ניתוח הוצאת טבעת

בחירת רופא זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לניתוחים בריאטריים!

ניתוחהשמנת יתר ובעיות בריאותיות הקשורות לחילוף חומרים מטופלות, כחלק מהשיטות, בניתוח בריאטרי להרזיה.

מומחים בהליכים כירורגיים אלו מוצאים עבור כל מטופל את אפשרות הטיפול הטובה והיעילה ביותר בהתאם למצבו האישי. ניתוח טבעת בקיבה אינו מתאים לכל אחד והוא כרוך לעיתים בסיבוכים ותוצאות שאינן עקביות. במקרים אלו יש להסיר את הטבעת באופן בטוח ולהמיר את הטיפול בשיטה נבחרת בטוחה יותר.

ניתוח טבעת להצרת קיבה הוא הליך הכרוך במיקום טבעת סיליקון מתנפחת, סביב החלק העליון של הקיבה, על מנת להשיג ירידה במשקל. ההליך יוצר כיס קיבה קטן מעל הטבעת, ומשאיר מתחתיה את שאר הקיבה. ניתן להתאים, להגדיל או להקטין את גודל המעבר בין שני חלקי הבטן, כשמטרת ההליך היא להאט ולהגביל את כמות האוכל אותה יכול המטופל לאכול, בכל זמן נתון.

הבנת ניתוח הוצאת טבעת

ניתוח הסרת הטבעת או ניתוח הוצאת טבעת והמרתה לטיפול כירורגי שונה נחשב אף הוא להליך מסובך הנושא, לעיתים נדירות, סיכון גבוה, היות והניתוח מבוצע על אותם אזורים, בפעם השנייה. לכן כשבוחרים בהליך זה יש לוודא שהניתוח מבוצע על ידי מנתח מיומן ומקצועי ותחת השגחת צוות רב תחומי המנוסה במורכבות הכרוכה בסוג הליך זה.

לפני הניתוח יש לבצע מספר בדיקות מתקדמות פולשניות, וסריקות רנטגן, כדי לחזות את תוצאות הניתוח ולהבין את אנטומיית הקיבה כך שניתן יהיה לכסות את כל התרחישים האפשריים ולמנוע סיבוכים במידת האפשר.

הצורך בניתוח הוצאת טבעת

ניתוח הוצאת טבעת לקיבה הוא הליך פולשני והפיך לחלוטין, אך ישנם מטופלים שאינם משיגים תוצאות טובות מההליך, בשל כמה מחסרונותיו, הכוללים:

שיעורים גבוהים לסיבוכים בטווח הארוך. כגון קשיים חמורים בבליעה, בחילות חמורות, הקאות תכופות, כאבים, צרבת וריפלוקס, הנובעים משחיקת הטבעת, כשהיא גדלה בתוך הבטן.

תוצאות שאינן משביעות רצון – כגון ירידה במשקל איטית יותר בהשוואה לניתוחים בריאטרים אחרים.

מתיחת הוושט – מצב זה מתרחש במקרים בהם המטופל אינו מקפיד על הוראות התזונה של הרופא והתזונאית.

בשל בעיות אלו, לא תמיד מומלץ לבצע ניתוח טבעת בקיבה מלכתחילה. כשמטופל שעבר את ההליך חווה סיבוכים כתוצאה מההליך, יש לעבור ניתוח אצל מנתח המתמחה בהליכי הסרת הטבעת והמרתה לאחד מטיפולי ההרזיה האחרים. תסמינים אחרים המעידים על הצורך בהוצאת הטבעת הם אי סבילות למזון; עלייה במשקל; סיבוכים הנובעים מהטבעת, כגון דליפה; ושחיקת הטבעת.

מהלך ניתוח הוצאת טבעת

הליך זה כרוך בלינה בבית החולים, ושימוש בשיטה לפרוסקופית, במהלכה רקמת הצלקת סביב הטבעת מחולקת, והטבעת משוחררת משטח הכבד. לאחר מכן מסיר המנתח את הטבעת יחד עם צינורות ההזרקה הממוקמים מתחת לעור.

מטופלים המבקשים לעבור ניתוח תיקון לאחר הסרת הטבעת, יקבלו המלצה לעבור ניתוח שרוול או ניתוח מעקף קיבה, המבוצעים לאחר שלושה חודשים, כשרקמת הצלקת מתרככת, וניתן יהיה לבצע את הניתוח החוזר באופן קל ובטוח יותר.

האם ניתוחי קיצור קיבה מאריכים את תוחלת החיים של הסובלים מהשמנת יתר? מחקר בדק
דפנה לוינסון מאמנת

דפנה לוינסון מאמנת

דפנה לוינסון מאמנת מוסמכת עם ניסיון עשיר באימון אישי, אימון קבוצות, תכניות אימונים, מעקב משקל והכוונה ייעודית.

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
שאיבת שומן בבית השחי: כל מה שחשוב לדעת

שאיבת שומן היא הליך קוסמטי ידוע המסייע לאנשים להשיג את צורת הגוף הרצויה על ידי הסרת שומן עודף מאזורים ספציפיים בגוף. אמנם מקושר בדרך כלל לפיסול הבטן, הירכיים או הירכיים, אך ניתן להשתמש בשאיבת שומן גם כדי לכוון לבלוטות זיעה מוגזמות בבית השחי. טכניקה זו, המכונה שאיבת שומן בבית השחי, מציעה פתרון קבוע עבור אנשים הסובלים מהזעת יתר בבית השחי. במאמר זה נחקור את תהליך שאיבת השומן בבית השחי ואת היתרונות שהוא יכול לספק.

לקריאת המאמר »
קיצור קיבה
ניתוחים אסתטיים לאחר ניתוח קיצור קיבה

יש היום שלושה סוגים של ניתוחים להרזיה או לירידה במשקל, הנקראים ניתוחים בריאטרים (Bariatric): מעקף קיבה (Roux-en-Y), רצועת קיבה מתכווננת, וניתוח שרוול קיבה. עם זאת, זכרו שלא משנה איזה הליך תעברו כדי לרדת במשקל, עדיין אתם חייבים להקפיד על תזונה נכונה ועל אמון גופני קבוע, כדי לשמור על התוצאות הטובות לאורך זמן. אחרי הכול הניתוח הוא רק כלי המסייע לתהליך הירידה במשקל.

לקריאת המאמר »
זיעה
לפענח את תופעות הלוואי הנסתרות של הזעת יתר: מה שאתה צריך לדעת

הזעת יתר, הידועה גם בשם הזעת יתר, היא מצב המשפיע על מיליוני אנשים ברחבי העולם. בעוד שהזעה היא תהליך טבעי שעוזר לווסת את טמפרטורת הגוף, להזעת יתר עלולה להיות השפעה מזיקה על איכות החיים של האדם. במאמר זה נעמיק בתופעות הלוואי הנסתרות של הזעת יתר ונבדוק דרכים יעילות לטיפול במצב זה.

לקריאת המאמר »
רופא שיניים
הנוחות של רופא שיניים בבית: הבאת טיפולי שיניים לפתח תקווה

בעולם המהיר של היום, למצוא זמן לבקר אצל רופא השיניים יכול להיות אתגר. לכן הרעיון של רופא שיניים עד הבית הפך ליותר ויותר פופולרי, במיוחד בערים שוקקות כמו פתח תקווה, ישראל. עם הנוחות של קבלת רופא שיניים פרטי לפתח ביתך, אנשים יכולים כעת לתעדף את בריאות הפה שלהם ללא הטרחה של נסיעה לעבודה או המתנה במרפאה צפופה.

לקריאת המאמר »
החשיבות של הסרת שיער לפני ניתוח: שיקולים ושיטות מפתח

כאשר מדובר בהכנה לניתוח, ישנם גורמים רבים שיש לקחת בחשבון, אחד מהם הוא האם יש להסיר שיער לפני ההליך או לא. למרות שזה עשוי להיראות כמו פרט טריוויאלי, הסרת שיער נכונה משחקת תפקיד מכריע בהבטחת תוצאות ניתוחיות אופטימליות ובמזעור סיבוכים פוטנציאליים.

לקריאת המאמר »
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!