הליך שאיבת שומן – טיפול והתמודדות

בחירת רופא זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לניתוחים בריאטריים!

שאיבת שומןניתוח בריאטרי מתאים לאנשים הסובלים ממשקל יתר קיצוני, כשמסת השומן (BMI) בגופם עולה על ארבעים. וגם במקרים אלו, יש לבצע את הניתוח רק לאחר קבלת ייעוץ רפואי והבנת מלוא התהליך ומשמעותו.

אנשים בעלי מסת גוף נמוכה מכך יכולים לעבור אף הם ניתוח זה, אך עלולים לסבול מסיבוכים שונים הקשורים להשמנת יתר קיצונית, דוגמת סוכרת, לחץ דם גבוה, מחלות ריאות, מחלות לב ובעיות נשימה כמו דום נשימה בשינה. גם אנשים אלו יעברו את הניתוח אך ורק לאחר ייעוץ רפואי מלא והבנת התהליך והשלכותיו.

אנשים הסובלים ממחלות אנדוקריניות או מטבוליות הגורמות להשמנת יתר, והניתנות לטיפול עם תרופות, אינם מועמדים הולמים לניתוח בריאטרי, שכן הליך זה כרוך בסיכונים והמעוניינים בניתוחים אלו צריכים להבין באופן שלם ומלא את היתרונות, תופעות הלוואי והסיכונים הבריאותיים הכרוכים בו, טרם קבלת ההחלטה על ביצוע ההליך.

 

לפני כניסה לניתוח שאיבת שומן

ההכנות אותן יש לבצע טרם הליך זה לשאיבת שומן כרוכות במספר בדיקות הקובעות את רמת התאמת המועמד לניתוח בדיקות אלו כוללות:

 • צילום חזה.
 • בדיקת אק"ג.
 • בדיקות הורמונאליות השוללות מצב הורמונאלי הגורם להשמנת היתר.
 • בדיקת גסטרוקופיה או צילום קיבה.
 • בדיקת תפקודי ריאות.
 • בדיקות דם רגילות.
 • צילום בטן.
 • הערכה תזונתית.
 • הערכה פסיכיאטרית, כשקיים חשד שהמטופל מעוניין בניתוח בשל סיבות שאינן רפואיות.

בהתאם לרמת עודף השומן, יקבעו בדיקות נוספות אותן יציב הרופא על פי הצורך.

לפני הניתוח מתקיימת פגישת ייעוץ והכנה עם הרופא, במהלכה נבחנות כל תוצאות הבדיקות. יום אחד לפני הניתוח יתבקש המטופל להקפיד על תזונה שאינה כוללת פירות וירקות, ומשעות הצהריים יתקיים על שתייה בלבד, כאשר מחצות הלילה עליו להיות בצום מלא.

 

מהלך הניתוח

בבוקר יום הניתוח מקבל המטופל עירוי תוך ורידי למתן תרופות והחדרת נוזלים שיעברו לגופו במהלך הניתוח ולאחריו, כמו גם אנטיביוטיקה ותרופות מדללות דם. הצוות המטפל ירכיב על רגליו מגפיים פנאוטיים שתפקידם להזרים דם למניעת היווצרות קרישי דם.

הליך שאיבת שומן זה מבוצע בשיטה לפרוסקופית, כלומר, בשיטה שאינה פולשנית מלאה.המטופל מקבל הרדמה כללית, ולאחריה מבצע המנתח שש פתחים זעירים בדופן הבטן, לשם החדרת מצלמה מיקרוסקופית המציגה תמונות על צג וידיאו כך שהרופא מקבל מראה מוגדל של האיברים השונים בבטן, ופנים הקיבה. בנוסף, מוחדרים דרך פתחים אלו מכשירים מיוחדים המיועדים לביצוע ההליך.

 

סיכוני ניתוח לשאיבת שומן

הסיכונים המשמעותיים לטווח הקצר לאחר שאיבת שומן הם דימום באזור הניתוח, דליפה, זיהומים באזור החתכים ובתוך הבטן, ופגיעה באיברים סמוכים. הסיכונים האחרים זהים לכל סיבוך רפואי הכרוך בהליך כירורגי, כגון זיהום בדרכי השתן, דלקת ריאות, תסחיף ריאתי, והיווצרות קרישי דם. אך אלו הם סיכונים נדירים יחסית. בטווח הארוך, ובמקרים מסוימים, עלולים להיווצר חוסרים תזונתיים הנובעים מהשפעת תת ספיגה הנוצרת כתוצאה מהניתוח.

 

יתרונות הניתוח

היתרונות המשמעותיים של ההליך כוללים חוסר בקעים בחתכי הניתוח; תקופת ההתאוששות וההחלמה קצרה ולמעשה ניתן לשוב לתפקוד מלא כבר למחרת; המטופל חווה פחות כאבים לאחר הניתוח, בהשוואה להליכים אחרים; ותוצאות ההליך הן אסתטיות יותר מהליכים אחרים.

 

אולי יעניין אותך גם:

מחלת ריפלוקס – מהי? וכיצד מטפלים בה?

 

שאיבת שומן – מתמודדים עם מצבורי שומן עיקשים שפשוט מסרבים לרדת? הליך שאיבת שומן יכול להתאים לכם!

מתמודדים עם מצבורי שומן שפשוט מסרבים לרדת מגופכם? אתם לא לבד. אנשים רבים מדווחים על אזורים רבים בגופם בהם השומן פשוט לא יורד. ואכן, ישנן אזורים רבים שקשה מאוד להתמודד עם השומן בהם. מה עושים? כיום ישנה אפשרות לטפל בבעיה בעזרת ניתוח קצר ופשוט הכולל שאיבת שומן. אז אם גם אתם מתמידים להגיע למכון הכושר שלכם מספר פעמים בכל שבוע, מקפידים על תזונה מאוזנת, עובדים על האזורים הרצויים בעזרת תרגילים ייעודיים ועדיין לא רואים תוצאות? ניתוח שאיבת שומן יוכל לעזור לכם. בשנים האחרונות ישנה נהירה של רבים לניתוחי שאיבת שומן מאזורי גוף שונים. שאיבת שומן מאפשרת למטופלים ליהנות מירידה משמעותית באחוז השומן באזור הרצוי. נשמע מעניין? חשוב שתמשיכו לקרוא את השורות הבאות. בשורות הבאות נגע בכל מה שאתם חייבים להכיר על ניתוח שאיבת שומן, לרבות התוצאות הצפויות, מתי נכון לבחור בניתוח שאיבת שומן, מה צפויים לעבור בתקופת ההחלמה ועוד.

 

הליך שאיבת שומן אינו מסייע להרזיה, אלא לשאיבה ממוקדת של מצבורי שומן באזורי הישבן, הבטן והירכיים

אז ראשית, חשוב להבהיר כי ניתוח שאיבת שומן אינו מסייע להרזיה. אנשים רבים מתבלבלים וחושבים שניתוח שאיבת שומן יעזור להם לרשת במשקל וליהנות מגוף רזה וחטוב. לכן, חשוב להדגיש כבר בפתיחת הדברים כי ניתוח שאיבת שומן מתמקד באזורים נקודתיים בלבד. כלומר, ניתוח זה מסייע לרבים להתגבר על מצבורי שומן באזורים קטנים בגופם, לרוב באזורי הישבן, הבטן התחתונה והירכיים. סובלים מהשמנת יתר ורוצים לרדת במשקל? ניתוח זה אינו מתאים עבורכם. הניתוח המתאים עבורכם הוא ניתוח קיצור קיבה. במסגרת ניתוח קיצור קיבה מקטינים את קיבולת הקיבה שלכם, מה שיגרום לכם להקטין בעשרות אחוזים את כמות צריכת המזון. ניתוחים אלה נחשבים ליעילים במיוחד ומסייעים למיליוני אנשים מכל רחבי העולם לשפר את איכות חייהם, הן מבחינה פיזית והן מבחינה בריאותית. בשונה מהניתוחים הללו, ניתוח שאיבת שומן נחשב לפשוט יותר ונקודתי בלבד.

 

למי מתאים ניתוח שאיבת שומן? בעיקר לאנשים שמקפידים על אורח חיים ספורטיבי ותזונה מאוזנת!

אז למי מתאים ניתוח שאיבת שומן? ניתוח שאיבת שומן מתאים בעיקר לאנשים המקפידים על תזונה מאוזנת ואורח חיים ספורטיבי שמתמודדים עם מצבורי שומן שמסרבים להישרף. כפי שציינו מעלה, ישנה תופעה מוכרת של מצבורי שומן שקשה מאוד להוריד. אם אתם מקפידים על תזונה מאוזנת ומנהלים אורח חיים ספורטיבי, ניתוח שאיבת שומן מאזורים נקודתיים יוכל להתאים לכם. מנגד אם אתם לא מקפידים כלל על התזונה שלכם ולא פוקדים את מכוני הכושר מספר פעמים בכל שבוע, סביר להניח שהשומן שתשאבו לא יאחר לחזור למקומו. לכן, ניתוח זה של שאיבת שומן לא מתאים לכל אחד. רוצים לשפר את המראה שלכם ולשאוב את השומן שמסרב להישרף באימונים קשים? הניתוח הזה נועד עבורכם.

 

שאיבת שומן להתמודדות עם שלל בעיות בריאותיות הנובעות מעודף שומן באזורים שונים בגוף

חשוב להדגיש כי מעבר לשיפור המראה הכללי בעזרת שאיבת השומן, במקרים רבים השאיבה היא צורך בריאותי של ממש. לא מעט אנשים נדרשים לעבור שאיבת שומן במטרה להתמודד עם מצבור רב של שומן בגופם. עודף שומן בגוף עלול לגרור בעיות בריאותיות רבות וחמורות כמו סכרת, שומנים בדם, בעיות לב, בעיות שינה, קשיי נשימה ועוד. אז אם אתם מתמודדים עם הבעיות הבריאותיות הללו בעקבות אחוזי שומן גבוהים בגופכם, ייתכן שניתוח שאיבת שומן יוכל לעזור לכם. לא מעט אנשים מופנים על ידי הרופאים שלהם לניתוח שאיבת שומן. התייעצו עם הרופא שלכם על הנושא, ייתכן שהניתוח יוכל להטיב עמכם גם בפן האסתטיקה והנראות הכללית וגם בפן הבריאותי.

 

לא מדובר בהליך כירורגי ארוך, מורכב וכואב במיוחד – שלבי ההחלמה פשוטים ומהירים למדי!

מה כלול בניתוח? אנשים רבים בוחרים לוותר על ניתוח שאיבת שומן מחשש להליך כירורגי ארוך, קשה ומורכב. אך חשוב להדגיש ולומר כי הליך שאיבת השומן אינו מורכב במיוחד. אנשים רבים כיום עוברים את הניתוח בקלות רבה וללא תקופת החלמה ארוכה וכואבת. אם גם אתם חוששים מתקופת החלמה ארוכה שתגרום לכם להיעדר ארוכות ממקום העבודה שלכם, חשוב לדעת שניתוח שאיבת שומן אינו כולל תקופת החלמה ארוכה וכואבת במיוחד. תוכלו לחזור למקום העבודה שלכם תוך זמן קצר וליהנות מירידה משמעותית בשומן באזורי הניתוח. חוששים מתופעות לוואי? ישנן לא מעט תופעות לוואי שיכולות להיגרם כתוצאה ישירה מניתוח שאיבת שומן. בחרנו עבורכם את כל תופעות הלוואי השכיחות ביותר כך שתכירו מקרוב גם את המצבים הפחות שכיחים שעלולים להיגרם כתוצאה ישירה של הניתוח.

 

תופעות הלוואי השכיחות ביותר של הליך שאיבת השומן הן:

 • עור אדמומי ומגורה באזור הטיפול.
 • שטפי דם באזור הטיפול – מעין סימנים כחולים הדומים לסימנים של מכה.
 • במקרים חריגים עלולה להיות כוויה קלה באזור הטיפול.
 • נפיחות משמעותית באזור הטיפול.
 • רגישות יתר באזור הטיפול.
 • היעדר רגישות באזור הטיפול.
 • זיהומים שונים.

 

הקפידו על נטילת אנטיביוטיקה למניעת זיהומים

חשוב לדעת שלאחר תום הליך שאיבת השומן יש לקחת אנטיביוטיקה למשך כחמישה ימים. מטרת האנטיביוטיקה היא לוודא שלא יווצרו זיהומים מיותרים שיפגעו בכל שלבי התהליך. רופא מקצועי המכיר את כל תופעות הלוואי האפשריות ידע להתאים עבורכם טיפול ייעודי ומקצועי להתמודדות עם כל מצבורי השומן העודף בגוף שלכם. בחירה נכונה ברופא מקצועי תבטיח שתתגברו על כל שלבי התהליך בקלות רבה ותוך זמן קצר. הליך ההחלמה אמור להיות פשוט למדי כך שתוך מספר ימים בודדים תוכלו לחזור למקום עבודתכם. זכרו, הליל שאיבת שומן מתאים בעיקר לאנשים שמקפידים על אורח חיים ספורטיבי ותזונה מאוזנת שרוצים לשאוב שומן עיקש באזורים נקודתיים בלבד.

דפנה לוינסון מאמנת

דפנה לוינסון מאמנת

דפנה לוינסון מאמנת מוסמכת עם ניסיון עשיר באימון אישי, אימון קבוצות, תכניות אימונים, מעקב משקל והכוונה ייעודית.

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
זיעה
לפענח את תופעות הלוואי הנסתרות של הזעת יתר: מה שאתה צריך לדעת

הזעת יתר, הידועה גם בשם הזעת יתר, היא מצב המשפיע על מיליוני אנשים ברחבי העולם. בעוד שהזעה היא תהליך טבעי שעוזר לווסת את טמפרטורת הגוף, להזעת יתר עלולה להיות השפעה מזיקה על איכות החיים של האדם. במאמר זה נעמיק בתופעות הלוואי הנסתרות של הזעת יתר ונבדוק דרכים יעילות לטיפול במצב זה.

לקריאת המאמר »
רופא שיניים
הנוחות של רופא שיניים בבית: הבאת טיפולי שיניים לפתח תקווה

בעולם המהיר של היום, למצוא זמן לבקר אצל רופא השיניים יכול להיות אתגר. לכן הרעיון של רופא שיניים עד הבית הפך ליותר ויותר פופולרי, במיוחד בערים שוקקות כמו פתח תקווה, ישראל. עם הנוחות של קבלת רופא שיניים פרטי לפתח ביתך, אנשים יכולים כעת לתעדף את בריאות הפה שלהם ללא הטרחה של נסיעה לעבודה או המתנה במרפאה צפופה.

לקריאת המאמר »
החשיבות של הסרת שיער לפני ניתוח: שיקולים ושיטות מפתח

כאשר מדובר בהכנה לניתוח, ישנם גורמים רבים שיש לקחת בחשבון, אחד מהם הוא האם יש להסיר שיער לפני ההליך או לא. למרות שזה עשוי להיראות כמו פרט טריוויאלי, הסרת שיער נכונה משחקת תפקיד מכריע בהבטחת תוצאות ניתוחיות אופטימליות ובמזעור סיבוכים פוטנציאליים.

לקריאת המאמר »
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!