שאיבת שומן מהבטן

בחירת רופא זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לניתוחים בריאטריים!

שומן בבטןאזור הבטן מהווה חלק ניכר ממרכז הגוף שלנו והוא מכיל מגוון של איברים חשובים השייכים בעיקר למערכת העיכול אך גם למערכת הרבייה.

אנחנו נהנים במיוחד לראות את הבטן השמנמנה של תינוקנו העגול אבל עד מהרה הבטן העגלגלה הזו מפסיקה להיות חמודה ומתחילה להיות מטרד.

אנשים רבים נתקלים בבעיה נפוצה שעל אף מאמצים רבים להוריד במשקל בעזרת דיאטה וכושר גופני, הם עדיין לא מצליחים להגיע למראה הבטן המהודקת והשטוחה שתמיד חלמו עליה. מה שמפריע לקוביות ולשרירי הבטן להיראות הם "כריות שומן" שנשארות באזור הבטן.

שאיבת השומן מהבטן מטרתה להעלים את כריות השומן. הפתרון הנ"ל הוא פתרון טוב לבעלי עור בטן שאינו רפוי, ללא צלוליטיס ובעל מרקם גמיש.

במקרה של רצון לבצע שאיבת שומן אחרי הריון ולידה או אחרי דיאטה ממושכת, יש סיכוי טוב לקיום עודפי עור באזור, ושאיבת השומן לא תצליח ליצור את המראה החטוב שהיא אמורה ליצור.

במקרה כזה קיים פתרון יעיל למדי והוא ביצוע של מתיחת עור הבטן על ידי הסרת עודפי העור והידוק העור. את מתיחת הבטן ניתן לעיתים לשלב באותו הליך יחד עם שאיבת השומן, אולם לרוב יש להמתין להחלמה משאיבת השומן ורק לאחר מספר שבועות לבצע אותה.

לפני שאיבת השומן

הפציינט ישלח לבדיקות דם כלליות בכדי לבדוק האם הוא מתאים לקבל את חומרי ההרדמה והתכשירים הנוספים שניתנים בזמן תהליך שאיבת השומן.

כמו כן על הפציינט להפסיק לעשן, לשתות אלכוהול, לקחת תרופות לדילול דם וכן תרופות הומיאופתיות וויטמינים בשבועיים שלפני ההליך.

ליום שאיבת השומן יש להגיע אחרי צום של שש שעות. לפני הכניסה לחדר בו ההליך יתבצע, הרופא ישרטט על עורו של הפציינט את האזורים מהם השומן ישאב. חשוב לעשות זאת בעמידה בכדי לקבל מושג טוב יותר לגבי פיזור השומן.

מהלך שאיבת שומן בטנית

התהליך יתבצע לרוב בהרדמה מקומית. תחילה יוזרק חומר הרדמה מקומי למספר אזורים בבטן. לאחר שהוא יתחיל להשפיע, הרופא מכניס מחט לרקמה התת עורית ומתחיל להזרים דרכה תמיסה שכוללת נוזל פיזיולוגי, חומר הרדמה (לרוב לידוקאין) וחומרים שמכווצים את כלי הדם.

התמיסה הנ"ל מכינה את אזור הבטן לקראת השאיבה, מאלחשת כאבים ומפחיתה דימומים. לאחר מכן, דרך אותם חתכים, הרופא מכניס צינורית מתכת לבטן ומתחיל בתהליך השאיבה. ההליך כולו אורך כ-90 דקות. את החתכים הקטנים סוגרים לרוב באמצעות תפר בודד שנמס לאחר מספר שבועות.

קיימת גם אפשרות להשתמש בחלק מהשומן שנשאב ולהזריק אותו לאזורים בבטן שהיו מעט שקועים, ובכך לפסל צורה יפה יותר של האזור הבטני.

לאחר ההליך, המטופל יועבר לחדר התאוששות, שם יולבש עליו מחוך מיוחד שתפקידו ליצור לחץ באזור הבטן. לחץ זה מפחית את כמות הבצקות והדימום שיכולים להתרחש. את המחוך הנ"ל יש ללבוש במשך שבועיים רצופים.

שיקום לאחר ניתוח שאיבת השומן ותוצאות

בשבוע הראשון נפוצה תחושה של כאבים באזור הבטן ושינויים בתחושה. ניתן ואף רצוי לקחת משככי כאבים מסוג אקמול או נורופן במינון המתאים.

כמו כן ייתכנו הפרשות דמיות וריריות מאזור החתכים בבטן אותם יראו דרך המחוך. מדובר בחלק מהליך הריפוי הטבעי של הפצע.

מומלץ להימנע ממאמץ בשבועיים הראשונים להחלמה, אבל כן חשוב להקפיד על תנועה והליכה כדי למנוע היווצרות של קרישי דם.

חשוב להיות ערים לשינויים חריגים באזור הבטן כמו דימום מוגבר, הפרשה מוגלתית ואיבוד תחושה. בכל מקרה חריג יש לפנות בהקדם לרופא כדי לראות אם לא התפתח סיבוך.

את התוצאה הסופית של השאיבה ניתן יהיה לראות רק לאחר מספר חודשים מרגע ביצוע ההליך.

ראו גם:

שאיבת שומן מהרגליים ומהירכיים

ניתוח לקיצור קיבה

דפנה לוינסון מאמנת
דפנה לוינסון מאמנת

דפנה לוינסון מאמנת מוסמכת עם ניסיון עשיר באימון אישי, אימון קבוצות, תכניות אימונים, מעקב משקל והכוונה ייעודית.

אז מה היה לנו בכתבה:
ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
cbd
CBD לחיות מחמד: הכל מהכלב לסוס

חיות המחמד שלנו מהוות חלק בלתי נפרד מהמשפחה. כל אדם דואג לחיות המחמד שלו, מטפל בהם, אוהב אותן ועונה על כל הצרכם שיש להן. אין ספק שכאשר חיית המחמד צריכה טיפול כלשהו, הבעלים שלה עושים את כל מה שניתן בכדי שהיא תקבל את הטיפול הטוב ביותר. חשוב לדעת כי כיום מעבר לשירותי רפואה רגילים שמקבלים חיות מחמד אצל וטרינר, ניתן למצוא עבור בעיות רפואיות וכאבים שהם סובלים מהם, מגוון טיפולים משלימים או אלטרנטיביים, כאשר אחד הטיפולים הפופולאריים ביותר הוא סיבידי לטיפול בחיות מחמד.

לקריאת המאמר »
ויטמין A
תפקידו של ויטמין A במזון: יתרונות, השפעות ותפקידו

ויטמין A הוא רכיב תזונתי חיוני הממלא תפקיד מכריע בשמירה על תפקודים שונים בגוף האדם. נמצא באופן טבעי במגוון מזונות, ויטמין מסיס שומן זה תורם באופן משמעותי לראייה, לתפקוד החיסוני, לבריאות העור ולצמיחת תאים. עם זאת, בעוד שצריכה נאותה של ויטמין A חיונית לרווחה הכללית, צריכה מופרזת עלולה להוביל לרעילות, תוך שימת דגש על החשיבות של הבנת המקורות וההשפעות שלה.

לקריאת המאמר »
השמנת יתר
הקשר בין השמנת יתר לתפקוד מיני

השמנת יתר היא מגיפה הולכת וגוברת ברחבי העולם, כשישראל אינה יוצאת דופן. בעוד שהסיכונים הבריאותיים של השמנת יתר מתועדים היטב, לעתים קרובות מתעלמים מהשפעתה על התפקוד המיני. מחקרים הראו קשר ברור בין השמנת יתר וחוסר תפקוד מיני, במיוחד אצל גברים. הבנת הקשר הזה חיונית לטיפול הן בהיבטים הפיזיים והן בהיבטים הרגשיים של בריאות מינית.

לקריאת המאמר »
טיפול סיעודי מקיף להשמנה

בהתמודדות עם האתגרים הרב-גוניים שמציבה השמנת יתר, טיפול סיעודי ממלא תפקיד מרכזי בקידום בריאות הוליסטית ושיפור תוצאות המטופל. השמנת יתר, המאופיינת בהצטברות יתר של שומן

לקריאת המאמר »
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!