מתיחת פנים

בחירת רופא זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לניתוחים בריאטריים!

מתיחת פניםמתיחת פנים הינו ניתוח כירורגי המיועד למטרות אסתטיות. נשים רבות, בהגיען לגיל מסוים מרגישות כי הן לא מעוניינות לראות את תהליכי הגיל באופן יומיומי על פניהן, ומעוניינות במתיחת פנים אשר תגרום לפניהן להיראות צעירות יותר.

מטרת הניתוח המיועד למתיחת פנים הוא להעלמת קמטים, עודף עור מסוים וטשטוש סימני גיל אחרים. מכיוון שניתוח זה הינו כה משמעותי למטופלת מבחינת נראותו הגדולה, יש צורך למצוא את המנתח הפלסטי המומחה והמקצועני ביותר.

כמו כן, ישנן טכניקות וסוגים מיוחדים של מתיחת פנים, כך שכל מטופלת צריכה למצוא את הפתרון המתאים לה במיוחד, באמצעות חוות דעת מקצועית של הרופא המטפל.

טכניקות אלו תלויות במצב המטפל, צרכיו, יכולותיו והרגלי החיים שלו מבחינת תזונה ועישון. הרופא המטפל יוכל להמליץ למטופלת על ניתוח מתיחה מלא אשר מותח את אזור החיים, המצח והצוואר, או לחילופין אזורים ממוקדים מסוימים בפנים כמו למשל עפעפיים.

ניתוח מתיחת פנים

בניתוח עצמו, יש צורך להפריד את העור מהרקמות שמתחתיו. החיתוך נעשה מהרקה לכיוון האוזן והסנטר. לרוב, חיתוך זה ייעשה בקו השיער על מנת למזער את הלקות הפוטנציאליות.

לאחר החיתוך, מיישרים את העור וחותכים את עודפי העור הקיימים, ותופרים מחדש את החתכים שנעשו. לפעמים נעשה חיתוך נוסף בצוואר, על מנת להתגבר על עודפי עור באזור זה. ישנן טכניקות נוספות, המערבות סוגי חתכים אחרים, תלוי בצרכי המטופלת הספציפית.

הניתוח נעשה בהרדמה מלאה באחד מבתי החולים הנבחרים. לאחר מכן, יידרש אשפוז למשך יממה לפחות, על מנת לוודא את חוסר קיומם של סיבוכים ותופעות לוואי שונים העלולים להתפתח. הניתוח עצמו יארך כמספר שעות, תלוי במידת המורכבות המתבקשת ומיומנות הרופא המבצע.

סיכונים וסיבוכים פוטנציאלים לאחר מתיחת פנים

כמו לאחר כל ניתוח מורכב, גם לאחר מתיחת פנים יש סיכונים וסיבוכים. סיכונים אלה יהיו נדירים יותר, ככל שהרופא המבצע יהיה מיומן ומקצועי יותר. קיימים סיכונים לדימומים, זיהומים, אובדן עור כתוצאה מנמק, צלקות, פגיעה בתחושה ואסימטריה בין חלקי הפנים.

חלק מסיבוכים אלה יאפשרו ניתוח תיקון או טיפול אשר יענה על הבעיה, וחלקם יזדקקו למניעה מבעוד מועד. לנשים רבות מומלצת חופשת החלמה ארוכה, עד לשבועיים, לפני החזרה לעבודה או לפעילות ציבורית אחרת.

ההחלמה ניתוח מתיחת פנים לוקחת מספר ימים, בהם מורגשת אי נעימות וכאבים. לפעמים מופיעים שטפי דם ואדמומיות על גבי הפנים אשר יחלפו לאחר כעשרה ימים. תוצאות הניתוח, בדרך כלל, מספקות תוצאות טובות ושביעות רצון מצד המטופלים.

אולם, יש לזכור, כי תהליך ההזדקנות הנמשך, יטשטש לאחר שנים את תוצאות הניתוח, כך שניתוח זה אינו לצמיתות והוא נתון להשפעות הגיל והזמן. פעמים רבות אי אפשר לנבא את אורך הזמן בו יחזיק הניתוח, מכיוון שהוא תלוי בגורמים גנטיים ובסוג העור.

מתיחת פנים ללא ניתוח

ישנן שיטות מתקדמות ומודרניות יותר המבטיחות מתיחת פנים ללא צורך הניתוח. טכניקות אלה מערבים תכונות אור וגלי רדיו, על מנת לעודד גידול קולגן, אשר אחראי על הצערת העור והחלקתו.

למרות ששיטות אלו מסוגלות להגיע לרקמות עמוקות, הן אינן פולשניות או מסוכנות. טכניקות אלו נחשבות לבטוחות יחסית, ונמנעות מליצור כוויות על גבי העור החיצוני.

קשה להשוות טכניקות אלו לניתוח מתיחת פנים, אשר הינו צעד קיצוני ודרמטי יותר, הן באמת הפולשנות שלו והן בתוצאות המתקבלות. אולם, על אף מגבלות שיטות אלה הן יכולות לעזור במקרים עדינים אשר זקוקים ליטוש ומתיחת פנים מינימאלית.

בדרך כלל שיטות אלו יהיו יעילות לצעירות, עד גיל 30, על מנת למנוע קמטים ולשמור על הפנים החלקות.

דפנה לוינסון מאמנת
דפנה לוינסון מאמנת

דפנה לוינסון מאמנת מוסמכת עם ניסיון עשיר באימון אישי, אימון קבוצות, תכניות אימונים, מעקב משקל והכוונה ייעודית.

אז מה היה לנו בכתבה:
ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
cbd
CBD לחיות מחמד: הכל מהכלב לסוס

חיות המחמד שלנו מהוות חלק בלתי נפרד מהמשפחה. כל אדם דואג לחיות המחמד שלו, מטפל בהם, אוהב אותן ועונה על כל הצרכם שיש להן. אין ספק שכאשר חיית המחמד צריכה טיפול כלשהו, הבעלים שלה עושים את כל מה שניתן בכדי שהיא תקבל את הטיפול הטוב ביותר. חשוב לדעת כי כיום מעבר לשירותי רפואה רגילים שמקבלים חיות מחמד אצל וטרינר, ניתן למצוא עבור בעיות רפואיות וכאבים שהם סובלים מהם, מגוון טיפולים משלימים או אלטרנטיביים, כאשר אחד הטיפולים הפופולאריים ביותר הוא סיבידי לטיפול בחיות מחמד.

לקריאת המאמר »
ויטמין A
תפקידו של ויטמין A במזון: יתרונות, השפעות ותפקידו

ויטמין A הוא רכיב תזונתי חיוני הממלא תפקיד מכריע בשמירה על תפקודים שונים בגוף האדם. נמצא באופן טבעי במגוון מזונות, ויטמין מסיס שומן זה תורם באופן משמעותי לראייה, לתפקוד החיסוני, לבריאות העור ולצמיחת תאים. עם זאת, בעוד שצריכה נאותה של ויטמין A חיונית לרווחה הכללית, צריכה מופרזת עלולה להוביל לרעילות, תוך שימת דגש על החשיבות של הבנת המקורות וההשפעות שלה.

לקריאת המאמר »
השמנת יתר
הקשר בין השמנת יתר לתפקוד מיני

השמנת יתר היא מגיפה הולכת וגוברת ברחבי העולם, כשישראל אינה יוצאת דופן. בעוד שהסיכונים הבריאותיים של השמנת יתר מתועדים היטב, לעתים קרובות מתעלמים מהשפעתה על התפקוד המיני. מחקרים הראו קשר ברור בין השמנת יתר וחוסר תפקוד מיני, במיוחד אצל גברים. הבנת הקשר הזה חיונית לטיפול הן בהיבטים הפיזיים והן בהיבטים הרגשיים של בריאות מינית.

לקריאת המאמר »
טיפול סיעודי מקיף להשמנה

בהתמודדות עם האתגרים הרב-גוניים שמציבה השמנת יתר, טיפול סיעודי ממלא תפקיד מרכזי בקידום בריאות הוליסטית ושיפור תוצאות המטופל. השמנת יתר, המאופיינת בהצטברות יתר של שומן

לקריאת המאמר »
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!