הקפאת שומן לגברים

בחירת רופא זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לניתוחים בריאטריים!

הקפאת שומן לגבריםהקפאת שומן הוא תהליך פופולרי שהולך וצובר תאוצה עם השנים. מדובר בטיפול חדשני שמאפשר חיטוב ועיצוב של הגוף ללא הליך כירורגי. אחוזים נכבדים ממי שמבצעים את הטיפול הם גברים. מהי הקפאת שומן לגברים ואיך זה עובד? המאמר הבא הוא בשבילכם. 

 

הקפאת שומן לגברים- מה זה?

הקפאת שומן, או בשמה המקצועי קריוליפוליזה, היא פרוצדורה שמאפשרת לעצב ולחטב את הגוף. טיפול זה מבוסס על כך שרקמות השומן בגוף רגישות לקור קיצוני. במהלך הטיפול חושפים את רקמות השומן לטמפרטורות נמוכות של מינוס עשר מעלות ומטה. בעקבות כך, תאי השומן שבגוף עוברים תהליכי הקפאה ולאחר מכן מסולקים מהגוף על ידי מגנוני פינוי הפסולת הטבעיים בגוף. 

טיפול הקפאת שומן הוא טיפול שמתאים כמעט לכל האזורים בגוף והוא מאפשר להפחית מצבורי שומן נקודתיים. 

לעומת שאיבת שומן שמתבצעת בהליך כירורגי, הקפאת שומן היא תהליך שלא כולל פעולה כירורגית או פולשנית כלשהי. כאשר מבצעים את התהליך אין צורך בתקופת החלמה, ניתן לחזור לשגרה במיידיות ואין סיכונים משמעותיים או תופעות לוואי. 

הקפאת שומן לגברים- אזורים נפוצים

כ-30% ממי שמבקשים לבצע הקפאת שומן הם גברים. כמו שלנשים יש אזורים נפוצים בהם הן מבקשות לבצע הקפאת שומן כך גם לגברים. האזורים הנפוצים לביצוע הקפאת שומן לגברים הם הקפאת שומן בחזה, העלמת סנטר כפול, העלמת תאי שומן בבטן, הקפאת שומן באזור הישבן. על ידי הקפאת שומן לגברים ניתן לחטב את הגוף ולהעלים את מצבורי השומן העודפים. 

 

הקפאת שומן לגברים- האם זה מתאים גם לנשים?

טיפולי הקפאת שומן מתאימים הן לגברים והן לנשים. הטיפולים מסייעים לשיפור מראה הגוף והיפטרות ממצבורי שומן עודף באזורים שונים בגוף. ניתן לבצע את הטיפולים אצל נשים אחרי לידה שסובלות מהצטברות של שומן בבטן ובמותניים. 

הטיפול בדרך כלל ישמש לאזורי גוף שלא מגיבים לשיטות אחרות לחיטוב הגוף כמו פעילות גופנית ותזונה מתאימה. בדרך כלל יבצעו הקפאת שומן בבטן, בזרועות או בירכיים.

יש לקחת בחשבון שטיפול הקפאת שומן לא מתאים למי שסובל מעודף משקל קיצוני, מסוכרת, בעיות קרישה, הפרעות בזרימת הדם, אלרגיה לקור ולנשים בהריון או נשים מיניקות. 

 

הקפאת שומן לגברים- איך זה עובד?

טיפול הקפאת שומן מתבצע במרפאה ולא מצריך חדר ניתוח או חדר מיוחד. התהליך לא כולל הרדמה ולא כולל סיכונים לפגיעות עוריות, מאחר שתאי העור פחות רגישים לקור מאשר תאי השומן. 

בטיפול הקפאת שומן חושפים את תאי השומן בגוף לקור קיצונית. במהלך הטיפול החשיפה היא מבוקרת וממוקדת לאזור הטיפול. הטיפול מתבצע על ידי מכשירי קירור מתקדמים. מכשיר הקירור כולל מעין זרועות שמוצמדות לאזור הטיפול. הזרועות ינוחו על אזור הטיפול לזמן של חצי שעה עד שעה וחצי. מכשיר הקירור מקרר את האזור ואף מבצע מעין פעולת יניקה דמוית ואקום. פעולה זו פועלת להמסת תאי השומן. באמצעות מכשירים אלה תאי השומן ברקמות קופאים עד להתרחשות אפופטזיס. אפופטזיס הוא תהליך ביולוגי של מוות התאים. 

לאחר שתאי השומן ברקמות נהרסים, התאים המתים מפונים על ידי תהליך טבעי שמתבצע בעזרת מערכת הלימפה. מדובר בתהליך שאורך כמספר שבועות. 

המכשירים שמשמשים בתהליך הם מכשירים חדשניים שעומדים בתקנים הבינלאומיים. 

 

הקפאת שומן לגברים- משך הטיפול

על מנת שהקפאת שומן תוביל לתוצאות הרצויות יש צורך בביצוע מספר טיפולים. בדרך כלל יש צורך בשלושה עד חמישה טיפולים. כל טיפול ניתן בהפרש של כ-6 שבועות. יש לקחת בחשבון שלוקחים מספר שבועות עד חודשים בודדים עד שניתן להבחין בתוצאות הטיפולים. כל טיפול של הקפאת שומן אורך בין חצי שעה לשעה וחצי.

 

הקפאת שומן לגברים- יתרונות 

לטיפולי הקפאת שומן לגברים יש יתרונות רבים. ריכזנו לכם את המרכזיים שבהם- 

  • הסרת שומן ללא ניתוח- הקפאת שומן הוא טיפול שמאפשר להסיר שומן ולהיפטר ממצבורי שומן עודף ללא ניתוח, ללא חתכים כירורגים וללא פעולות פולשניות או חודרניות אחרות. הטיפול הוא פשוט יחסית ומאפשר להנות מהסרת שומן בקלות. 
  • אין כאבים- הקפאת שומן הוא טיפול ללא כאבים וללא תופעות לוואי משמעותיות או סיבוכים קשים. כך ניתן להיפטר משומן עודף בלי חשש מסיבוכים שונים כמו שקיימים בהליכים הכירורגיים השונים. 
  • אין צורך בהרדמה- הקפאת שומן הוא טיפול שנעשה ללא צורך בהרדמה מקומית או הרדמה כללית. כלומר, הטיפול נעשה בהכרה מלאה. 
  • אין תקופת החלמה- הקפאת שומן לא מצריך תקופת החלמה. לאחר הטיפול ניתן לחזור לשגרה באופן מידי. רק במהלך הטיפול מרגישים מעט אי נוחות ולאחר מטיפול זה עובר.
  • מחיר- המחיר של טיפולי הקפאת שומן הוא זול יחסית, במיוחד לעומת שיטות אחרות כמו ניתוח שאיבת שומן לדוגמא. 

 

הקפאת שומן לגברים- תוצאות

קודם כל, יש לקחת בחשבון שלוקח זמן לראות את התוצאות של הקפאת שומן. בדרך כלל לאחר הטיפול הראשון נראה צמצום של מסת השומן בכ-20% עד 25%. כל טיפול נוסף שיבוצע יפחית את מצבורי השומן באחוזים דומים. כפי שציינו נדרשים בין 3 ל-5 טיפולים. מהסיבה הזו יש צורך בסבלנות רבה עד לקבלת התוצאות הסופיות. ברוב המקרים התוצאות הסופיות יתקבלו לאחר כשישה חודשים. 

התוצאות של הקפאת שומן יחזיקו לאורך זמן רב במידה שהמטופל יקפיד על אורח חיים בריא עם פעילות גופנית ותזונה בריאה. במידה שהמטופל לא ישמור על הרגלי חיים בריאים ונכונים, תוצאות הטיפול לא יישמרו לזמן רב. במצב כזה המטופל יצבור מחדש את משקעי השומן באזורים שטופלו ובאשר הגוף. 

מחיר

קשה לענות באופן חד משמעי מה המחיר של הקפאת שומן מאחר שתלוי בגורמים שונים כמו האזור המטופל ומספר הטיפולים הנדרשים. באופן ממוצע המחיר להקפאת שומן באזור הבטן, באזור הירכיים או באזור הזרועות ינוע סביב 5,000 שקלים לסדרה של 3 עד 5 טיפולים. 

הקפאת שומן לגברים
Picture of דפנה לוינסון מאמנת
דפנה לוינסון מאמנת

דפנה לוינסון מאמנת מוסמכת עם ניסיון עשיר באימון אישי, אימון קבוצות, תכניות אימונים, מעקב משקל והכוונה ייעודית.

אז מה היה לנו בכתבה:
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!