ניתוח שאיבת שומן והתמודדות עם כאבים

בחירת רופא זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לניתוחים בריאטריים!

התמודדות עם כאב וניתוח שאיבת שומןבמהלך יומיים לאחר ניתוח שאיבת שומן, עוצמת הכאב אותה חווה המטופל תלויה בסוג ההרדמה שבוצעה בהליך. הרדמה מקומית נמשכת בדרך כלל למעלה מיממה לאחר הניתוח. הכאבים לאחר הרדמה כללית חזקים הרבה יותר ובדרך כלל נדרש טיפול במשככי כאבים נרקוטיים.

בימים ובשבועות לאחר הניתוח, מידת הכאב והנפיחות היא פונקציה של סוג ההליך שבוצע. כאבים עזים נמשכים  בדרך כלל כיומיים עד ארבעה ימים לאחר ההליך ולאחר מכן שוככים בהדרגה. בדרך כלל ניתן לחוות כאבים קלים ודי מטרידים למשך חודש נוסף, אך אלו שוכחים בהדרגה לאחר חודש עד חודשיים.

איכות ועוצמת הכאב לאחר ניתוח שאיבת שומן

כאבים הקשורים לניתוח שאיבת שומן עשויים להתרחש בשלבים שונים, במהלך הניתוח ולאחריו, בהתאם לביצוע ההליך. מיד לאחר ניתוח שאיבת שומן, ההרדמה המקומית מתפוגגת לאחר כיממה, כך שחוסר הנוחות במהלך היום הראשון מתבטא כרגישות.

לאחר היום הראשון, כאשר ההרדמה המקומית מתפוגגת לחלוטין, איכות הכאב זהה לכאבי כוויות שמש וכאבי שרירים אותם ניתן לחוות לאחר פעילות גופנית מאומצת מידי או לאחר חשיפה מוגזמת לשמש.

סוג כאב זה מטופל בדרך כלל במשככי כאבים קלים כגון אקמול. כשהניתוח מבוצע בהרדמה מקומית, המטופלים חווים בדרך כלל פחות חוסר נוחות לאחר הניתוח, בהשוואה לניתוח המתבצע עם הרדמה כללית.

עוצמת הכאב לאחר ההליך המבוצע בהרדמה מקומית קלה למדי בשל התמדת השפעת ההרדמה המקומית. עם הרדמה כללית, הכאב לאחר הניתוח מורגש באינטנסיביות גדולה יותר ולעיתים קרובות כרוך בשימוש במשככי כאבים נרקוטיים.

השימוש בתרופות הרגעה ותרופות תוך ורידיות ניתנים כשהמטופל חווה בחילות, הקאות וצמרמורות לאחר הניתוח. תסמינים אלו הם די נדירים כההליך מבוצע בהרדמה מקומית.

עזרי דחיסה אלסטית להפחתת הכאב

עזרים אלו מקטינים את הכאב לאחר ניתוח שאיבת שומן, אם הוא בוצע בטכניקת ניקוז פתוח, במהלכה החתכים הזעירים אינם נסגרים עם תפרים על מנת למקסם את ניקוז חומר ההרדמה. מיד לאחר הניתוח עזרים אלסטיים מעודדים כמות מקסימאלית של ניקוז חומר ההרדמה המהול בדם, ומפחית את הכאב.

לאחר שכל הניקוז מסתיים, חלק מהמטופלים ממשיכים להשתמש בעזרי הדחיסה על מנת להגביל את התנועה באזורים המטופלים. פעולה זו מפחיתה את חוסר הנוחות ומעניקה תחושת ביטחון.

חלק משמעותי מהנפיחות והכאב לאחר ניתוח שאיבת שומן הוא תוצאת הרדמה מהולה בשאריות דם שנשארו לכודים מתחת לעור לאחר ההליך. תאי דם אדומים שדולפים, ושברי רקמת שומן נשארים תחת העור וגורמים לדלקת, הגורמת לנפיחות וכאב. באמצעות ניקוז הדם המהול, ניתן למזער את הכאב והנפיחות לאחר הניתוח. ניקוז מלא מבוצע באמצעות השארת החתכים פתוחים וחבישה עם בגד דחיסה אלסטי.

מנוחה בתקופת ההתאוששות. המטופלים יכולים ללכת ולהיות פעילים לאחר הניתוח. רוב המטופלים שעברו הליך זה בהרדמה מקומית יכולים לנהוג תוך יום או יומיים, ולשוב לעבודה רגילה בתוך יום אחד עד שלושה ימים לאחר הניתוח. מטופלים שעברו את ההליך בהרדמה כללית זקוקים לתקופת התאוששות ארוכה יותר.

דפנה לוינסון מאמנת
דפנה לוינסון מאמנת

דפנה לוינסון מאמנת מוסמכת עם ניסיון עשיר באימון אישי, אימון קבוצות, תכניות אימונים, מעקב משקל והכוונה ייעודית.

אז מה היה לנו בכתבה:
ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
cbd
CBD לחיות מחמד: הכל מהכלב לסוס

חיות המחמד שלנו מהוות חלק בלתי נפרד מהמשפחה. כל אדם דואג לחיות המחמד שלו, מטפל בהם, אוהב אותן ועונה על כל הצרכם שיש להן. אין ספק שכאשר חיית המחמד צריכה טיפול כלשהו, הבעלים שלה עושים את כל מה שניתן בכדי שהיא תקבל את הטיפול הטוב ביותר. חשוב לדעת כי כיום מעבר לשירותי רפואה רגילים שמקבלים חיות מחמד אצל וטרינר, ניתן למצוא עבור בעיות רפואיות וכאבים שהם סובלים מהם, מגוון טיפולים משלימים או אלטרנטיביים, כאשר אחד הטיפולים הפופולאריים ביותר הוא סיבידי לטיפול בחיות מחמד.

לקריאת המאמר »
ויטמין A
תפקידו של ויטמין A במזון: יתרונות, השפעות ותפקידו

ויטמין A הוא רכיב תזונתי חיוני הממלא תפקיד מכריע בשמירה על תפקודים שונים בגוף האדם. נמצא באופן טבעי במגוון מזונות, ויטמין מסיס שומן זה תורם באופן משמעותי לראייה, לתפקוד החיסוני, לבריאות העור ולצמיחת תאים. עם זאת, בעוד שצריכה נאותה של ויטמין A חיונית לרווחה הכללית, צריכה מופרזת עלולה להוביל לרעילות, תוך שימת דגש על החשיבות של הבנת המקורות וההשפעות שלה.

לקריאת המאמר »
השמנת יתר
הקשר בין השמנת יתר לתפקוד מיני

השמנת יתר היא מגיפה הולכת וגוברת ברחבי העולם, כשישראל אינה יוצאת דופן. בעוד שהסיכונים הבריאותיים של השמנת יתר מתועדים היטב, לעתים קרובות מתעלמים מהשפעתה על התפקוד המיני. מחקרים הראו קשר ברור בין השמנת יתר וחוסר תפקוד מיני, במיוחד אצל גברים. הבנת הקשר הזה חיונית לטיפול הן בהיבטים הפיזיים והן בהיבטים הרגשיים של בריאות מינית.

לקריאת המאמר »
טיפול סיעודי מקיף להשמנה

בהתמודדות עם האתגרים הרב-גוניים שמציבה השמנת יתר, טיפול סיעודי ממלא תפקיד מרכזי בקידום בריאות הוליסטית ושיפור תוצאות המטופל. השמנת יתר, המאופיינת בהצטברות יתר של שומן

לקריאת המאמר »
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!