הצרת היקפים

בחירת רופא זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לניתוחים בריאטריים!

הצרת היקפיםהשמנת יתר חולנית היא הפרעה כרונית לכל החיים. היא גורמת לעודפי שומן מוגזמים ובעיות רפואיות, פסיכולוגיות, פיסיות, חברתיות וכלכליות נלוות. הגורמים להשמנת היתר כוללים שילוב של מרכיבים גנים, מבנה ביוכימי, הורמונאלי, השפעות סביבתיות, הרגלי התנהגות ובריאות והשפעות תרבותיות.

צורות קיצוניות של השמנת יתר כמעט תמיד אינן מגיבות לדיאטה, טיפול התנהגותי או טיפול תרופתי. הפרעה זו מתקשרת ישירות גם עם סוכרת מסוג 2 ומחלות לב וכלי דם. קיימים טיפולים שאינם ניתוחיים להשמנת יתר חולנית, ובשנת 1991, פרסם מכון הבריאות הלאומי של ארצות הברית, הצהרת הכרה בחוסר הצלחת השיטות השמרניות הידועות לטיפול במצב, וציין כי הליכים להצרת היקפים או מעקף קיבה נחשבים למוצדקים ומקובלים. טיפולים בריאטריים בטוחים ויעילים מגבירים את תוחלת החיים ואיכות החיים של אנשים הסובלים מהשמנת יתר קיצונית.

כל הסיבות לביצוע ניתוח הצרת היקפים

כשמדד מסת הגוף, הנקראת BMI, שהיא משקל הגוף בקילוגרמים, המחולק לגובה במטרים והיקף הגוף של אדם נמצאת בסך של ארבעים או יותר, נחשב המצב להשמנה קלינית הכרוכה בטיפול רפואי.

במצב זה קיימת הצדקה לביצוע ניתוח בריאטרי, אם המטופל מעוניין בכך והמנתח מוצא כי הוא כשיר לעבור את ההליך. מטופלים עם מסת גוף של 35-40 נחשבים כמועמדים מתאימים להליכים כירורגיים, אם הם סובלים ממצבים רפואיים נלווים, הצפויים להשתפר כתוצאה מירידה במשקל.

על המטופל להיות במסת גוף של ארבעים או יותר, כלומר, משקלו צריך להגיע ל-45 או יותר מעל המשקל האידיאלי.

נטילת הסיכון הכרוך בהליך הצרת היקפים צריך להיות מוצדק באמצעות בעיה רפואית חמורה אשר יכולה להשתפר באופן משמעותי אם המטופל ירד במשקל. ההליך צריך להיות מבוצע באמצעות גישה טיפולית רב תחומית המשפיעה יותר על התוצאות, כגון טיפול פסיכולוגי וייעוץ תזונתי, המהווים חלק מרכזי מהטיפול.

לאחר ההליך, המטופל צריך להיות במעקב מקצועי הדוק. את ההליך יש לבצע אצל מנתח מקצועי מיומן בביצוע סוגי ניתוחים בריאטריים, במרפאה מצוידת היטב עם הכלים והמכשירים מקצועיים ואיכותיים לביצוע ההליך.

הצלחת או כישלון הליך זה תלויה, כמעט יותר מכל דבר אחר, בשיתוף הפעולה של המטופל וכושר עמידתו בהליך. עליו להבין באופן מלא את האופן בו השמנת היתר מפריעה לחייו ומסכנת אותם, כמו גם להבין את הסיבוכים האפשריים, תופעות הלוואי והתסמינים להם ניתן לצפות בתקופת ההתאוששות.

הליכים לפני ניתוח הצרת היקפים

היסטוריית המטופל נבדקת כמו גם בדיקה גופנית. בנוסף, יש לוודא נוכחות הפרעות נפשיות וטיפול מלא בהן באמצעות בדיקת מומחה. סריקת אולטרסאונד של הבטן מומלצת, ואם מתגלים אבנים בכיס המרה, יש להסירן תוך כדי ההליך, היות וסיבוכי אבנים בכיס המרה קשורים לאובדן משקל משמעותי.

המטופל נפגש עם המנתח מספר ימים לפני הניתוח, ומקבל את המידע המלא והשלם אודות ההליך. הוא עובר גם ייעוץ תזונתי ואבחון פסיכולוגי להפרעות אכילה, על מנת שניתן יהיה לקבוע את התאמתו להליך. הבדיקות המבוצעות לפני ההליך משתנות בהתאם למצב הרפואי וחומרת הבעיה. ביום הניתוח המטופל מקבל מנת אנטיביוטיקה מניעתית ועליו להיות בצום מלא מלבד שתיית מים או תה.

מהלך ניתוח בריאטרי להצרת היקפים

הליך זה מבוצע בהרדמה כללית, פרט למקרים מסוימים בהם ההרדמה כרוכה בסיכון, או כשהמטופל מעדיף, ניתנת הרדמה מקומית המשולבת עם תרופות לטשטוש.

בתחילת ההליך שואב המנתח את השומן העודף לשם קבלת תוצאות של עיצוב הגוף, ובהמשך הוא מסיר את הרקמה ועודפי העור. לאחר מכן נתפר החתך דרכו בוצע ההליך עם תפרים פנימיים הנמסים בעצמם, כך שאין צורך להגיע שוב לפגישת הסרת התפרים.

הליך זה אורך כשלוש שעות, בהתאם לכמות השומן אותה יש לשאוב וכמות הרקמה אותה יש להסיר. התוצאות המתקבלות הן גוף מעוצב המתבטא בהיקף צר יותר וללא עודפי עור.

בסיום ההליך, מקבל המטופל בגד מיוחד אלסטי שמטרתו להפחית תופעות לוואי של שטפי דם מקומיים קטנים, בצקת ונפיחות. למרות שזהו בגד שאינו נוח, הוא חיוני להפחתת כאב והשגת התוצאה הסופית.

דפנה לוינסון מאמנת

דפנה לוינסון מאמנת

דפנה לוינסון מאמנת מוסמכת עם ניסיון עשיר באימון אישי, אימון קבוצות, תכניות אימונים, מעקב משקל והכוונה ייעודית.

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
טיפול סיעודי מקיף להשמנה

בהתמודדות עם האתגרים הרב-גוניים שמציבה השמנת יתר, טיפול סיעודי ממלא תפקיד מרכזי בקידום בריאות הוליסטית ושיפור תוצאות המטופל. השמנת יתר, המאופיינת בהצטברות יתר של שומן

לקריאת המאמר »
גוף בריא
גלה את הסוד לגוף בריא טיפים וטריקים

השאיפה לגוף בריא היא מסע לכל החיים הדורש מסירות, עקביות וידע. עם כל כך הרבה מידע זמין, זה יכול להיות מכריע לדעת מאיפה להתחיל. במאמר זה נעמיק בסודות השגת ושמירה על גוף בריא, ונספק לכם טיפים וטריקים חשובים לאורך כל הדרך.

לקריאת המאמר »
salt room
יתרונות חדרי מלח במאבק נגד השמנת יתר

השמנת יתר היא מגיפה עולמית שמשפיעה על מיליוני אנשים ברחבי העולם. זהו מצב מורכב עם סיבות בסיסיות שונות, מה שהופך אותו למאתגר לטיפול. עם זאת, מחקרים עדכניים הראו תוצאות מבטיחות בשימוש בתאי מלח כטיפול פוטנציאלי להשמנה. במאמר זה, נחקור את המדע מאחורי תאי מלח, היתרונות שלהם וכיצד ניתן להשתמש בהם כדי להילחם בהשמנת יתר.

לקריאת המאמר »
חנות ירקות
טעינת יתר של התזונה שלך: אימוץ ירקות לבריאות מיטבית לאחר ניתוח מעקף קיבה

ניהול תזונה נכון חיוני עבור אנשים שעברו ניתוח מעקף קיבה. לאחר הניתוח, יכולתו של הגוף לספוג חומרים מזינים משתנה משמעותית, מה שהופך אותו חיוני להתמקד במזונות עתירי תזונה. קבוצת מזון אחת שמשחקת תפקיד מרכזי בתזונה לאחר ניתוח היא ירקות.

לקריאת המאמר »
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!