ניתוח הוצאת טבעת

בחירת רופא זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לניתוחים בריאטריים!

ניתוחהשמנת יתר ובעיות בריאותיות הקשורות לחילוף חומרים מטופלות, כחלק מהשיטות, בניתוח בריאטרי להרזיה.

מומחים בהליכים כירורגיים אלו מוצאים עבור כל מטופל את אפשרות הטיפול הטובה והיעילה ביותר בהתאם למצבו האישי. ניתוח טבעת בקיבה אינו מתאים לכל אחד והוא כרוך לעיתים בסיבוכים ותוצאות שאינן עקביות. במקרים אלו יש להסיר את הטבעת באופן בטוח ולהמיר את הטיפול בשיטה נבחרת בטוחה יותר.

ניתוח טבעת להצרת קיבה הוא הליך הכרוך במיקום טבעת סיליקון מתנפחת, סביב החלק העליון של הקיבה, על מנת להשיג ירידה במשקל. ההליך יוצר כיס קיבה קטן מעל הטבעת, ומשאיר מתחתיה את שאר הקיבה. ניתן להתאים, להגדיל או להקטין את גודל המעבר בין שני חלקי הבטן, כשמטרת ההליך היא להאט ולהגביל את כמות האוכל אותה יכול המטופל לאכול, בכל זמן נתון.

הבנת ניתוח הוצאת טבעת

ניתוח הסרת הטבעת או ניתוח הוצאת טבעת והמרתה לטיפול כירורגי שונה נחשב אף הוא להליך מסובך הנושא, לעיתים נדירות, סיכון גבוה, היות והניתוח מבוצע על אותם אזורים, בפעם השנייה. לכן כשבוחרים בהליך זה יש לוודא שהניתוח מבוצע על ידי מנתח מיומן ומקצועי ותחת השגחת צוות רב תחומי המנוסה במורכבות הכרוכה בסוג הליך זה.

לפני הניתוח יש לבצע מספר בדיקות מתקדמות פולשניות, וסריקות רנטגן, כדי לחזות את תוצאות הניתוח ולהבין את אנטומיית הקיבה כך שניתן יהיה לכסות את כל התרחישים האפשריים ולמנוע סיבוכים במידת האפשר.

הצורך בניתוח הוצאת טבעת

ניתוח הוצאת טבעת לקיבה הוא הליך פולשני והפיך לחלוטין, אך ישנם מטופלים שאינם משיגים תוצאות טובות מההליך, בשל כמה מחסרונותיו, הכוללים:

שיעורים גבוהים לסיבוכים בטווח הארוך. כגון קשיים חמורים בבליעה, בחילות חמורות, הקאות תכופות, כאבים, צרבת וריפלוקס, הנובעים משחיקת הטבעת, כשהיא גדלה בתוך הבטן.

תוצאות שאינן משביעות רצון – כגון ירידה במשקל איטית יותר בהשוואה לניתוחים בריאטרים אחרים.

מתיחת הוושט – מצב זה מתרחש במקרים בהם המטופל אינו מקפיד על הוראות התזונה של הרופא והתזונאית.

בשל בעיות אלו, לא תמיד מומלץ לבצע ניתוח טבעת בקיבה מלכתחילה. כשמטופל שעבר את ההליך חווה סיבוכים כתוצאה מההליך, יש לעבור ניתוח אצל מנתח המתמחה בהליכי הסרת הטבעת והמרתה לאחד מטיפולי ההרזיה האחרים. תסמינים אחרים המעידים על הצורך בהוצאת הטבעת הם אי סבילות למזון; עלייה במשקל; סיבוכים הנובעים מהטבעת, כגון דליפה; ושחיקת הטבעת.

מהלך ניתוח הוצאת טבעת

הליך זה כרוך בלינה בבית החולים, ושימוש בשיטה לפרוסקופית, במהלכה רקמת הצלקת סביב הטבעת מחולקת, והטבעת משוחררת משטח הכבד. לאחר מכן מסיר המנתח את הטבעת יחד עם צינורות ההזרקה הממוקמים מתחת לעור.

מטופלים המבקשים לעבור ניתוח תיקון לאחר הסרת הטבעת, יקבלו המלצה לעבור ניתוח שרוול או ניתוח מעקף קיבה, המבוצעים לאחר שלושה חודשים, כשרקמת הצלקת מתרככת, וניתן יהיה לבצע את הניתוח החוזר באופן קל ובטוח יותר.

האם ניתוחי קיצור קיבה מאריכים את תוחלת החיים של הסובלים מהשמנת יתר? מחקר בדק
Picture of דפנה לוינסון מאמנת
דפנה לוינסון מאמנת

דפנה לוינסון מאמנת מוסמכת עם ניסיון עשיר באימון אישי, אימון קבוצות, תכניות אימונים, מעקב משקל והכוונה ייעודית.

אז מה היה לנו בכתבה:
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!