

למרות שממצאי מחקרים חדשים הראו תוצאות מעודדות להליך זה, גם כיום האגודה האמריקנית לניתוחים פלסטיים ממתינה לתוצאות ממספר מחקרים נוספים לפני שקילה מחדש של עמדתה לגבי ההליך.

Picture of דפנה לוינסון מאמנת
דפנה לוינסון מאמנת

דפנה לוינסון מאמנת מוסמכת עם ניסיון עשיר באימון אישי, אימון קבוצות, תכניות אימונים, מעקב משקל והכוונה ייעודית.

אז מה היה לנו בכתבה:
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!