מה אפשר לעשות בשביל ריבועים בבטן?

בחירת רופא זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לניתוחים בריאטריים!

כושרשריר בטן חזקים יכולים להדק למקומם את האיברים הפנימיים המצויים חלל הבטן, להשפיע לטובה על היציבה ועל יכולת התנועה, לסייע בשיפור הכושר הגופני ובנוסף לכל זה, לשרירי הבטן ישנה השפעה מרחיקת לכת על המראה החיצוני שלנו ועל הביטחון העצמי שלנו, שלא לדבר על מידת הנחשקות שלנו בעיני עצמנו ובעיני הסביבה הקרובה.

בנוסף לכל זה, שרירי בטן הם באופן שלא משתמע לשתי פנים – עבודה קשה. סך הכול אנו מצוידים בארבעה שרירים: רוחבי בטני, אלכסוני פנימי, אלכסוני חיצוני והישר בטני. עבור כל אחד ואחד מהשרירים הנ"ל ישנם תרגילים ייעודיים לחיזוק, לשיפור הגמישות ולהארכה. עם זאת, כל עוד מעל השרירים תנוח לה רקמת שומן לתפארה, הרי שאיש לא יוכל לדעת כי אכן השרירים חזקים ומסותתים.

הסברה הרווחת אך המוטעית

בקרב הציבור הרחב קיימת סברה רווחת לפיה כל שיש לעשות על מנת ליהנות מאותם ריבועים בבטן זה להקדיש מספיק זמן לצורך ביצוע תרגילים לחיזוק שרירי הבטן ובזה פחות או יותר נגמר הסיפור. עם זאת, כל המומחים בתחום תמימי דעים בנוגע לכך שמדובר בהרבה הרבה יותר מזה. למעשה חיזוק שרירי הבטן, הוא רק שליש מהסיפור השלם.

שליש נוסף מהסיפור השלם קשור בתזונה שלנו. הכוונה היא לכך שעל מנת ליהנות משרירי בטן מסותתים, יש להקפיד על כך ששיעור השומן בגוף לא יעלה על עשרים בקרב נשים ושלא יעלה על שתיים עשרה בקרב גברים. לרוע המזל, מדובר על אחוזי שומן הרלוונטיים יותר לספורטאים מקצועיים או לאנשים שמקפידים הקפדה חמורה בצורה בלתי רגילה על התזונה שלהם.

המרכיב הגנטי

עד כה עסקנו רק במסת השומן הנמוכה ובשריר הבטן החזקים, אך בנוסף לכך חשוב לציין כי ישנו אלמנט שלישי שפשוט אינו בשליטתנו והכוונה היא לחומר הגנטי שלנו או ליתר דיוק, לצורה האנטומית של שרירי הבטן שלנו. ישנם כאלה שבורכו בשרירי בטן הניחנים במבנה בולט ולעומתם כאלו שניחנו בשרירי בטן שטוחים מאוד. אלו שניחנו בשרירי בטן שטוחים מאוד, יתקשו במיוחד ליצור את אותם ריבועים בבטן, גם אם מסת השומן שלהם תהיה דלה ביותר ומסת השרירים גדולה ביותר.

ריבועים בבטן בדרך המהירה

בעשור האחרון התפתח בעולם הניתוחים הפלסטיים טרנד חדש שתופס תאוצה גם בישראל. הכוונה היא לניתוח שאיבת שומן שבמהלכו מעצב המנתח את רקמת השומן הבטנית לצורת ריבועים. באופן זה ניתן לשוות מראה חטוב ומושקע גם לגברים שלא מבלים כל שנייה ושנייה מחייהם בחדר הכושר ובאכילת גזר.

יש לציין כי לא מדובר בניתוח קסם שכן כל עוד קיימת שכבת שומן עבה מאוד, לא ניתן יהיה לראות את הריבועים המסותתים ולכן הניתוח מיועד בעיקר לגברים ספורטיביים שפשוט לא מצליחים להיפרד מרקמת השומן הסוררת באזור הבטן.

דפנה לוינסון מאמנת
דפנה לוינסון מאמנת

דפנה לוינסון מאמנת מוסמכת עם ניסיון עשיר באימון אישי, אימון קבוצות, תכניות אימונים, מעקב משקל והכוונה ייעודית.

אז מה היה לנו בכתבה:
ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
cbd
CBD לחיות מחמד: הכל מהכלב לסוס

חיות המחמד שלנו מהוות חלק בלתי נפרד מהמשפחה. כל אדם דואג לחיות המחמד שלו, מטפל בהם, אוהב אותן ועונה על כל הצרכם שיש להן. אין ספק שכאשר חיית המחמד צריכה טיפול כלשהו, הבעלים שלה עושים את כל מה שניתן בכדי שהיא תקבל את הטיפול הטוב ביותר. חשוב לדעת כי כיום מעבר לשירותי רפואה רגילים שמקבלים חיות מחמד אצל וטרינר, ניתן למצוא עבור בעיות רפואיות וכאבים שהם סובלים מהם, מגוון טיפולים משלימים או אלטרנטיביים, כאשר אחד הטיפולים הפופולאריים ביותר הוא סיבידי לטיפול בחיות מחמד.

לקריאת המאמר »
ויטמין A
תפקידו של ויטמין A במזון: יתרונות, השפעות ותפקידו

ויטמין A הוא רכיב תזונתי חיוני הממלא תפקיד מכריע בשמירה על תפקודים שונים בגוף האדם. נמצא באופן טבעי במגוון מזונות, ויטמין מסיס שומן זה תורם באופן משמעותי לראייה, לתפקוד החיסוני, לבריאות העור ולצמיחת תאים. עם זאת, בעוד שצריכה נאותה של ויטמין A חיונית לרווחה הכללית, צריכה מופרזת עלולה להוביל לרעילות, תוך שימת דגש על החשיבות של הבנת המקורות וההשפעות שלה.

לקריאת המאמר »
השמנת יתר
הקשר בין השמנת יתר לתפקוד מיני

השמנת יתר היא מגיפה הולכת וגוברת ברחבי העולם, כשישראל אינה יוצאת דופן. בעוד שהסיכונים הבריאותיים של השמנת יתר מתועדים היטב, לעתים קרובות מתעלמים מהשפעתה על התפקוד המיני. מחקרים הראו קשר ברור בין השמנת יתר וחוסר תפקוד מיני, במיוחד אצל גברים. הבנת הקשר הזה חיונית לטיפול הן בהיבטים הפיזיים והן בהיבטים הרגשיים של בריאות מינית.

לקריאת המאמר »
טיפול סיעודי מקיף להשמנה

בהתמודדות עם האתגרים הרב-גוניים שמציבה השמנת יתר, טיפול סיעודי ממלא תפקיד מרכזי בקידום בריאות הוליסטית ושיפור תוצאות המטופל. השמנת יתר, המאופיינת בהצטברות יתר של שומן

לקריאת המאמר »
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!