רשלנות רפואית בניתוחים של שאיבת שומן וקיצור קיבה

בחירת רופא זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לניתוחים בריאטריים!

רשלנות רפואיתאנשים רבים סובלים מבעיה של עודף משקל. בעיית ההשמנה גורמת לדימוי עצמי נמוך, הגבלה בתפקוד, ועלולה אף להוביל לבעיות בריאות.

הסובלים מבעיית ההשמנה מנסים פעמים רבות לרזות בכל דרך, על ידי שימוש בדיאטות שונות או ניסיונות לפעילות גופנית. כששיטות אלה אינן עובדות, פונים חלק מבעלי עודף המשקל לאופציה הניתוחית.

ניתוחי שאיבת שומן וניתוחי קיצור קיבה הינם ניתוחים המיועדים לסובלים מבעיות השמנה. מדובר בניתוחים לכל דבר ועניין הכוללים הרדמה מלאה והתערבות כירורגית בגוף. כבכל ניתוח הכולל הרדמה והתערבות כירורגית גם ניתוחים אלה כרוכים בסיכון.

בין אם סיכון שהניתוח לא יצליח ובין אם סיכון שייגרם נזק. נזק יכול להיגרם כאשר הרופא המנתח עושה את עבודתו נאמנה, אך גם על ידי רשלנות רפואית. על ניתוחים אלה והסיכונים הכרוכים בהם, במאמר שלפניכם.

ניתוחי שאיבת שומן

ניתוחי שאיבת שומן הינם ניתוחים שמטרתם העיקרית היא מטרה של אסתטיקה. המטרה היא לשאוב מצבורי שומן ממקומות שונים בגוף ובכך ליצור הצרת היקפים.

בין המקומות בהם מצטבר שומן ומהם נהוג לבצע את שאיבת השומן נמצאים: הבטן, הזרועות, הישבן, הירכיים, הסנטר, ועוד. מועמדים אידיאליים לניתוחים אלה הינם אנשים צעירים, בעלי עור עבה וגמיש שעודפי השומן בגופם אינם רבים.

לאחר ניתוח שאיבת שומן יש להקפיד על משטר דיאטה וספורט כדי לשמור על ההישגים.

ניתוח קיצור קיבה

ניתוח קיצור קיבה הוא ניתוח שבמהלכו מורכבת טבעת על חלק מהקיבה ובכך מצמצמת את יכולת הכלת המזון של הקיבה. באופן זה האדם יכול לאכול כמויות מזון מופחתות ממה שנהג לעשות קודם וכך לרדת במשקל.

סיכונים בניתוחי קיצור קיבה ובניתוחי שאיבת שומן

מאחר וניתוחים אלה נעשים לרוב מבחירה של המנותח ולא מתוך הכרח, חשוב לקחת בחשבון כי ישנם סיכונים, ולשקול האם הסיכון מצדיק את המהלך.

הניתוחים כרוכים בסיכון סביב ההרדמה. הרדמה היא אמנם פרוצדורה רפואית שכיחה אך עלולה להיות מסוכנת: כמויות חומר הרדמה לא נכונות, או חומר שהמטופל אלרגי אליו, אי שימת לב של הרופא המרדים למסכים המספקים לו מידע על מצב החולה, עלולים לעלות לחולה בחייו וחשוב לקחת זאת בחשבון.

מאחר והניתוחים כרוכים בחתך כירורגי תמיד קיים סיכון של זיהום ויצירת צלקת.

ישנם מקרים של ניתוחי שאיבת שומן שגורמים לפגם אסתטי גדול יותר מהמראה המקורי של לפני הניתוח. חשוב לדעת כי ברגע שנגרם פגם אסתטי שכזה לא ניתן לתקן אותו.

דוגמאות למקרים של רשלנות רפואית בניתוחי קיצור קיבה ושאיבת שומן

ניתוח קיצור קיבה:

אחד ממקרי הרשלנות הרפואית בניתוחי קיצור קיבה הוא ניתוח שנערך לבחורה צעירה שסבלה שנים מבעיות משקל ובסך הכול רצתה להיות חטובה ויפה.

עקב רשלנות רפואית הטבעת לא הותקנה בצורה תקינה על הקיבה ולכן לא פעלה את פעולתה. רשלנות זו גרמה לרצף של התערבויות כירורגיות חוזרות ונשנות בגופה של המטופלת שגרמו לה לצלקות גדולות ומכוערות למשך כל חייה.

בתקופת הניתוחים החוזרים (5 שנים) היא לא יכלה לעבוד, ולא יכלה לבנות מערכת חיים זוגית. המנותחת תבעה את בית החולים והמנתח בתביעת נזיקין.

ניתוח שאיבת שומן:

אישה שסבלה מעודף משקל במשך שנים פנתה לניתוח שאיבת שומן. הניתוח לא הצליח, כנראה עקב חוסר מיומנות של הרופא ורשלנות רפואית.

כתוצאה מכך סבלה האישה מפגם אסתטי חמור: שקעים ובליטות מכוערים במקומות המנותחים, עור נפול, וחוסר סימטריה, ובנוסף כאבים עזים במקומות המנותחים.

האישה תבעה את הגורם המנתח וזכתה בפיצוי כספי, אך את המראה האסתטי לגופה כבר לא תוכל להחזיר.

ניתוחי שאיבת שומן וקיצור קיבה יכולים לסייע בשיפור המראה. אך ישנם גם סיכונים ומקרים של רשלנות רפואית. לכן צריך לבחור את המנתח בקפידה ולשקול היטב האם הניתוח הוא הכרחי.

דפנה לוינסון מאמנת
דפנה לוינסון מאמנת

דפנה לוינסון מאמנת מוסמכת עם ניסיון עשיר באימון אישי, אימון קבוצות, תכניות אימונים, מעקב משקל והכוונה ייעודית.

אז מה היה לנו בכתבה:
ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
cbd
CBD לחיות מחמד: הכל מהכלב לסוס

חיות המחמד שלנו מהוות חלק בלתי נפרד מהמשפחה. כל אדם דואג לחיות המחמד שלו, מטפל בהם, אוהב אותן ועונה על כל הצרכם שיש להן. אין ספק שכאשר חיית המחמד צריכה טיפול כלשהו, הבעלים שלה עושים את כל מה שניתן בכדי שהיא תקבל את הטיפול הטוב ביותר. חשוב לדעת כי כיום מעבר לשירותי רפואה רגילים שמקבלים חיות מחמד אצל וטרינר, ניתן למצוא עבור בעיות רפואיות וכאבים שהם סובלים מהם, מגוון טיפולים משלימים או אלטרנטיביים, כאשר אחד הטיפולים הפופולאריים ביותר הוא סיבידי לטיפול בחיות מחמד.

לקריאת המאמר »
ויטמין A
תפקידו של ויטמין A במזון: יתרונות, השפעות ותפקידו

ויטמין A הוא רכיב תזונתי חיוני הממלא תפקיד מכריע בשמירה על תפקודים שונים בגוף האדם. נמצא באופן טבעי במגוון מזונות, ויטמין מסיס שומן זה תורם באופן משמעותי לראייה, לתפקוד החיסוני, לבריאות העור ולצמיחת תאים. עם זאת, בעוד שצריכה נאותה של ויטמין A חיונית לרווחה הכללית, צריכה מופרזת עלולה להוביל לרעילות, תוך שימת דגש על החשיבות של הבנת המקורות וההשפעות שלה.

לקריאת המאמר »
השמנת יתר
הקשר בין השמנת יתר לתפקוד מיני

השמנת יתר היא מגיפה הולכת וגוברת ברחבי העולם, כשישראל אינה יוצאת דופן. בעוד שהסיכונים הבריאותיים של השמנת יתר מתועדים היטב, לעתים קרובות מתעלמים מהשפעתה על התפקוד המיני. מחקרים הראו קשר ברור בין השמנת יתר וחוסר תפקוד מיני, במיוחד אצל גברים. הבנת הקשר הזה חיונית לטיפול הן בהיבטים הפיזיים והן בהיבטים הרגשיים של בריאות מינית.

לקריאת המאמר »
טיפול סיעודי מקיף להשמנה

בהתמודדות עם האתגרים הרב-גוניים שמציבה השמנת יתר, טיפול סיעודי ממלא תפקיד מרכזי בקידום בריאות הוליסטית ושיפור תוצאות המטופל. השמנת יתר, המאופיינת בהצטברות יתר של שומן

לקריאת המאמר »
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!