הצרת היקפים

בחירת רופא זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לניתוחים בריאטריים!

הצרת היקפיםהשמנת יתר חולנית היא הפרעה כרונית לכל החיים. היא גורמת לעודפי שומן מוגזמים ובעיות רפואיות, פסיכולוגיות, פיסיות, חברתיות וכלכליות נלוות. הגורמים להשמנת היתר כוללים שילוב של מרכיבים גנים, מבנה ביוכימי, הורמונאלי, השפעות סביבתיות, הרגלי התנהגות ובריאות והשפעות תרבותיות.

צורות קיצוניות של השמנת יתר כמעט תמיד אינן מגיבות לדיאטה, טיפול התנהגותי או טיפול תרופתי. הפרעה זו מתקשרת ישירות גם עם סוכרת מסוג 2 ומחלות לב וכלי דם. קיימים טיפולים שאינם ניתוחיים להשמנת יתר חולנית, ובשנת 1991, פרסם מכון הבריאות הלאומי של ארצות הברית, הצהרת הכרה בחוסר הצלחת השיטות השמרניות הידועות לטיפול במצב, וציין כי הליכים להצרת היקפים או מעקף קיבה נחשבים למוצדקים ומקובלים. טיפולים בריאטריים בטוחים ויעילים מגבירים את תוחלת החיים ואיכות החיים של אנשים הסובלים מהשמנת יתר קיצונית.

כל הסיבות לביצוע ניתוח הצרת היקפים

כשמדד מסת הגוף, הנקראת BMI, שהיא משקל הגוף בקילוגרמים, המחולק לגובה במטרים והיקף הגוף של אדם נמצאת בסך של ארבעים או יותר, נחשב המצב להשמנה קלינית הכרוכה בטיפול רפואי.

במצב זה קיימת הצדקה לביצוע ניתוח בריאטרי, אם המטופל מעוניין בכך והמנתח מוצא כי הוא כשיר לעבור את ההליך. מטופלים עם מסת גוף של 35-40 נחשבים כמועמדים מתאימים להליכים כירורגיים, אם הם סובלים ממצבים רפואיים נלווים, הצפויים להשתפר כתוצאה מירידה במשקל.

על המטופל להיות במסת גוף של ארבעים או יותר, כלומר, משקלו צריך להגיע ל-45 או יותר מעל המשקל האידיאלי.

נטילת הסיכון הכרוך בהליך הצרת היקפים צריך להיות מוצדק באמצעות בעיה רפואית חמורה אשר יכולה להשתפר באופן משמעותי אם המטופל ירד במשקל. ההליך צריך להיות מבוצע באמצעות גישה טיפולית רב תחומית המשפיעה יותר על התוצאות, כגון טיפול פסיכולוגי וייעוץ תזונתי, המהווים חלק מרכזי מהטיפול.

לאחר ההליך, המטופל צריך להיות במעקב מקצועי הדוק. את ההליך יש לבצע אצל מנתח מקצועי מיומן בביצוע סוגי ניתוחים בריאטריים, במרפאה מצוידת היטב עם הכלים והמכשירים מקצועיים ואיכותיים לביצוע ההליך.

הצלחת או כישלון הליך זה תלויה, כמעט יותר מכל דבר אחר, בשיתוף הפעולה של המטופל וכושר עמידתו בהליך. עליו להבין באופן מלא את האופן בו השמנת היתר מפריעה לחייו ומסכנת אותם, כמו גם להבין את הסיבוכים האפשריים, תופעות הלוואי והתסמינים להם ניתן לצפות בתקופת ההתאוששות.

הליכים לפני ניתוח הצרת היקפים

היסטוריית המטופל נבדקת כמו גם בדיקה גופנית. בנוסף, יש לוודא נוכחות הפרעות נפשיות וטיפול מלא בהן באמצעות בדיקת מומחה. סריקת אולטרסאונד של הבטן מומלצת, ואם מתגלים אבנים בכיס המרה, יש להסירן תוך כדי ההליך, היות וסיבוכי אבנים בכיס המרה קשורים לאובדן משקל משמעותי.

המטופל נפגש עם המנתח מספר ימים לפני הניתוח, ומקבל את המידע המלא והשלם אודות ההליך. הוא עובר גם ייעוץ תזונתי ואבחון פסיכולוגי להפרעות אכילה, על מנת שניתן יהיה לקבוע את התאמתו להליך. הבדיקות המבוצעות לפני ההליך משתנות בהתאם למצב הרפואי וחומרת הבעיה. ביום הניתוח המטופל מקבל מנת אנטיביוטיקה מניעתית ועליו להיות בצום מלא מלבד שתיית מים או תה.

מהלך ניתוח בריאטרי להצרת היקפים

הליך זה מבוצע בהרדמה כללית, פרט למקרים מסוימים בהם ההרדמה כרוכה בסיכון, או כשהמטופל מעדיף, ניתנת הרדמה מקומית המשולבת עם תרופות לטשטוש.

בתחילת ההליך שואב המנתח את השומן העודף לשם קבלת תוצאות של עיצוב הגוף, ובהמשך הוא מסיר את הרקמה ועודפי העור. לאחר מכן נתפר החתך דרכו בוצע ההליך עם תפרים פנימיים הנמסים בעצמם, כך שאין צורך להגיע שוב לפגישת הסרת התפרים.

הליך זה אורך כשלוש שעות, בהתאם לכמות השומן אותה יש לשאוב וכמות הרקמה אותה יש להסיר. התוצאות המתקבלות הן גוף מעוצב המתבטא בהיקף צר יותר וללא עודפי עור.

בסיום ההליך, מקבל המטופל בגד מיוחד אלסטי שמטרתו להפחית תופעות לוואי של שטפי דם מקומיים קטנים, בצקת ונפיחות. למרות שזהו בגד שאינו נוח, הוא חיוני להפחתת כאב והשגת התוצאה הסופית.

דפנה לוינסון מאמנת

דפנה לוינסון מאמנת

דפנה לוינסון מאמנת מוסמכת עם ניסיון עשיר באימון אישי, אימון קבוצות, תכניות אימונים, מעקב משקל והכוונה ייעודית.

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
זיעה
לפענח את תופעות הלוואי הנסתרות של הזעת יתר: מה שאתה צריך לדעת

הזעת יתר, הידועה גם בשם הזעת יתר, היא מצב המשפיע על מיליוני אנשים ברחבי העולם. בעוד שהזעה היא תהליך טבעי שעוזר לווסת את טמפרטורת הגוף, להזעת יתר עלולה להיות השפעה מזיקה על איכות החיים של האדם. במאמר זה נעמיק בתופעות הלוואי הנסתרות של הזעת יתר ונבדוק דרכים יעילות לטיפול במצב זה.

לקריאת המאמר »
רופא שיניים
הנוחות של רופא שיניים בבית: הבאת טיפולי שיניים לפתח תקווה

בעולם המהיר של היום, למצוא זמן לבקר אצל רופא השיניים יכול להיות אתגר. לכן הרעיון של רופא שיניים עד הבית הפך ליותר ויותר פופולרי, במיוחד בערים שוקקות כמו פתח תקווה, ישראל. עם הנוחות של קבלת רופא שיניים פרטי לפתח ביתך, אנשים יכולים כעת לתעדף את בריאות הפה שלהם ללא הטרחה של נסיעה לעבודה או המתנה במרפאה צפופה.

לקריאת המאמר »
החשיבות של הסרת שיער לפני ניתוח: שיקולים ושיטות מפתח

כאשר מדובר בהכנה לניתוח, ישנם גורמים רבים שיש לקחת בחשבון, אחד מהם הוא האם יש להסיר שיער לפני ההליך או לא. למרות שזה עשוי להיראות כמו פרט טריוויאלי, הסרת שיער נכונה משחקת תפקיד מכריע בהבטחת תוצאות ניתוחיות אופטימליות ובמזעור סיבוכים פוטנציאליים.

לקריאת המאמר »
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!