תהליך המסת שומן

בחירת רופא זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לניתוחים בריאטריים!

שומןהמסת שומן יכול להוות פתרון נוח ומידי לכל אותם האנשים אשר מתקשים לרדת משמעותית במשקל באמצעות דיאטה.

מצבורי השומן מטבעם מצטברים במקומות שונים בגוף, אשר בדרך כלל לא יגיבו למאמצי הדיאטה שנעשים, כמו למשל הירכיים ורגליים, הזרועות, הישבן ואזור הבטן. לפעמים, מראה העור הנלווה לשומן זה אינו רציף, ונראה כצלוליט (ראו גם: המסת צלוליטיס).

משמעו של המסת שומן, בדומה לפרוצדורות אחרות, היא שהינה פרוצדורה לא פולשנית ולא חודרנית. למרות היותה כזאת, התוצאות המתקבלות על ידה הינן משביעות רצון ומספקות. כמו כן שיטות אלו נוסו בהצלחה על מספר רב של מטופלים קודמים.

טכניקות המסת שומן

ככלל, המסת שומן מפרקת את מצבורי השומן באזורים הנדרשים ומסלקת אותו דרך בלוטות הלימפה. ישנם מספר טכניקות להמסת שומן, אשר לכל אחת יתרונותיה וחסרונותיה.

לפני בחירת טכניקה מסוימת, יש להתייעץ עם בעל מקצוע אשר יוכל לחוות את דעתו באופן אישי מול המועמד לטיפול. ככלל, יש לשקול בכובד ראש את  מידת התאמתו של המטופל לטיפול או היותו בקבוצת סיכון כמו למשל נשים הרות או מיניקות, חולי סוכרת או חולי מחלות קרישה נוספות.

מעבר לכך, יש להקפיד כי למכשיר אשר נעשה בו שימוש יהיה אישור ממשרדי הבריאות העיקרים כמו   FDA האמריקאי וה CE האירופאי.

חשוב לדעת על תופעות לוואי או סיבוכים פוטנציאליים. יש לבקש שיחת תיאום ציפיות עם הרופא המבצע לפני תחילת הטיפול על מנת להבין איך השיטה עובדת ולאיזה תוצאות לצפות לאחר מספר טיפולים מסוים. כדאי לא להתפתות להבטחות רבות מדי, על מנת שאלה יתממשו במלואן.

  • ליפותרפיה – שיטה זו כוללת הזרקת חומר אשר מפרק שומנים, וכך גורם להמסת תאי השומן. תוצאות השיטה היא שהשומנים המומסים ייצא וייספגו בבלוטות הלימפה. על שיטה זו יש לחזור מספר פעמים על מנת לקבל את התוצאות המקוות. טכניקה זו הינה איטית יותר בהשוואה לטיפולים האחרים. איטיות זו מהווה יתרון בראה העור אשר  מצליח להתרגל למבנה החדש.
  • המסת שומן בזריקה – החומר המוזרק, בדומה לשיטה הראשונה הינו חומר הידוע כממיס שומן, ומאפשר את שבירתם של תאי השומן ופינויים מהגוף באופן טבעי. טיפול זה מיועד לטיפול באזורים קטנים המאפשרים הזרקה מקומית.
  • המסת שומן באמצעות לייזר או אולטרה סאונד– טכניקה זו הינה מהירה יותר ובעלת תוצאות מידיות. קרן הלייזר או האולטרה סאונד מפרק את תאי השומן וכך מביא אותם לפירוק עצמי בגוף. הסיכון הקיים בטכניקה זו היא שישנם עדויות כי חומרי הפירוק של השומן מייצרים רדיקלים חופשיים אשר מסרטנים. לפיכך שיטה זו לא שכיחה ולא נמצאת בשימוש רב. עם זאת, מהירות הפעולה והתוצאות המידיות הינם גורמים מושכים לסוג זה של טיפול.

למי מיועדות טכניקות המסות שומן?

טכניקות אלו של המסת שומן מיועדות לנשים או גברים אשר מעוניינים בעיצוב אזור אחד בגופם. טכניקות אלו לא יכולות לבוא במקום דיאטות או פעילות גופנית. מעבר לכך, ישנה אף סכנה שללא דיאטות נוספות, ייספג השומן בחזרה בגוף. ככלל, התוצאות המתקבלות מטכניקות המסת השומן מוטלות בספק ופעמים רבות, תלויות באופן אישי בנתוני המטופל.

יש לבדוק היטב, טרם הטיפול, את המרפאה והגורם המטפל כך שיהיו בעלי ניסיון ומומחיות ויוכלו לספק תשובה אישית בדבר מספר הטיפולים הנדרש והתוצאה המצופה. היתרון הגדול של שיטות אלו הוא בכך שהן אינן מצריכות ניתוח או פעולה פולשנית מדי.

נשים וגברים רבים אשר מפחדים מניתוח של שאיבת שומן, או לא מתאימים על פי הקריטריונים לניתוח זה, מוצאים עצמם שמחים לפתרון הבעיה באופן מידי ומהיר יחסית, גם אם באופן חלקי ומוגבל.

ראו גם:

שאיבת שומן מהחזה

Picture of דפנה לוינסון מאמנת
דפנה לוינסון מאמנת

דפנה לוינסון מאמנת מוסמכת עם ניסיון עשיר באימון אישי, אימון קבוצות, תכניות אימונים, מעקב משקל והכוונה ייעודית.

אז מה היה לנו בכתבה:
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!