קריטריונים ומימון הפעולה – הליך הצרת הקיבה טבעת

בחירת רופא זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לניתוחים בריאטריים!

רופאלפני שניתן לדון בקריטריונים המתאימים לפיהם מחליטים שניתוח הצרת קיבה בטבעת הוא המתאים ביותר עבור המועמד לניתוח בריאטרי, יש תחילה לפרט בנוגע לקריטריונים הבסיסיים שמהווים בכלל התוויה למעבר ניתוח בריאטרי. ובכן, הקריטריונים הכלליים ביותר הם BMI גבוה מארבעים או BMI גבוה מ-35 אך נמוך מ-40 כל עוד המועמד סובל מסיבוך אחד לפחות של השמנת יתר (יתר לחץ דם, סוכרת סוג 2, דום נשימה בשינה, כאבים אורתופדיים ועוד).

החשיבות של ההערכה לפני הניתוח

לפני שניתן להחליט האם המועמד אכן צריך לעבור את הניתוח, יש לבצע הערכה טרום ניתוחית מקיפה מאוד הכוללת הערכה פסיכולוגית, הערכה תזונתית, הערכה פסיכו סוציאלית ועוד. בין היתר המועמד צריך לעבור סדרה של בדיקות הדמיה, בדיקות דם, בדיקות גופניות ועוד.

במסגרת ההערכה הטרום ניתוחית מעריכים את מידת המוכנות של המועמד לשינוי תזונתי, את דפוסי האכילה של המועמד, את המכשולים שעתידים לעמוד בינו לבין הירידה במשקל, את ההיסטוריה התזונתית שלו בדגש על ניסיונות הירידה שלו במשקל ועוד.

ככל שנאספים יותר נתונים בנוגע למועמד, כך ניתן לקבל החלטה מושכלת יותר לא רק בנוגע לשאלת ההתאמה שלו לניתוח הבריאטרי, אלא גם בנוגע לסוג הניתוח המתאים עבורו ביותר באופן אישי. נכון להיום הניתוחים הבריאטריים כלולים בסל הבריאות הישראלי עבור המטופלים שנמצאו מתאימים לפי הקריטריונים שנקבעו על ידי משרד הבריאות. יש לציין כי הקריטריונים זהים עבור כל סוגי הניתוחים הבריאטריים.

קריטריונים ספציפיים עבור ניתוח הצרת קיבה בטבעת

ניתוח הצרת קיבה בטבעת מתאים במיוחד עבור מועמדים בעלי משמעת עצמית גבוהה, הנוהגים לאכול ארוחות מסודרות בשעות קבועות שכן הניתוח בעיקר גורם להגבלת נפח הארוחות. כמו כן הניתוח מתאים עבור מועמדים שעברו ניתוח הצרת קיבה באמצעות סיכות וטבעת לא מתכווננת ללא הצלחה מרובה, המעוניינים לעבור ניתוח בריאטרי נוסף, אך לא מעוניינים לעבור ניתוח בלי הפיך או ניתוח רדיקלי במיוחד.

הניתוח פחות מתאים עבור מועמדים שלא התנסו בעבר בדיאטות הרזיה וכן פחות מתאים עבור מועמדים בעלי דפוסי אכילה המתאפיינים בזללנות או בנשנושים תכופים. בנוסף, BMI מעל חמישים, מהווה מדד פרוגנוסטי שלילי להצלחת הניתוח להצרת קיבה בטבעת. הניתוח גם לא מתאים עבור מועמדים שנוטלים כמות גדולה של תרופות, עבור מועמדים המכורים לסמים או לאלכוהול ועבור מועמדים שסובלים מבקע סרעפתי גדול.

עד כה תיארנו את הקריטריונים באופן כללי מאוד אך חשוב מאוד להבהיר כי התאמת הניתוח למועמד צריכה להתבצע באופן אינדיבידואלי ביותר וכי ההחלטה צריכה להתקבל בכובד ראש.

מימון הניתוח ועלות הניתוח

ישנו מגוון רחב ביותר של פרמטרים המשפיעים על עלות הניתוח ועל מימון הניתוח. להלן כמה מהם על קצה המזלג:

  • התאמה לקריטריונים – הניתוח כלול בסל הבריאות הישראלי, אך רק אם המבוטח עומד בקריטריונים הרלוונטיים. אם המועמד לא עומד בקריטריונים הרלוונטיים שמתווה משרד הבריאות, באפשרותו לנסות לעבור את הניתוח באופן פרטי ולשאת בהוצאות הניתוח מכיסו. הניתוח עולה בין 10000-40000 שקלים.
  • מידת המיומנות של המנתח – מידת המיומנות של המנתח ורמת המוניטין של המנתח משפיעות במידה רבה על עלות הניתוח.
  • סוג הטבעת – ישנם מספר סוגים של טבעות מתכווננות שניתן להתקין בניתוח ומחיר הטבעות אינו אחיד.
  • בית החולים שבו מבוצע הניתוח – בדרך כלל דמי ההשתתפות העצמית גבוהים יותר כשהניתוח מבוצע בבית חולים פרטי (בהשוואה לבית חולים ציבורי).
  • סוג הביטוח – אחד הגורמים החשובים ביותר המשפיעים על התשלום שיצטרך לשאת בו המנותח הוא כמובן סוג הביטוח שברשותו.
דפנה לוינסון מאמנת

דפנה לוינסון מאמנת

דפנה לוינסון מאמנת מוסמכת עם ניסיון עשיר באימון אישי, אימון קבוצות, תכניות אימונים, מעקב משקל והכוונה ייעודית.

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
שאיבת שומן בבית השחי: כל מה שחשוב לדעת

שאיבת שומן היא הליך קוסמטי ידוע המסייע לאנשים להשיג את צורת הגוף הרצויה על ידי הסרת שומן עודף מאזורים ספציפיים בגוף. אמנם מקושר בדרך כלל לפיסול הבטן, הירכיים או הירכיים, אך ניתן להשתמש בשאיבת שומן גם כדי לכוון לבלוטות זיעה מוגזמות בבית השחי. טכניקה זו, המכונה שאיבת שומן בבית השחי, מציעה פתרון קבוע עבור אנשים הסובלים מהזעת יתר בבית השחי. במאמר זה נחקור את תהליך שאיבת השומן בבית השחי ואת היתרונות שהוא יכול לספק.

לקריאת המאמר »
קיצור קיבה
ניתוחים אסתטיים לאחר ניתוח קיצור קיבה

יש היום שלושה סוגים של ניתוחים להרזיה או לירידה במשקל, הנקראים ניתוחים בריאטרים (Bariatric): מעקף קיבה (Roux-en-Y), רצועת קיבה מתכווננת, וניתוח שרוול קיבה. עם זאת, זכרו שלא משנה איזה הליך תעברו כדי לרדת במשקל, עדיין אתם חייבים להקפיד על תזונה נכונה ועל אמון גופני קבוע, כדי לשמור על התוצאות הטובות לאורך זמן. אחרי הכול הניתוח הוא רק כלי המסייע לתהליך הירידה במשקל.

לקריאת המאמר »
זיעה
לפענח את תופעות הלוואי הנסתרות של הזעת יתר: מה שאתה צריך לדעת

הזעת יתר, הידועה גם בשם הזעת יתר, היא מצב המשפיע על מיליוני אנשים ברחבי העולם. בעוד שהזעה היא תהליך טבעי שעוזר לווסת את טמפרטורת הגוף, להזעת יתר עלולה להיות השפעה מזיקה על איכות החיים של האדם. במאמר זה נעמיק בתופעות הלוואי הנסתרות של הזעת יתר ונבדוק דרכים יעילות לטיפול במצב זה.

לקריאת המאמר »
רופא שיניים
הנוחות של רופא שיניים בבית: הבאת טיפולי שיניים לפתח תקווה

בעולם המהיר של היום, למצוא זמן לבקר אצל רופא השיניים יכול להיות אתגר. לכן הרעיון של רופא שיניים עד הבית הפך ליותר ויותר פופולרי, במיוחד בערים שוקקות כמו פתח תקווה, ישראל. עם הנוחות של קבלת רופא שיניים פרטי לפתח ביתך, אנשים יכולים כעת לתעדף את בריאות הפה שלהם ללא הטרחה של נסיעה לעבודה או המתנה במרפאה צפופה.

לקריאת המאמר »
החשיבות של הסרת שיער לפני ניתוח: שיקולים ושיטות מפתח

כאשר מדובר בהכנה לניתוח, ישנם גורמים רבים שיש לקחת בחשבון, אחד מהם הוא האם יש להסיר שיער לפני ההליך או לא. למרות שזה עשוי להיראות כמו פרט טריוויאלי, הסרת שיער נכונה משחקת תפקיד מכריע בהבטחת תוצאות ניתוחיות אופטימליות ובמזעור סיבוכים פוטנציאליים.

לקריאת המאמר »
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!