ירידה במשקל לאחר ניתוח בריאטרי

בחירת רופא זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לניתוחים בריאטריים!

ירידה במשקלמטרת העל של כל הניתוחים הבריאטריים באשר היא לגרום לירידה במשקל ולטפל בבעיות הנלוות להשמנה כמו לדוגמה סוכרת סוג 2. הירידה במשקל היא התוצאה של הניתוחים השונים, לפחות בטווח הקצר, אך ישנה שונות בקצב הירידה במשקל בין המנותחים ובין הניתוחים. במאמר שפניכם ננסה להסביר את המקור לשוני הרב בנושא זה.

לפני שנפתח בדברים חשוב לציין כי ביטוי המפתח בכל הקשור לקצב הירידה במשקל לאחר ניתוחים בריאטריים הוא: "אסור להשוות". הכוונה היא לכך שכל מנותח מרזה בקצב האישי שלו וגם אם החבר הטוב ביותר שלכם הצליח להשיל את כל המשקל העודף שלו תוך שנה אחת מהניתוח ואילו אתם טרם השלתם שלושים אחוז מהמשקל העודף וכבר חלפו שנתיים, עדיין אין זה מן ההכרח שאתם מרזים בקצב איטי מדי.

התוצאות המצופות מהניתוחים השונים

ראשית חשוב לציין כי ישנו שוני משמעותי הן בקצב הירידה במשקל והן בכמות הקילוגרמים שעתיד המנותח להפחית ממשקלו בין הניתוחים השונים. להלן התוצאות המצופות מהניתוחים השנים על קצה המזלג:

כבר כאן ניתן להבין כי אין כל סיבה להשוות בין מנותחים שעברו ניתוחים מסוגים שונים. כלל האצבע הוא שככל שהניתוח מורכב יותר ורדיקלי יותר, כך ההרזיה תהיה דרסטית יותר ומהירה יותר. אי לכך, אדם שעבר ניתוח המשלב אלמנט של תת ספיגה עם אלמנט של הקטנת קיבולת הקיבה, צפוי להפחית שיעור גבוה יותר ממשקלו ובפרק זמן קצר יותר בהשוואה לאדם שעבר ניתוח הכולל אלמנט של הפחתת קיבולת הקיבה בלבד.

מידת ההיענות לטיפול

נקודה נוספת שחשוב להבין בהקשר זה היא שניתוחים בריאטריים אינם ניתוחי קסם. המשמעות של כך היא שנדרשת היענות גבוהה מצד המטופל על מנת שהניתוח אכן יביא לתוצאות המצופות ממנו. אמנם כשמדובר בניתוחים רדיקלים כמו לדוגמה מעקף תריסריון, הרי שכתוצאה מהפגיעה בספיגת המזון התקינה, בכל מקרה תתרחש ירידה במשקל, אך מידת ההיענות של המטופל תשפיע בצורה ניכרת על קצב הירידה והיקף הירידה.

אם ניקח לדוגמה את ניתוח הטבעת המתכווננת, נראה כי לא זו בלבד שהמנותח יכול להשפיע על קצב הירידה במשקל אלא שישנם אפילו מנותחים שמצליחים לעלות במשקל לאחר הניתוח. בניתוח זה מתקינים טבעת על החלק העליון של הקיבה וכך יוצרים מעין צוואר בקבוק שקשה מאוד להעביר דרכו מזון. עם זאת, המנותח יכול עדיין לצרוך מזונות במרקם נוזלי לרבות מזונות דוחסים אנרגטיים כמו לדוגמה חמאה רכה או גלידה וכך לעקוף את המכשול שמציבה הטבעת.

לפיכך הניתוח אמור להוות אלמנט אחד מתוך מכלול אלמנטים שלם הכולל בין היתר ליווי פסיכולוגי צמוד, טיפול של דיאטנית קלינית ועוד.

ירידה דרסטית מדי במשקל

במקרים מסוימים הירידה במשקל הופכת לדרסטית מדי. מצבים אלו יכולים להתרחש על רקע מעקף רדיקלי מדי בניתוח מעקף תריסריון או על רקע הפרעת אכילה שהתפתחה לאחר הניתוח הבריאטרי. בכל מקרה מדובר במצב מסוכן הדורש התייחסות מידית כשלעיתים יש לבצע ניתוח לתיקון המעקף המוגזם ולערוך ביקורת למטופל מידי זמן מה.

דפנה לוינסון מאמנת

דפנה לוינסון מאמנת

דפנה לוינסון מאמנת מוסמכת עם ניסיון עשיר באימון אישי, אימון קבוצות, תכניות אימונים, מעקב משקל והכוונה ייעודית.

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
שאיבת שומן בבית השחי: כל מה שחשוב לדעת

שאיבת שומן היא הליך קוסמטי ידוע המסייע לאנשים להשיג את צורת הגוף הרצויה על ידי הסרת שומן עודף מאזורים ספציפיים בגוף. אמנם מקושר בדרך כלל לפיסול הבטן, הירכיים או הירכיים, אך ניתן להשתמש בשאיבת שומן גם כדי לכוון לבלוטות זיעה מוגזמות בבית השחי. טכניקה זו, המכונה שאיבת שומן בבית השחי, מציעה פתרון קבוע עבור אנשים הסובלים מהזעת יתר בבית השחי. במאמר זה נחקור את תהליך שאיבת השומן בבית השחי ואת היתרונות שהוא יכול לספק.

לקריאת המאמר »
קיצור קיבה
ניתוחים אסתטיים לאחר ניתוח קיצור קיבה

יש היום שלושה סוגים של ניתוחים להרזיה או לירידה במשקל, הנקראים ניתוחים בריאטרים (Bariatric): מעקף קיבה (Roux-en-Y), רצועת קיבה מתכווננת, וניתוח שרוול קיבה. עם זאת, זכרו שלא משנה איזה הליך תעברו כדי לרדת במשקל, עדיין אתם חייבים להקפיד על תזונה נכונה ועל אמון גופני קבוע, כדי לשמור על התוצאות הטובות לאורך זמן. אחרי הכול הניתוח הוא רק כלי המסייע לתהליך הירידה במשקל.

לקריאת המאמר »
זיעה
לפענח את תופעות הלוואי הנסתרות של הזעת יתר: מה שאתה צריך לדעת

הזעת יתר, הידועה גם בשם הזעת יתר, היא מצב המשפיע על מיליוני אנשים ברחבי העולם. בעוד שהזעה היא תהליך טבעי שעוזר לווסת את טמפרטורת הגוף, להזעת יתר עלולה להיות השפעה מזיקה על איכות החיים של האדם. במאמר זה נעמיק בתופעות הלוואי הנסתרות של הזעת יתר ונבדוק דרכים יעילות לטיפול במצב זה.

לקריאת המאמר »
רופא שיניים
הנוחות של רופא שיניים בבית: הבאת טיפולי שיניים לפתח תקווה

בעולם המהיר של היום, למצוא זמן לבקר אצל רופא השיניים יכול להיות אתגר. לכן הרעיון של רופא שיניים עד הבית הפך ליותר ויותר פופולרי, במיוחד בערים שוקקות כמו פתח תקווה, ישראל. עם הנוחות של קבלת רופא שיניים פרטי לפתח ביתך, אנשים יכולים כעת לתעדף את בריאות הפה שלהם ללא הטרחה של נסיעה לעבודה או המתנה במרפאה צפופה.

לקריאת המאמר »
החשיבות של הסרת שיער לפני ניתוח: שיקולים ושיטות מפתח

כאשר מדובר בהכנה לניתוח, ישנם גורמים רבים שיש לקחת בחשבון, אחד מהם הוא האם יש להסיר שיער לפני ההליך או לא. למרות שזה עשוי להיראות כמו פרט טריוויאלי, הסרת שיער נכונה משחקת תפקיד מכריע בהבטחת תוצאות ניתוחיות אופטימליות ובמזעור סיבוכים פוטנציאליים.

לקריאת המאמר »
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!