ניתוח ליצירת בטן מתוחה

בחירת רופא זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לניתוחים בריאטריים!

מתיחת בטןניתוח מתיחת בטן נחשב לניתוח מורכב ומשמעותי, הן מבחינה טכנית והן מבחינת התוצאות המשמעותיות שהוא מספק. בדרך כלל הוא ייעשה על מנת להפחית עודפי עור עקב אובדן משקל מהיר או לידות רבות, כמו גם להעלים סימנים. מתיחת בטן אינה מהווה תחליף לדיאטה או ירידה במשקל.

מטרתה היחידה של מתיחת הבטן היא עזרה בעיצוב וחיטוב הבטן, כך שתיראה צרה וישרה יותר. יש לבחור בקפידה את הרופא המטפל, כמו גם את המרפאה המארחת, בכדי קבל את התוצאות האופטימליות ולהימנע ממצבים וסיבוכים לא רצויים.

יש לשקול היטב את מכלול הנתונים האישיים של המטופלת לפני ההגעה לניתוח מתיחת בטן. ניתוח זה לא מומלץ למי שמתכננת הריון, או מי שסובלת מעודפים או שומן בטני. לנשים אלה יומלץ לעבור שאיבת שומן או טכניקות אחרות אשר ייראו כמתאימות יותר. פתרון אפשרי נוסף הינו ניתוח שאיבת שומן המשולב עם מתיחת בטן.

תהליך מתיחת בטן

במהלך הניתוח מופרד העור משרירי הבטן והצלעות עד חשיפה מלאה. הרופא מקרב את השרירים ומהדק אותם. עליהם הוא עוטף את העור בצורה מחודשת עד שמתקבלת בטן שטוחה ומעוצבת. לפעמים נעשה ניתוח זה רק בחלקה התחתון של הבטן, ואז הוא נקרא "מיני" מתיחה. בכל מקרה, יש לפעמים צורך בעיצוב מחדש של  הטבור, על מנת שיתאים למבנה המחודש של הבטן.

ניתוח מתיחת בטן אורך מספר שעות ומחייב אשפוז של לילה בבית החולים. הניתוח נעשה כמובן בהרדמה מלאה, ותחת השגחתו של רופא מרדים. לפני הניתוח, תצטרך המועמדת לעמוד במספר קריטריונים על מנת שהתוצאות שיתקבלו יהיו המיטביות ביותר.

על המועמדת להיות בעלת היסטוריה רפואית תקינה, מבנה עור תקין ולא נוטה להצטלקות. מרכיב נוסף אשר ישפיע על ההחלמה, הוא גורם העישון. נשים מעשנות עלולות לסבול מתהליכי החלמה איטיים וריפוי פצעים מעוכב.

זמן ההחלמה לאחר ניתוח מתיחת בטן

ההחלמה מניתוח מתיחת בטן יהיה ארוך יחסית ויכול לקחת עד חודש. ההתאוששות וההחלמה תלויים במטופלת עצמה ובנתוניה האישיים. עם זאת, הוא מערב כאבים רבים, אשר יכולים להיפתר רק בעזרת משככי כאבים חזקים. לפעמים יהיה צורך בחגורת בטן, על מנת לייצב את הבטן בצורה טובה יותר.

סיבוכים אשר ראוי לשים לב אליהם הם זיהומים, חוסר תחושה באזור, הפרשות או קרישי דם. בדרך כלל יהיו צלקות באזור הניתוח, אשר יתבהרו רק לאחר כשנה לערך.

את תוצאות הניתוח אפשר יהיה לראות לאחר כחודש, ולחזור לפעילות גופנית מאמצת רק לאחר כשישה שבועות מיום הפרוצדורה. על התוצאות הניתוח והמשך תקין כדאי לשמור על ידי דיאטה ופעילות גופנית מאומצת. שינויים תכופים במשקל הגוף, של עליה וירידה מסיבים ומהירים עלולים לטשטש את התוצאות שהתקבלו ולפגום בתהליך כולו.

מתיחת בטן ללא צורך בניתוח

ישנן נשים רבות אשר מפחדות מסכין המנתחים ומחפשות פתרונות אחרים למתיחת הבטן בה הן מעוניינות.

הטיפול בלייזר למטרת מתיחת בטן מיועד, לרוב, למקרי השמנה קלים ולמקרים בהם יש צורך במיצוק העור והחזרתו למצבו המקורי. החום אשר פולטת קרן הלייזר מצליחה לחדש את העור ולשוות לו מראה נקי ומחוטב יותר. על טיפול זה אפשר לחזור מספר בלתי מוגבל של פעמים, אך יש להקפיד על מרווחים בין טיפול לטיפול.

שיטה אחרת למתיחת עור הבטן ללא ניתוח, היא פעילות גופנית. לפעמים, נשים שוכחות כי לאחר לידה, החזרה לגזרה חייבת לעבור דרך פעילות גופנית מאומצת המכוונת לשרירי הבטן, ודיאטה בריאה ומלאה בערכים תזונתיים. מגוון תרגילים אשר יערבו את שרירי הבטן יוכלו לתת הן הרגשה טובה והן בטן חטובה, על כל מגבלותיה הפיסיות.

ראו גם:

מתיחת בטן – עם או בלי נקזים?

המסת שומן בלייזר

בודי טייט

דפנה לוינסון מאמנת
דפנה לוינסון מאמנת

דפנה לוינסון מאמנת מוסמכת עם ניסיון עשיר באימון אישי, אימון קבוצות, תכניות אימונים, מעקב משקל והכוונה ייעודית.

אז מה היה לנו בכתבה:
ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
cbd
CBD לחיות מחמד: הכל מהכלב לסוס

חיות המחמד שלנו מהוות חלק בלתי נפרד מהמשפחה. כל אדם דואג לחיות המחמד שלו, מטפל בהם, אוהב אותן ועונה על כל הצרכם שיש להן. אין ספק שכאשר חיית המחמד צריכה טיפול כלשהו, הבעלים שלה עושים את כל מה שניתן בכדי שהיא תקבל את הטיפול הטוב ביותר. חשוב לדעת כי כיום מעבר לשירותי רפואה רגילים שמקבלים חיות מחמד אצל וטרינר, ניתן למצוא עבור בעיות רפואיות וכאבים שהם סובלים מהם, מגוון טיפולים משלימים או אלטרנטיביים, כאשר אחד הטיפולים הפופולאריים ביותר הוא סיבידי לטיפול בחיות מחמד.

לקריאת המאמר »
ויטמין A
תפקידו של ויטמין A במזון: יתרונות, השפעות ותפקידו

ויטמין A הוא רכיב תזונתי חיוני הממלא תפקיד מכריע בשמירה על תפקודים שונים בגוף האדם. נמצא באופן טבעי במגוון מזונות, ויטמין מסיס שומן זה תורם באופן משמעותי לראייה, לתפקוד החיסוני, לבריאות העור ולצמיחת תאים. עם זאת, בעוד שצריכה נאותה של ויטמין A חיונית לרווחה הכללית, צריכה מופרזת עלולה להוביל לרעילות, תוך שימת דגש על החשיבות של הבנת המקורות וההשפעות שלה.

לקריאת המאמר »
השמנת יתר
הקשר בין השמנת יתר לתפקוד מיני

השמנת יתר היא מגיפה הולכת וגוברת ברחבי העולם, כשישראל אינה יוצאת דופן. בעוד שהסיכונים הבריאותיים של השמנת יתר מתועדים היטב, לעתים קרובות מתעלמים מהשפעתה על התפקוד המיני. מחקרים הראו קשר ברור בין השמנת יתר וחוסר תפקוד מיני, במיוחד אצל גברים. הבנת הקשר הזה חיונית לטיפול הן בהיבטים הפיזיים והן בהיבטים הרגשיים של בריאות מינית.

לקריאת המאמר »
טיפול סיעודי מקיף להשמנה

בהתמודדות עם האתגרים הרב-גוניים שמציבה השמנת יתר, טיפול סיעודי ממלא תפקיד מרכזי בקידום בריאות הוליסטית ושיפור תוצאות המטופל. השמנת יתר, המאופיינת בהצטברות יתר של שומן

לקריאת המאמר »
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!