ניתוח שאיבת שומן החלמה

בחירת רופא זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לניתוחים בריאטריים!

ניתוח שאיבת שומן החלמהאם אתם שואלים לגבי ניתוח שאיבת שומן החלמה, כדאי לדעת שכבר לאחר יומיים שלושה מתחילים להרגיש במגמת שיפור. בשבוע שלאחר הניתוח, בדרך כלל אפשר כבר להתחיל לחזור לפעילות. לאחר חודש-חודשיים, לרוב אפשר כבר לחזור לפעילות גופנית מלאה. מה עוד חשוב לדעת? 

שאיבת שומן היא ניתוח פולשני ופחות פולשני (תלוי בסוג ההליך), שנעשה בדרך כלל כדי להסיר עודפי שומן מהגוף. מדובר בהליך שנמצא בשימוש כבר עשרות שנים וצבר פופולריות בשנים האחרונות. חשוב לדעת כי, תהליך ההחלמה לאחר ניתוח שאיבת שומן יכול להיות מאתגר. המטופל יצטרך לנוח ולהתאושש, אבל התוצאות שוות את זה בסופו של דבר.

תהליך ההחלמה מניתוח שאיבת שומן 

תוכנית התאוששות שאיבת שומן צריכה לכלול, קודם כל, מנוחה והתרחקות מפעילויות מאומצות בשבוע הראשון של ההתאוששות. כמו כן, חשוב לאכול מזון בריא, להזין את הגוף עם שתייה מרובה של נוזלים ולישון מספיק. במילים פשוטות, לעקוב אחרי הוראות הרופא שלכם. חשוב לציין, ההחלמה מניתוח שאיבת שומן יכולה להשתנות בהתאם לסוג ההליך וכמה שומן הוסר. 

בשלב הראשון, תחוו נפיחות לאחר הניתוח. חשוב לשמור על פצעים נקיים ויבשים על מנת למנוע זיהום. אתם עלולים גם לחוות כאב קל בבטן או בגב במהלך פרק זמן זה. בשלב שני, תראו ירידה בנפיחות וכן עלייה בניידות עקב פחות נפיחות סביב החיתוכים בעור. מה עוד חשוב לדעת על ניתוח שאיבת שומן החלמה? המשיכו לקרוא. 

במה תלוי משך ההחלמה מניתוח שאיבת שומן?

זמן ההחלמה לניתוח שאיבת שומן תלוי בכמות השומן שהוסר, וכן בכמה זמן נמשך הניתוח. ככל שהניתוח נמשך זמן רב יותר, כך לוקח זמן רב יותר להחלים מניתוח שאיבת שומן. כמו כן, להיסטוריה הרפואית ולמצבו הרפואית של המטופל יש השפעה מכרעת על משך ההחלמה ותהליך ההתאוששות. 

הליכים בלייזר, בניגוד להליכים פולשניים, יצריכו פחות זמן התאוששות והחזרה לשגרה לרוב תהיה מיידית. לבסוף, משך ההחלמה ייקבע לפי המידה שבה תקפידו על הוראות הרופא. למשל, בשבוע הראשון בד"כ מומלץ להימנע מפעילות גופנית באופן מוחלט. זה אומר לא להרים ציוד כבד, לא לפצוח במסע ריצות למטרת ספורט וכולי. ולאחר שהבנו את הפרמטרים המשליכים על ניתוח שאיבת שומן החלמה, בואו נדבר על הדרכים לזרז את ההחלמה. 

איך אפשר לזרז החלמה מניתוח שאיבת שומן?

ישנן דרכים שונות להאצת החלמה מניתוח שאיבת שומן. למשל, מנוחה של האזור למשך שבוע לאחר הניתוח. זה עוזר להפחית נפיחות וחבורות, שעלולות להיות כואבות ולהאט את זמן ההתאוששות של המטופל. כמו כן, שימוש בבגדי דחיסה מומלצת לרוב כדי להפחית נפיחות וחבורות ולהגן על העור מפני נזקים בזמן ההחלמה.

הגדלת צריכת המים והמלח לאחר הניתוח כדי לסייע בהידרציה ובאיזון האלקטרוליטים בהתאמה, גם היא פעולה חשובה למטרת ניתוח שאיבת שומן החלמה. ולבסוף, הרופא עשוי להמליץ על צריכת מזונות עשירים באשלגן, כגון בננות, אבוקדו, תפוזים, חלב, גבינה, תרד, ברוקולי ואפונה כדי לעזור עם תהליך ההתאוששות של הגוף. 

מה הסיכונים הכרוכים בניתוח שאיבת שומן?

שאיבת שומן הפכה בשנים האחרונות להליך פופולרי. עם זאת, ישנם סיכונים הכרוכים בהליך זה והוא צריך להתבצע על ידי רופאים מנוסים בלבד. לרוב, רופאים ימליצו לכם לא לעבור שאיבת שומן אם יש לכם אחד מהמצבים הבאים: מחלת לב, מחלת כבד, סרטן, מפרצת או שבץ. כמו כן, אולי מיותר לציין, אבל רופאים לרוב לא ימליצו על שאיבת שומן לנשים בהיריון. 

ישנם כמה סיכונים הקשורים לכמה זמן לוקח להתאושש מניתוח שאיבת שומן, כמה זמן ייקח לגופכם לחזור לצורתו המקורית, וכמה זמן תצטרכו ללבוש בגדי דחיסה לאחר ההליך. בתוך כך, הסיכונים של ניתוח שאיבת שומן כוללים זיהום, קרישי דם, נפיחות ועיוות של חלקי הגוף. 

במה בגדי דחיסה מסייעים לאחר ניתוח שאיבת שומן?

לאחר שאיבת שומן, המטופל עלול לחוות נפיחות, כאב וחבורות, כאשר בגדי דחיסה יכולים לעזור בבעיות אלו. בגדי דחיסה הם סוג של לבוש הנלבש כדי לשפר את זרימת הדם באזור הגוף בו בוצע הניתוח. הם יכולים לשמש למטרות רבות ושונות כגון שיפור ניקוז הלימפה והפחתת בצקות.

בגדי הדחיסה עשויים מחומרים קלים ומיועדים ללבישה מתחת לבגדים. הם יכולים לעזור עם נפיחות, חבורות וכאבים לאחר הניתוח, ובמקביל גם לעזור להרגיש נוח יותר בבגדים שהמטופל לובש. כמו כן, בגדים אלו עוזרים להפחית נפיחות ולהקל על כאבים על ידי דחיסה של אזורי הגוף שבהם יש דלקת. בגדי הדחיסה מגיעים במגוון צורות וגדלים שניתן ללבוש מתחת לבגדים, כדי לספק הקלה למטופלים לאחר הניתוח.

טיפים למטופלים שעומדים לעבור ניתוח שאיבת שומן

לפני ביצוע שאיבת שומן, חשוב להבין מה אתם רוצים להשיג מההליך. באמצעות טכניקות שונות, שאיבת שומן יכולה להתבצע בכל אזור בגוף, כולל ירכיים, ידיים, בטן וזרועות. בתוך כך, על המטופלים לדעת למה לצפות במהלך תקופת ההחלמה שלהם וכיצד לשמור על הגזרה החדשה שלהם. 

לא פעם, אנשים עשויים לחזור להעלות במשקל לאחר הניתוח, היות והם לא סיגלו לעצמם סגנון חיים בריא יותר מבחינת התזונה שלהם. ולכן, הטיפ הכי חשוב הוא לא להסתמך אך ורק על ניתוח שאיבת שומן שיספק לכם את הגזרה שתמיד חלמתם עליה. במקביל, תמיד יהיה חשוב לסגל לעצמכם תזונה בריאה יותר ופעילות גופנית מתאימה. 

לאחר הניתוח, השתדלו ללבוש בגדים רפויים כדי שהעור יוכל לנשום בקלות. כמו כן, אל תלבשו שום דבר צמוד או מכווץ לפחות שבועיים לאחר הניתוח, מכיוון שזה עלול לגרום לנפיחות או חבורות באזורים אלה. ועד כמה שאפשר, הימנעו מסטרס, לחצים וחרדות. זה אף פעם לא יכול לזרז או לייעל את תהליך ההחלמה. 

ניתוח שאיבת שומן החלמה
Picture of דפנה לוינסון מאמנת
דפנה לוינסון מאמנת

דפנה לוינסון מאמנת מוסמכת עם ניסיון עשיר באימון אישי, אימון קבוצות, תכניות אימונים, מעקב משקל והכוונה ייעודית.

אז מה היה לנו בכתבה:
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!