שאיבת שומן מהירכיים ומהרגליים

בחירת רופא זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לניתוחים בריאטריים!

שאיבת שומן ברגלייםסוף כל סוף הצלחת להיפטר מהקילוגרמים העודפים שסחבת על עצמך אחרי שהקטנצ'יק נולד. את יוצאת לחגוג את המראה החדש שלך במסע שופינג כשלפתע את נתקלת בג'ינס חלומותייך! את נכנסת למלתחה כדי למדוד אותו ואז זה מכה בך- הג'ינס לא עובר את קו הירכיים!

אזור הירכיים הוא אזור שרוב הנשים היו מכנות כ"בעייתי". הירכיים מתחילות להתרחב בגיל ההתבגרות כחלק מהשינויים ההורמונאליים שמיועדים להפוך את האגן של האישה למתאים להריון ולידה.

פרט לשינויים שחלים בעצמות האגן, גם השומן מחבב במיוחד את אזור האגן והירכיים העליונות ומונע מנשים רבות לקנות את הג'ינס שחשקו בו.

שומן באזור הירכיים נפוץ לא רק בקרב נשים לאחר לידה. כל אישה יכולה לראות שאזור הירכיים שלה הוא מלא יותר משאר חלקי הרגל.

בנוסף, לאחר דיאטה, אזור הירכיים מתגלה כאחד האזורים העקשניים ביותר וגם אם את אישה שירדה משקל רב של קילוגרמים, יש סיכוי לא קטן שהשומן שבירכיים יתעקש להישאר, גם אם תנסי לגרש אותו בפעילות ספורטיבית.

אם את או אתה מרגישים חסרי אונים לנוכח השומן המציק שנאגר בירכיים ומסרב להיעלם, ייתכן ותוכלו להיעזר בשאיבת שומן.

מדובר בפרוצדורה במהלכה מוחדרת צינורית ארוכה וחלולה לאזור ממנו רוצים לשאוב את השומן, ובאמצעות טכניקות שונות הרופא המנתח שואב את השומן למיכל חיצוני.

מספר שיטות לשאיבת שומן

השיטה הותיקה ביותר היא שיטה בה המנתח עושה שימוש בכוח גופני רב- בזמן שהוא שואב את השומן הוא מעסה ולוחץ על האזורים המכילים את תאי השומן בכדי לשחרר אותם ולשאוב את השומן בצורה יעילה יותר.

קיימת שיטה חדשה יותר ובמהלכה המנתח מזרים לאזור השאיבה תמיסה של נוזל פיזיולוגי וחומרים נוספים. תמיסה זו עוזרת "לשחרר" את השומן מהרקמה הסובבת אותו וכך המנתח לא צריך להשקיע מאמץ פיזי רב בכדי להוציא את השומן מהגוף. לשיטה זו קיים חסרון מסוים והוא הארכת הפרוצדורה מזמן של שעה עד שעתיים לארבע עד חמש שעות.

שיטה פחות נפוצה לשאיבת שומן היא שיטה בה תחילה, לפני החדרת הצינורית השואבת אל הגוף, משתמשים בגלי אולטרה סאונד על עורו של המטופל.

גלי האולטרסאונד מפרקים את רקמת השומן באופן חיצוני. השיטה הנ"ל מתאימה יותר לאזורים בהם השומן הוא צפוף יותר, כמו לדוגמא אזורי הגב התחתון.

שאיבת שומן מהירכיים והרגליים

כעיקרון שאיבת שומן יכולה להתבצע תחת הרדמה מקומית או תחת הרדמה מלאה. שאיבת שומן מאזורים כמו הרגליים והירכיים, לרוב נדרשת יותר מזווית כניסה אחת ויש לשאוב גם את פנים הירכיים, את חוץ הירכיים ואת החלק האחורי שנמצא מתחת לישבן.

מסיבה זו, ניתוח זה הוא ארוך יותר ואורך כשעתיים. בניתוחים ארוכים הדורשים הזזה של המטופל, נהוג להשתמש בהרדמה כללית וזהו אכן סוג ההרדמה הנפוץ יותר בהליך זה.

כמות השומן הנשאבת בניתוח היא בין 2-3 ק"ג. מסוכן לשאוב יותר מכך ולכן אם נשאר שומן עודף, הוא ישאב בניתוח נוסף שיתבצע לאחר מספר חודשי החלמה.

בניתוח לשאיבת שומן מהירכיים על המנתח להקפיד מאוד על סימטריה בין הירכיים, בכדי לא ליצור מצב בו ירך אחת נראית גדולה מהשנייה.

לאחר הניתוח

על הירכיים או הרגליים יולבש מחוך לחץ שתפקידו להקטין את הבצקת והנפיחות, וכן את כמות הדימומים. את המחוך יש ללבוש במשך שבועיים.

במקרה של כאבים ניתן להשתמש במשככי כאבים. חשוב מאוד לשים לב לדימומים או הפרשה מוגלתית שמאפיינים סיבוך של הניתוח. במידה ואחד מהסימנים הנ"ל הופיע יש לפנות לרופא.

ראו גם:

רוצה להיפטר מהשומן בירכיים הפנימיות?

מתיחת עור

המסת שומן

דפנה לוינסון מאמנת
דפנה לוינסון מאמנת

דפנה לוינסון מאמנת מוסמכת עם ניסיון עשיר באימון אישי, אימון קבוצות, תכניות אימונים, מעקב משקל והכוונה ייעודית.

אז מה היה לנו בכתבה:
ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
cbd
CBD לחיות מחמד: הכל מהכלב לסוס

חיות המחמד שלנו מהוות חלק בלתי נפרד מהמשפחה. כל אדם דואג לחיות המחמד שלו, מטפל בהם, אוהב אותן ועונה על כל הצרכם שיש להן. אין ספק שכאשר חיית המחמד צריכה טיפול כלשהו, הבעלים שלה עושים את כל מה שניתן בכדי שהיא תקבל את הטיפול הטוב ביותר. חשוב לדעת כי כיום מעבר לשירותי רפואה רגילים שמקבלים חיות מחמד אצל וטרינר, ניתן למצוא עבור בעיות רפואיות וכאבים שהם סובלים מהם, מגוון טיפולים משלימים או אלטרנטיביים, כאשר אחד הטיפולים הפופולאריים ביותר הוא סיבידי לטיפול בחיות מחמד.

לקריאת המאמר »
ויטמין A
תפקידו של ויטמין A במזון: יתרונות, השפעות ותפקידו

ויטמין A הוא רכיב תזונתי חיוני הממלא תפקיד מכריע בשמירה על תפקודים שונים בגוף האדם. נמצא באופן טבעי במגוון מזונות, ויטמין מסיס שומן זה תורם באופן משמעותי לראייה, לתפקוד החיסוני, לבריאות העור ולצמיחת תאים. עם זאת, בעוד שצריכה נאותה של ויטמין A חיונית לרווחה הכללית, צריכה מופרזת עלולה להוביל לרעילות, תוך שימת דגש על החשיבות של הבנת המקורות וההשפעות שלה.

לקריאת המאמר »
השמנת יתר
הקשר בין השמנת יתר לתפקוד מיני

השמנת יתר היא מגיפה הולכת וגוברת ברחבי העולם, כשישראל אינה יוצאת דופן. בעוד שהסיכונים הבריאותיים של השמנת יתר מתועדים היטב, לעתים קרובות מתעלמים מהשפעתה על התפקוד המיני. מחקרים הראו קשר ברור בין השמנת יתר וחוסר תפקוד מיני, במיוחד אצל גברים. הבנת הקשר הזה חיונית לטיפול הן בהיבטים הפיזיים והן בהיבטים הרגשיים של בריאות מינית.

לקריאת המאמר »
טיפול סיעודי מקיף להשמנה

בהתמודדות עם האתגרים הרב-גוניים שמציבה השמנת יתר, טיפול סיעודי ממלא תפקיד מרכזי בקידום בריאות הוליסטית ושיפור תוצאות המטופל. השמנת יתר, המאופיינת בהצטברות יתר של שומן

לקריאת המאמר »
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!