הקפאת שומן

בחירת רופא זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לניתוחים בריאטריים!

הקפאת שומןהקפאת שומן בקור הוא טיפול חדשני שמאפשר לחטב ולעצב את הגוף ללא ניתוח. הקפאת שומן נחשבת לטיפול פורץ דרך ברפואה האסתטית. מהי הקפאת שומן וכיצד הטיפול מתבצע? על כך נרחיב במאמר הבא. 

 

מהי הקפאת שומן?

הקפאת שומן, או בשמה המקצועי קריוליפוליזה, היא פרוצדורה שמאפשרת לעצב ולחטב את הגוף. טיפול זה מבוסס על כך שרקמות השומן בגוף רגישות לקור קיצוני. במהלך הטיפול חושפים את רקמות השומן לטמפרטורות נמוכות של מינוס עשר מעלות ומטה. בעקבות כך, תאי השומן שבגוף עוברים תהליכי הקפאה ולאחר מכן מסולקים מהגוף על ידי מגנוני פינוי הפסולת הטבעיים בגוף. 

טיפול הקפאת שומן הוא טיפול שמתאים כמעט לכל האזורים בגוף והוא מאפשר להפחית מצבורי שומן נקודתיים. 

 

כיצד טיפול הקפאת שומן מתבצע?

טיפול הקפאת שומן מתבצע במרפאה ולא מצריך חדר ניתוח או חדר מיוחד. התהליך לא כולל הרדמה ולא כולל סיכונים לפגיעות עוריות, מאחר שתאי העור פחות רגישים לקור מאשר תאי השומן. 

בטיפול הקפאת שומן חושפים את תאי השומן בגוף לקור קיצונית. במהלך הטיפול החשיפה היא מבוקרת וממוקדת לאזור הטיפול. הטיפול מתבצע על ידי מכשירי קירור מתקדמים. מכשיר הקירור כולל מעין זרועות שמוצמדות לאזור הטיפול. הזרועות ינוחו על אזור הטיפול לזמן של חצי שעה עד שעה וחצי. מכשיר הקירור מקרר את האזור ואף מבצע מעין פעולת יניקה דמוית ואקום. פעולה זו פועלת להמסת תאי השומן. באמצעות מכשירים אלה תאי השומן ברקמות קופאים עד להתרחשות אפופטזיס. אפופטזיס הוא תהליך ביולוגי של מוות התאים. 

לאחר שתאי השומן ברקמות נהרסים, התאים המתים מפונים על ידי תהליך טבעי שמתבצע בעזרת מערכת הלימפה. מדובר בתהליך שאורך כמספר שבועות. 

המכשירים שמשמשים בתהליך הם מכשירים חדשניים שעומדים בתקנים הבינלאומיים. 

כמה זמן לוקח טיפול הקפאת שומן?

על מנת שהקפאת שומן תוביל לתוצאות הרצויות יש צורך בביצוע מספר טיפולים. בדרך כלל יש צורך בשלושה עד חמישה טיפולים. כל טיפול ניתן בהפרש של כ-6 שבועות. יש לקחת בחשבון שלוקחים מספר שבועות עד חודשים בודדים עד שניתן להבחין בתוצאות הטיפולים. כל טיפול של הקפאת שומן אורך בין חצי שעה לשעה וחצי.

 

למי מתאים טיפול הקפאת שומן?

טיפולי הקפאת שומן מתאימים הן לגברים והן לנשים. הטיפולים מסייעים לשיפור מראה הגוף והיפטרות ממצבורי שומן עודף באזורים שונים בגוף. ניתן לבצע את הטיפולים אצל נשים אחרי לידה שסובלות מהצטברות של שומן בבטן ובמותניים. 

הטיפול בדרך כלל ישמש לאזורי גוף שלא מגיבים לשיטות אחרות לחיטוב הגוף כמו פעילות גופנית ותזונה מתאימה. בדרך כלל יבצעו הקפאת שומן בבטן, בזרועות או בירכיים.

יש לקחת בחשבון שטיפול הקפאת שומן לגברים לא מתאים למי שסובל מעודף משקל קיצוני, מסוכרת, בעיות קרישה, הפרעות בזרימת הדם, אלרגיה לקור ולנשים בהריון או נשים מיניקות. 

 

היתרונות של הקפאת שומן

לטיפולי הקפאת שומן יש יתרונות רבים. ריכזנו לכם את המרכזיים שבהם- 

  • הסרת שומן ללא ניתוח- הקפאת שומן הוא טיפול שמאפשר להסיר שומן ולהיפטר ממצבורי שומן עודף ללא ניתוח, ללא חתכים כירורגים וללא פעולות פולשניות או חודרניות אחרות. הטיפול הוא פשוט יחסית ומאפשר להנות מהסרת שומן בקלות. 
  • אין כאבים- הקפאת שומן הוא טיפול ללא כאבים וללא תופעות לוואי משמעותיות או סיבוכים קשים. כך ניתן להיפטר משומן עודף בלי חשש מסיבוכים שונים כמו שקיימים בהליכים הכירורגיים השונים. 
  • אין צורך בהרדמה- הקפאת שומן הוא טיפול שנעשה ללא צורך בהרדמה מקומית או הרדמה כללית. כלומר, הטיפול נעשה בהכרה מלאה. 
  • אין תקופת החלמה- הקפאת שומן לא מצריך תקופת החלמה. לאחר הטיפול ניתן לחזור לשגרה באופן מידי. רק במהלך הטיפול מרגישים מעט אי נוחות ולאחר מטיפול זה עובר.
  • מחיר- המחיר של טיפולי הקפאת שומן הוא זול יחסית, במיוחד לעומת שיטות אחרות כמו ניתוח שאיבת שומן לדוגמא. 

 

האם התוצאות של הקפאת שומן הן קבועות?

קודם כל, יש לקחת בחשבון שלוקח זמן לראות את התוצאות של הקפאת שומן. בדרך כלל לאחר הטיפול הראשון נראה צמצום של מסת השומן בכ-20% עד 25%. כל טיפול נוסף שיבוצע יפחית את מצבורי השומן באחוזים דומים. כפי שציינו נדרשים בין 3 ל-5 טיפולים. מהסיבה הזו יש צורך בסבלנות רבה עד לקבלת התוצאות הסופיות. ברוב המקרים התוצאות הסופיות יתקבלו לאחר כשישה חודשים. 

התוצאות של הקפאת שומן יחזיקו לאורך זמן רב במידה שהמטופל יקפיד על אורח חיים בריא עם פעילות גופנית ותזונה בריאה. במידה שהמטופל לא ישמור על הרגלי חיים בריאים ונכונים, תוצאות הטיפול לא יישמרו לזמן רב. במצב כזה המטופל יצבור מחדש את משקעי השומן באזורים שטופלו ובאשר הגוף. 

קראו עוד: 5 טיפים למה כדאי לעשות טיפול הקפאת שומן

ההבדל בין הקפאת שומן לשאיבת שומן

אנשים רבים מבלבלים בין הקפאת שומן לשאיבת שומן מאחר ששניהם מיועדים לאותה המטרה. עם זאת קיימים הבדלים בין השניים. שאיבת שומן היא שם כולל למגוון פעולות שונות כאשר במרכזן השיטה כוללת פעולה כירורגית בחדר הניתוח. במהלך ניתוח שאיבת שומן מבצעים חתך כירורגי. דרך החתך מחדירים מחטים או קנולות ועל ידי מכשיר מתאים מגרדים את השומן מהרקמות ושואבים אותו החוצה. שאיבת שומן היא ניתוח והיא כוללת סיכונים שונים ותופעות לוואי. כמו כן, שאיבת שומן מצריכה תקופת החלמה ארוכה. 

לעומת זאת, הקפאת שומן היא תהליך שלא כולל פעולה כירורגית או פולשנית כלשהי. כאשר מבצעים את התהליך אין צורך בתקופת החלמה, ניתן לחזור לשגרה במיידיות ואין סיכונים משמעותיים או תופעות לוואי. 

מה המחיר של הקפאת שומן?

קשה לענות באופן חד משמעי מה המחיר של הקפאת שומן מאחר שתלוי בגורמים שונים כמו האזור המטופל ומספר הטיפולים הנדרשים. באופן ממוצע המחיר להקפאת שומן באזור הבטן, באזור הירכיים או באזור הזרועות ינוע סביב 5,000 שקלים לסדרה של 3 עד 5 טיפולים. 

הקפאת שומן
דפנה לוינסון מאמנת
דפנה לוינסון מאמנת

דפנה לוינסון מאמנת מוסמכת עם ניסיון עשיר באימון אישי, אימון קבוצות, תכניות אימונים, מעקב משקל והכוונה ייעודית.

אז מה היה לנו בכתבה:
ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
cbd
CBD לחיות מחמד: הכל מהכלב לסוס

חיות המחמד שלנו מהוות חלק בלתי נפרד מהמשפחה. כל אדם דואג לחיות המחמד שלו, מטפל בהם, אוהב אותן ועונה על כל הצרכם שיש להן. אין ספק שכאשר חיית המחמד צריכה טיפול כלשהו, הבעלים שלה עושים את כל מה שניתן בכדי שהיא תקבל את הטיפול הטוב ביותר. חשוב לדעת כי כיום מעבר לשירותי רפואה רגילים שמקבלים חיות מחמד אצל וטרינר, ניתן למצוא עבור בעיות רפואיות וכאבים שהם סובלים מהם, מגוון טיפולים משלימים או אלטרנטיביים, כאשר אחד הטיפולים הפופולאריים ביותר הוא סיבידי לטיפול בחיות מחמד.

לקריאת המאמר »
ויטמין A
תפקידו של ויטמין A במזון: יתרונות, השפעות ותפקידו

ויטמין A הוא רכיב תזונתי חיוני הממלא תפקיד מכריע בשמירה על תפקודים שונים בגוף האדם. נמצא באופן טבעי במגוון מזונות, ויטמין מסיס שומן זה תורם באופן משמעותי לראייה, לתפקוד החיסוני, לבריאות העור ולצמיחת תאים. עם זאת, בעוד שצריכה נאותה של ויטמין A חיונית לרווחה הכללית, צריכה מופרזת עלולה להוביל לרעילות, תוך שימת דגש על החשיבות של הבנת המקורות וההשפעות שלה.

לקריאת המאמר »
השמנת יתר
הקשר בין השמנת יתר לתפקוד מיני

השמנת יתר היא מגיפה הולכת וגוברת ברחבי העולם, כשישראל אינה יוצאת דופן. בעוד שהסיכונים הבריאותיים של השמנת יתר מתועדים היטב, לעתים קרובות מתעלמים מהשפעתה על התפקוד המיני. מחקרים הראו קשר ברור בין השמנת יתר וחוסר תפקוד מיני, במיוחד אצל גברים. הבנת הקשר הזה חיונית לטיפול הן בהיבטים הפיזיים והן בהיבטים הרגשיים של בריאות מינית.

לקריאת המאמר »
טיפול סיעודי מקיף להשמנה

בהתמודדות עם האתגרים הרב-גוניים שמציבה השמנת יתר, טיפול סיעודי ממלא תפקיד מרכזי בקידום בריאות הוליסטית ושיפור תוצאות המטופל. השמנת יתר, המאופיינת בהצטברות יתר של שומן

לקריאת המאמר »
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!