שאיבת שומן מהצוואר

בחירת רופא זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לניתוחים בריאטריים!

שומן

עודפי שומן בצוואר עלולים להקנות לצוואר מראה עבה, גס ופחות אסתטי. מצבורי שומן בצוואר קשה מאד לצמצם בעזרת דיאטה או פעילות גופנית. הפתרון להשגת צוואר נטול עודפי שומן הוא ניתוח שאיבת שומן מהצוואר.

מהם עודפי שומן בצוואר ומדוע הם מפריעים?

עודפי שומן בצוואר הם מאגרי שומן המופיעים כרצועות שומן סביב הצוואר, סנטר כפול, ואף עודף שומן הגורם לצוואר כמעט להיעלם ולהיראות כאילו הוא חלק מהפנים.

עודפי שומן כאלה עלולים לפגום במראה החיצוני. הם עשויים לבגר ואף ליצור מראה שמן לאנשים שאינם בהכרח שמנים בגופם.

עודפי שומן אלה עלולים להפריע כאשר רוצים לענוד תכשיטים עדינים, ללבוש ביגוד חשוף כגון שמלת ערב, וכדומה.

הסרת עודפי השומן מסייעת ביצירת מראה צעיר, רזה יותר, פרופורציונאלי  ואסתטי יותר.

הגורמים להיווצרות מצבורי שומן בצוואר

עודפי שומן בצוואר נוצרים מסיבות שונות: גנטיקה, מבנה גוף, השמנה והזדקנות. לעתים מצבורי השומן עשויים להיווצר משילוב של כמה מן הגורמים.

ניתוח שאיבת שומן מהצוואר

ניתוח שאיבת שומן מהצוואר מסיר את עודפי השומן, ותורם ליצירת מראה פרופורציונאלי, אסתטי, צעיר ורזה של הצוואר.

ניתוחים אלו אינם מסייעים בהרזיה, אלא רק בהסרת מצבורי שומן מקומיים, וביצירת מראה אסתטי ופרופורציונאלי יותר במקום השאיבה.

לפיכך, ניתוחי שאיבת שומן אינם מתאימים לאנשים הסובלים מהשמנת יתר. הניתוח מתאים לאנשים בעלי מצבורי שומן במקומות קטנים וממוקדים.

ניתוחי שאיבת שומן מתאימים לאנשים בעלי משקל תקין, בטווח של עד 30% סטייה ממשקל זה.

הניתוחים מתאימים לאנשים שעורם עדיין גמיש ואלסטי ויוכל להתכווץ בחזרה לאחר הניתוח וליצור מראה מתוח וצעיר באזור המנותח.

לאנשים בעלי עור בתהליכי הזדקנות, עור יבש, רפוי, לא גמיש, דק או מקומט לא מומלץ לעבור את הניתוח, מכיוון שהעור לא יצליח להתכווץ ולהתאים את עצמו להיקפי הצוואר החדשים, יישאר רפוי ותלוי על הצוואר תופעה שלא תשפר את מראהו.

מנתחים פלסטיים ממליצים למטופלים עד גיל 50 לעבור ניתוחים אלה. לאחר גיל זה ההצלחה כבר פחות מובטחת.

כיצד מבוצע ניתוח שאיבת שומן?

לשם קבלת ההחלטה אודות הניתוח בדרך כלל ייפגש המטופל לפני כן עם הרופא המנתח לפגישה אחת לפחות. הרופא יבדוק את הצוואר ויקבע האם המטופל מתאים לניתוח שאיבת שומן או לא.

ביום הניתוח ירדים הרופא המנתח את האזור המיועד לניתוח, ולאחר מכן יסמן את המקומות מהם הוא מתכוון לערוך את שאיבת השומן.

לאחר שהמקום רדום, הרופא מבצע חתך קטן במקום ממנו תבוצע השאיבה. החתך בדרך כלל ייעשה במקום נסתר, כך שגם אם תישאר צלקת, היא לא תראה. מקומות אפשריים לביצוע החתך הם מאחורי האוזניים, או בקפל הסנטר.

אל החתך מחדיר המנתח מזרק עם מחט חלולה. בעזרת המזרק מחדיר המנתח נוזל מיוחד אל האזור המיועד. הנוזל, המכיל תמיסה של מי מלח, אדרנלין וחומר הרדמה. תמיסה זו ממיסה את תאי השומן והופכת אותם לנוזליים ונוחים לשאיבה.

לאחר מכן משתמש המנתח במכשיר מיוחד הנקרא קאנולה. המכשיר שואב את תאי השומן בכמות הרצויה. (כמויות השומן נמדדות בליטרים).

עם תום שאיבת השומן יחבוש המנתח את המקום המנותח בתחבושת אלאסטית שתסייע במיצוק המקום ובהאצת ההחלמה.

לאחר הניתוח

כבכל ניתוח, גם לאחר ניתוח זה עלולות להופיע תופעות כגון כאבים, נפיחות, שטפי דם ועוד. תופעות אלה אמורות לחלוף כעבור שבועות ספורים. בדרך כלל המנתח יצייד את המטופל במרשם לתרופות משככות כאבים כגון אופטלגין.

ההחלמה הראשונית אורכת מספר ימים בהם פוחתים הכאבים ויורדת הנפיחות. לאחר מספר ימים יכול המטופל לחזור לתפקוד תקין. לאחר מספר שבועות יראה המטופל תוצאות, כאשר התוצאות הסופיות ייראו בדרך כלל לאחר כשלושה חודשים.

ראו גם:

בודי טייט

דפנה לוינסון מאמנת
דפנה לוינסון מאמנת

דפנה לוינסון מאמנת מוסמכת עם ניסיון עשיר באימון אישי, אימון קבוצות, תכניות אימונים, מעקב משקל והכוונה ייעודית.

אז מה היה לנו בכתבה:
ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
cbd
CBD לחיות מחמד: הכל מהכלב לסוס

חיות המחמד שלנו מהוות חלק בלתי נפרד מהמשפחה. כל אדם דואג לחיות המחמד שלו, מטפל בהם, אוהב אותן ועונה על כל הצרכם שיש להן. אין ספק שכאשר חיית המחמד צריכה טיפול כלשהו, הבעלים שלה עושים את כל מה שניתן בכדי שהיא תקבל את הטיפול הטוב ביותר. חשוב לדעת כי כיום מעבר לשירותי רפואה רגילים שמקבלים חיות מחמד אצל וטרינר, ניתן למצוא עבור בעיות רפואיות וכאבים שהם סובלים מהם, מגוון טיפולים משלימים או אלטרנטיביים, כאשר אחד הטיפולים הפופולאריים ביותר הוא סיבידי לטיפול בחיות מחמד.

לקריאת המאמר »
ויטמין A
תפקידו של ויטמין A במזון: יתרונות, השפעות ותפקידו

ויטמין A הוא רכיב תזונתי חיוני הממלא תפקיד מכריע בשמירה על תפקודים שונים בגוף האדם. נמצא באופן טבעי במגוון מזונות, ויטמין מסיס שומן זה תורם באופן משמעותי לראייה, לתפקוד החיסוני, לבריאות העור ולצמיחת תאים. עם זאת, בעוד שצריכה נאותה של ויטמין A חיונית לרווחה הכללית, צריכה מופרזת עלולה להוביל לרעילות, תוך שימת דגש על החשיבות של הבנת המקורות וההשפעות שלה.

לקריאת המאמר »
השמנת יתר
הקשר בין השמנת יתר לתפקוד מיני

השמנת יתר היא מגיפה הולכת וגוברת ברחבי העולם, כשישראל אינה יוצאת דופן. בעוד שהסיכונים הבריאותיים של השמנת יתר מתועדים היטב, לעתים קרובות מתעלמים מהשפעתה על התפקוד המיני. מחקרים הראו קשר ברור בין השמנת יתר וחוסר תפקוד מיני, במיוחד אצל גברים. הבנת הקשר הזה חיונית לטיפול הן בהיבטים הפיזיים והן בהיבטים הרגשיים של בריאות מינית.

לקריאת המאמר »
טיפול סיעודי מקיף להשמנה

בהתמודדות עם האתגרים הרב-גוניים שמציבה השמנת יתר, טיפול סיעודי ממלא תפקיד מרכזי בקידום בריאות הוליסטית ושיפור תוצאות המטופל. השמנת יתר, המאופיינת בהצטברות יתר של שומן

לקריאת המאמר »
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!