למי מיועדת הזרקת שומן?

בחירת רופא זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לניתוחים בריאטריים!

הזרקת שומןככל שעולם הרפואה מבין יותר את תהליך ההזדקנות, נמצא כי בחלק מהמטופלים, הפתרונות להשגת מראה צעיר יותר אינם כרוכים בניתוח רקמות וניתוחים פלסטיים בלבד. הזרקות שומן מעניקות לפנים ולחלקים אחרים בגוף מראה צעיר יותר, והתוצאות זהות לניתוח מתיחת פנים, אך ה"בונוס" הוא שימוש בטוח בחומרים טבעיים הנשאבים מגוף המטופל עצמו.

שומן הגוף יכול לשמש כחומר מילוי רקמות רך מצוין. הזרקת שומן, הנקראת אף השתלת שומן עצמית, מתבצעת בהעברת שומן מחלק אחד של הגוף למשנהו, בדרך כלל לפנים, על מנת להפחית קווי זעף, חריצים וקמטי חיוך, כמו גם להגדיר מחדש את הלחיים והסנטר.

בנוסף, משמש שומן הגוף גם למילוי אזורים מצולקים בכל חלק אחר של הגוף. הזרקת שומן אינה משפיעה לצמיתות, ועשויה להכיות כרוכה בתכנית תחזוקה יעילה.

בדרך כלל מבוצע ההליך על מנת לשפר ולמלא את מראה הפנים, השפתיים, הישבן או הידיים. בפנים, השומן עשוי להיות מועבר ללחיים ולקפלים בקו הלסת ובאזור התחתון של העין. העברת שומן לכל אחד מאזורים אלו בפנים מעניקה השפעה של הרמה כללית של מבנה הפנים, ושיפור מראה העור.

אנשים להם מתאימה הזרקת שומן

ככל שאדם מתבגר, הדרמיס מתחת לעור הופך להיות דק, וכתוצאה מכך הפנים נראות שקועות ודלילות. הזרקת השומן לפנים מוסיפה שומן לאזור שמתחת לעור, ומעניקה אפקט של 'מילוי פנים', כשהתוצאה המתקבלת היא מראה צעיר יותר.

בנוסף למילוי קמטים בפנים, הזרקות שומן משפרות את זרימת הדם ברקמות, היות ואוכלוסיית תאי גזע השומן שנאסף, מרוכז במהלך עיבוד השומן. גם אם ההליך המבוצע הוא קטן, תוספת קטנה של תאי שומן גזע, נאספים בצפיפות גבוהה. לכן, מספר קטן של תאי גזע שומן המוזרקים לפנים, מבוצעים עם טכניקות עיבוד שומן בצפיפות גבוהה.

טכניקת הזרקת שומן

האזור התורם בגוף, לדוגמא הבטן, הישבן או הירכיים, והאזור אליו מוזרק השומן, מורדמים בהרדמה מקומית. עירוי נוזלים מוזרק לתוך האזר התורם על מנת להקל את איסוף השומן. תאי השומן נלחצים באמצעות מחט קטנה המחוברת למזרק שומן מעובד להסרת עודף הנוזלים. לקבלת השפעה ארוכת טווח, המטופלים מקבלים בדרך כלל שלושה עד ארבעה טיפולים במשך חצי שנה.

חלקי הגוף המתאימים להזרקות שומן

ההליך עשוי לשמש למטרות שונות, מלבד מילוי הפנים, הכוללות הרמת ישבן ברזילאית על מנת להגדיל את גודל הישבן; טיפול התחדשות המעניק לידיים מראה מלא יותר וקו מתאר צעיר יותר; שיפור מראה הירכיים; ומילוי אזורים בשדיים לשם שחזור לאחר כריתת גוש.

יתרונות

להזרקת שומן יתרונות רבים, הכוללים בין היתר:

  • מראה טבעי ללא תופעות אלרגיות
  • הליך הטיפול קצר ואורך בדרך כלל פחות משעה
  • השפעת ההזרקה על האזור המטופל משפיעה באופן של השבתה מינימאלית או כלל לא.
  • ההליך מלווה בחוסר נוחות מועט, אשר מטופל עם משככי כאבים קלים.
  • היות והשומן ניטל מגוף המטופל עצמו, אין צורך בבדיקה מוקדמת והשומן אינו יכול להידחות
  • ההליך חסכוני אם הוא מבוצע בו זמנית בשילוב של שאיבת השומן והזרקתו.

 שיקולים בהם יש להתחשב בהזרקת שומן

למרות שההליך מבוצע עם תופעות לוואי מינימאליות, עדיין קיימים מספר היבטים בהם יש להתחשב:

זמן ההשפעה – התוצאות עשויות להשתנות באופן משמעותי בין מטופל למטופל, ותדירות חידוש ההזרקות מתבצעת בהתאם להשפעת החומר על הגוף באופן אישי.

השפעה ארוכת טווח – השומן המוזרק משפיע לאורך זמן כאשר הוא מבוצע על אזורים נייחים יחסית בגוף, כגון הלחיים.

תופעות לוואי – נפיחות מסוימת ושטפי דם עלולים להתרחש כיומיים לאחר הטיפול. על מנת למנוע תופעות לוואי אלו, יש להימנע משהייה בשמש.

לא כל אזור בגוף מתאים להזרקת שומן. בחזה, למשל, ההזרקה עלולה לגרום לסרטן וההליך אינו מומלץ.

דפנה לוינסון מאמנת
דפנה לוינסון מאמנת

דפנה לוינסון מאמנת מוסמכת עם ניסיון עשיר באימון אישי, אימון קבוצות, תכניות אימונים, מעקב משקל והכוונה ייעודית.

אז מה היה לנו בכתבה:
ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
cbd
CBD לחיות מחמד: הכל מהכלב לסוס

חיות המחמד שלנו מהוות חלק בלתי נפרד מהמשפחה. כל אדם דואג לחיות המחמד שלו, מטפל בהם, אוהב אותן ועונה על כל הצרכם שיש להן. אין ספק שכאשר חיית המחמד צריכה טיפול כלשהו, הבעלים שלה עושים את כל מה שניתן בכדי שהיא תקבל את הטיפול הטוב ביותר. חשוב לדעת כי כיום מעבר לשירותי רפואה רגילים שמקבלים חיות מחמד אצל וטרינר, ניתן למצוא עבור בעיות רפואיות וכאבים שהם סובלים מהם, מגוון טיפולים משלימים או אלטרנטיביים, כאשר אחד הטיפולים הפופולאריים ביותר הוא סיבידי לטיפול בחיות מחמד.

לקריאת המאמר »
ויטמין A
תפקידו של ויטמין A במזון: יתרונות, השפעות ותפקידו

ויטמין A הוא רכיב תזונתי חיוני הממלא תפקיד מכריע בשמירה על תפקודים שונים בגוף האדם. נמצא באופן טבעי במגוון מזונות, ויטמין מסיס שומן זה תורם באופן משמעותי לראייה, לתפקוד החיסוני, לבריאות העור ולצמיחת תאים. עם זאת, בעוד שצריכה נאותה של ויטמין A חיונית לרווחה הכללית, צריכה מופרזת עלולה להוביל לרעילות, תוך שימת דגש על החשיבות של הבנת המקורות וההשפעות שלה.

לקריאת המאמר »
השמנת יתר
הקשר בין השמנת יתר לתפקוד מיני

השמנת יתר היא מגיפה הולכת וגוברת ברחבי העולם, כשישראל אינה יוצאת דופן. בעוד שהסיכונים הבריאותיים של השמנת יתר מתועדים היטב, לעתים קרובות מתעלמים מהשפעתה על התפקוד המיני. מחקרים הראו קשר ברור בין השמנת יתר וחוסר תפקוד מיני, במיוחד אצל גברים. הבנת הקשר הזה חיונית לטיפול הן בהיבטים הפיזיים והן בהיבטים הרגשיים של בריאות מינית.

לקריאת המאמר »
טיפול סיעודי מקיף להשמנה

בהתמודדות עם האתגרים הרב-גוניים שמציבה השמנת יתר, טיפול סיעודי ממלא תפקיד מרכזי בקידום בריאות הוליסטית ושיפור תוצאות המטופל. השמנת יתר, המאופיינת בהצטברות יתר של שומן

לקריאת המאמר »
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!