טיפול בגלי הלם במגוון אפשריות

בחירת רופא זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לניתוחים בריאטריים!

טיפול בגלי הלם הוא סוג של פיזיותרפיה שהוכיחה הצלחה רבה בטיפול במצבים שונים. זהו טיפול לא פולשני שניתן לעשות בנוחות של הבית. טיפול בגלי הלם משתמש בגלי קול כדי לעורר שרירים, מפרקים ועצבים. גלי הקול הללו מועברים באמצעות מכשיר יד מונע באוויר או באמצעות מכונה הנקראת מחולל אולטרסאונד. גלי ההלם מכוונים לחלק הגוף המטופל במשך כ-30 דקות בכל פעם, שלוש פעמים ביום במשך שבועיים. טיפול בגלי הלם הוא סוג של טיפול לא פולשני המשתמש בגל הלם כדי לעורר את תגובת הריפוי הטבעית של הגוף. גלי הלם נוצרים על ידי מקור חיצוני, כגון קול, רטט או פולסים חשמליים. גלי הלם נוצרים על ידי מקור חיצוני ולאחר מכן מועברים דרך הגוף. התהליך דומה במקצת לאולטרסאונד או סוגים אחרים של טכניקות פיזיותרפיה המשתמשות בגלי הלם כדי להגביר את זרימת הדם במטרה לרפא רקמות. טיפול בגלי הלם נמצא בשימוש במשך עשרות שנים באירופה ובאסיה למגוון מצבים בריאותיים כולל טיפול בכאב, דלקת פרקים ופציעות ספורט. לאחרונה הוא שימש בצפון אמריקה כאפשרות טיפול לטיפול בכאב כרוני

טיפול בגלי הלם

טיפול בגלי הלם הוא סוג של פיזיותרפיה המשתמשת בגלי קול כדי להפחית כאב, נפיחות ודלקת. הוא משמש לרוב עבור אנשים שעברו ניתוח אורטופדי כגון החלפת מפרק ירך או החלפת ברך. נעשה שימוש בטיפול בגלי הלם במדינות רבות ושונות עם אחוזי הצלחה שנעים בין 60-80%. סוג זה של טיפול הוכח כיעיל בטיפול בכאב חריף כמו גם בכאב כרוני. טיפול בגלי הלם הוא טכניקה שקיימת כבר עשרות שנים. הוא שימש לטיפול במגוון מצבים רפואיים, כולל מיגרנות, פיברומיאלגיה ותסמונת המעי הרגיז. העיקרון מאחורי טיפול בגלי הלם הוא שהגוף משחרר חומרים כימיים בתגובה לכאב שנגרם מהטיפול. כימיקלים אלה מעוררים סדרה של תגובות בגוף המסייעות בהקלה על כאב ודלקת. עם זאת, טיפול בגלי הלם אינו חף מסיכונים. זה יכול לגרום לנזקים בשרירים ולקרישי דם בגלל רמות האנרגיה הגבוהות שלו. זה גם גורם לכמה תופעות לוואי כמו סחרחורת ובחילה. על מנת לצמצם סיכונים אלו, חשוב לדעת מהן האפשרויות העומדות בפניכם בכל הנוגע לטיפול בגלי הלם, כך שתוכלו לקבל החלטה מושכלת לגבי טיפול מסוג זה או לא.

טיפול בכאב כרוני

טיפול בגלי הלם הוא טיפול בכאב כרוני. זהו גם טיפול בטוח ויעיל למצבים אחרים, כגון כאבי גב, כאבי ראש ופיברומיאלגיה. טיפול בגלי הלם פועל על ידי מתן פרץ אינטנסיבי של אנרגיה לאזור הפגוע. אנרגיה זו יכולה להיות מסופקת באמצעות גלי קול או חשמל. הטכניקה הוכחה כיעילה ביותר מ-80% מהמקרים של הקלה כרונית בכאב. טיפול בגלי הלם הוא טיפול יעיל למספר מצבים שונים וניתן להשתמש בו לשיכוך כאבים, להפחתת נפיחות ולסיוע בנדודי שינה. טיפול בגלי הלם ידוע גם בשם קוויטציה אקוסטית. קוויטציה אקוסטית היא סוג של טיפול בגלי הלם המשתמש בגלי קול, או גלי הלם, כדי ליצור בועות קטנות ברקמות הגוף. הבועות גורמות לתהליך הריפוי הטבעי של הגוף על ידי יצירת דלקת והמרצת זרימת הדם. כאשר מיישמים אותו במקום הנכון, טיפול בגלי הלם יכול להאיץ את הריפוי על ידי הפחתת הדלקת וקידום צמיחת כלי דם חדשים.

רוצים לטפל באמצעות גלי הלם? לחצו כאן למידע נוסף

דפנה לוינסון מאמנת
דפנה לוינסון מאמנת

דפנה לוינסון מאמנת מוסמכת עם ניסיון עשיר באימון אישי, אימון קבוצות, תכניות אימונים, מעקב משקל והכוונה ייעודית.

אז מה היה לנו בכתבה:
ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
cbd
CBD לחיות מחמד: הכל מהכלב לסוס

חיות המחמד שלנו מהוות חלק בלתי נפרד מהמשפחה. כל אדם דואג לחיות המחמד שלו, מטפל בהם, אוהב אותן ועונה על כל הצרכם שיש להן. אין ספק שכאשר חיית המחמד צריכה טיפול כלשהו, הבעלים שלה עושים את כל מה שניתן בכדי שהיא תקבל את הטיפול הטוב ביותר. חשוב לדעת כי כיום מעבר לשירותי רפואה רגילים שמקבלים חיות מחמד אצל וטרינר, ניתן למצוא עבור בעיות רפואיות וכאבים שהם סובלים מהם, מגוון טיפולים משלימים או אלטרנטיביים, כאשר אחד הטיפולים הפופולאריים ביותר הוא סיבידי לטיפול בחיות מחמד.

לקריאת המאמר »
ויטמין A
תפקידו של ויטמין A במזון: יתרונות, השפעות ותפקידו

ויטמין A הוא רכיב תזונתי חיוני הממלא תפקיד מכריע בשמירה על תפקודים שונים בגוף האדם. נמצא באופן טבעי במגוון מזונות, ויטמין מסיס שומן זה תורם באופן משמעותי לראייה, לתפקוד החיסוני, לבריאות העור ולצמיחת תאים. עם זאת, בעוד שצריכה נאותה של ויטמין A חיונית לרווחה הכללית, צריכה מופרזת עלולה להוביל לרעילות, תוך שימת דגש על החשיבות של הבנת המקורות וההשפעות שלה.

לקריאת המאמר »
השמנת יתר
הקשר בין השמנת יתר לתפקוד מיני

השמנת יתר היא מגיפה הולכת וגוברת ברחבי העולם, כשישראל אינה יוצאת דופן. בעוד שהסיכונים הבריאותיים של השמנת יתר מתועדים היטב, לעתים קרובות מתעלמים מהשפעתה על התפקוד המיני. מחקרים הראו קשר ברור בין השמנת יתר וחוסר תפקוד מיני, במיוחד אצל גברים. הבנת הקשר הזה חיונית לטיפול הן בהיבטים הפיזיים והן בהיבטים הרגשיים של בריאות מינית.

לקריאת המאמר »
טיפול סיעודי מקיף להשמנה

בהתמודדות עם האתגרים הרב-גוניים שמציבה השמנת יתר, טיפול סיעודי ממלא תפקיד מרכזי בקידום בריאות הוליסטית ושיפור תוצאות המטופל. השמנת יתר, המאופיינת בהצטברות יתר של שומן

לקריאת המאמר »
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!