מעקף קיבה באמצעות מכלב

בחירת רופא זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לניתוחים בריאטריים!

מעקף קיבה באמצעות מכלבהחרפת מגמת השמנת היתר ועימה עליית התחלואה המטבולית בעשורים האחרונים עלתה לכדי כ-25 אחוזים מקרב האוכלוסיה הישראלית. נתון גבוה לכל הדעות. עקב כך, עלה הצורך במציאת הפיתרון האולטימטיבי עבור עודף משקל מהותי, ואף פשוט ונגיש יותר מאשר ביצוע ניתוח כירורגי. כך, הגתה הרפואה המתקדמת את האנדוסקופיה הבריאטרית, ביצוע ניתוחים הבריאטריים במקום אותם ניתוחים כירורגיים. בצורה זו מאפשרת הרפואה המתקדמת כמעט לכל מטופל הסובל ממשקל עוקף להשיל ממשקלו באופן משמעותי במיוחד, ומהר מאד. ואף לשמור על כך לטווח הארוך, ולשנות או אורח חייו. כך לדוגמה, באמצעות ניתוח בריאטרי מסוג מעקף קיבה באמצעות מכלב, אשר הוא אחד הניתוחים הבריאטריים בעלי התוצאות הטובות ביותר, ניתן להגיע לתוצאות חד משמעיות ומהותיות במיוחד.

ניתוחים בריאטריים כמו ניתוח מעקף קיבה באמצעות מכלב מתבצעים בהרדמה מלאה, כך שהמטופל לא חש דבר. בניתוח מעקף קיבה באמצעות מכלב מבצע המנתח הקטנת נפחה של הקיבה ויצירת השרייה של תת ספיגה. בהשוואה לכל הליך כירורגי, ניתוחים בריאטריים פשוטים יותר לביצוע, גם עבור הרופא המטפל וגם עבור המטופל, ובהתאמה גם פוחת זמן ביצוע ההליך, וכן זמני ההתאוששות והאשפוז.

ניתוח מעקף קיבה באמצעות מכלב על יתרונותיו

ניתוח מעקף קיבה באמצעות מכלב הוא ניתוח אשר בו מיישם המנתח מספר טכניקות לשם ביצוע ההליך. במהלך ביצוע ההליך, מחלק המנתח את הקיבה לשני חלקים הנקראים הכיס הקריבני והכיס הרחיקני. אותם שני חלקים מצויים באופן מובנה בקיבה, אך במסגרת ההליך מבוצעת ההפרדה בפועל. ההפרדה מתבצעת על ידי הכלי אשר קרוי "מכלב", ובאמצעותו מבצע המנתח את חיתוך הרקמות ואיחוי פצעי החיתוך, כל זאת בעת ובעונה אחת. לאחר הביצוע ניתוח משאיר המנתח למטופל את הכיס הקריבני, שנפחובן כ- 20-30 סמ”ק, ותפקידו עיכול המזון בקיבה. למעשה, כך מתבצעת הקטנה משמעותית של נפח הקיבה, וזאת מנפח של כ- 1,200-1500 סמ"ק לכדי כאמור כ-30 סמ”ק לכל היותר.

לאחר ביצוע ההליך מתקבלת התוצאה של ניתוח מעקף קיבה באמצעות מכלב והיא כאמור הקטנה מסיבית של נפח הקיבה, קבלת מעי קצר יותר וכמובן נטרול של התריסריון, באופן אשר מאפשר למטופל הגבלת כמות המזון הנצרכת על ידו. 

זמן ביצוע ההליך עומד על כמה שעות בודדות, כשעתיים- שלוש במספר לערך. מדובר בניתוח נגיש יותר וקל יותר מניתוח כירורגי, אשר מצריך זמן ניתוח ארוך בהרבה. הניתוח מתבצע לאחר ביצוע כל הבדיקות הרפואיות הדרושות, ועל כן הרופא המנתח והן המטופל מגיעים להליך רק לאחר שנבדקו הנתונים כראוי. בין היתר יבוצעו בדיקות כמו בדיקות דם, בדיקת רמת סוכר ושומן בדם, תפקודי כבד, תפקוד בלטות הטריס. וכן יבוצעו הבדיקות הסטנדרטיות כמו צילומים למיניהם, לחץ דם, אק״ג ועוד. כמובן שאם ישנו צורך בביצוע בדיקות נוספות יעלה זאת הרופא המנתח בפניכם.

כמו כן, גם לאחר ביצוע הניתוח נשאר המטופל לכל הבדיקות הנדרשות וכן נעזר תחילה בזונדה וקתטר, אותם מסיר הצוות הרפואי לאחר יום אחד באשפוז. לאחר ביצוע הניתוח, גם זמן ההתאוששות איננו ארוך במיוחד ועומד על מספר ימים עד שבוע. כמובן, שגם לאחר מכן, ילווה אתכם הצוות הרפואי, יבוצע מעקב רפואי ותינתן תכנית תזונה מותאמת לכם. בנוסף למזון, גם ויטמינים או תרופות שיש ליטול, וכל היוצא בזה. כלומר סיפוק הנחיות תזונתיות מדויקות, כיצד לאכול, מה נכון לאכול ומתי, מבחינת מוצקים ונוזלים ועד בכלל. בין היתר, ידריך הצוות הרפואי את המטופל כיצד לנהוג, כמו לדוגמה על הצורך להימנע משכיבה רציפה ארוכת שעות, הדרכה כיצד לטפל בכאב אם יעלה כזה, נטילת תרופות ועוד. לאחר חזרת המטופל לפעילות מלאה, יעמוד לרשותו הצוות הרפואי ככל שיצטרך.

תוצאות הניתוחים הבריאטריים- האם משתלם לבצע ניתוח זה ומדוע?

ככל שהנך עומד בקריטריונים, ואכן מעוניין בביצוע הניתוח, אין ספק כי תוצאות ניתוח מעקף קיבה באמצעות מכלב מדברות בעד עצמן. מחקרים מראים כי לאחר הפעולה האנדוסקופית נראה ירידה מהירה מאד, של עד 20 אחוזים ממשקל הגוף, באופן מהיר במיוחד. למעשה, שיעורי ההצלחה של ניתוח מעקף קיבה  מלא גבוהים מאד ועומדים על  כ-75% לערך מסך המשקל העודף שלך.

בנוסף, ישנו יתרון מרכזי במיוחד והוא האפשרות לשמירת המצב לטווח הארוך ואף לשנים רבות קדימה. זאת משום היותו של הליך זה נגיש וקל יותר מאשר לאחר ביצוע ניתוח כירורגי. ועוד, ביצוע ההליך מאפשר למטופל להקנות לעצמו אורח חיים חדש, בריא יותר ואסתטי יותר, כמובן. באמצעות ביצוע הליך אנדוסקופי זה, יכול המטופל לגשת להליך בצורה נעימה ומתונה יותר, והרבה פחות מסוכנת.

מבחינת תוצאות ההליך ומעבר להיותן משמעותיות במיוחד, חשוב לציין את היתרון מול הליכים כירורגיים. שכן,  התוצאות המגיעות כתוצאה מביצועו כמעט וזהות לאלו המתקבלת לאחר ביצוע הליך הכירורגי, כלומר מצב הקיבה לאחר הניתוח, וכן מבחינת הגעה מהירה של המטופל לתחושות שובע ואחוזי ירידה במשקל. רק שבנוסף לאלו, הניתוח לכשעצמו פשוט יותר עבור הגוף והן עבור הנפש.  מעבר לכך, ובנוסף לירידה מסיבית במשקל, עולה גם חשיבות גבוהה לעלייה בבריאות המטופל, שכן מתמעטת צריכה של סוכרים, פחמימות פשוטות ושומנים. מה שלטווח הארוך מסייע כמובן באופן משמעותי בשמירה מסיבית על בריאות המטופל והפחתת מחלות. כך לדוגמה מתרחשת נסיגה של מחלות דוגמת לחץ דם גבוה, דום נשימה בשינה, סכרת, בעיות אורתופדיות שונות, צרבות, מחלות לב וכדומה.

אם הינך מעוניין בפרטים נוספים אודות ניתוח בריאטרי מסוג מעקף קיבה באמצעות מכלב, כדאי ואף חשוב לקבוע פגישה עימנו על מנת לשמוע פרטים נוספים. מטופלינו מרוצים ומסגלים לעצמם תזונה מאוזנת ומתונה, וכמובן נהנים מאורח חיים חדש ובריא יותר, מכל הבחינות.

מעקף קיבה באמצעות מכלב
דפנה לוינסון מאמנת

דפנה לוינסון מאמנת

דפנה לוינסון מאמנת מוסמכת עם ניסיון עשיר באימון אישי, אימון קבוצות, תכניות אימונים, מעקב משקל והכוונה ייעודית.

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

קיצור קיבה

קיצור קיבה

קיצור קיבה – כל מה שחשוב שתכירו על הניתוחים שמצליחים לסייע לרבים שסובלים מהשמנת יתר חולנית להשיל עשרות אחוזים ממשקלם! מתמודדים עם השמנת יתר חולנית?

לקריאת המאמר »
שאיבת שומן ללא ניתוח

שאיבת שומן ללא ניתוח

זקוקים לשאיבת שומן? חשוב שתמשיכו לקרוא את השורות הבאות. בשורות הבאות נגע בכל הדגשים החשובים ביותר שאתם חייבים להכיר אודות הליך שאיבת שומן ללא ניתוח,

לקריאת המאמר »
שאיבת שומן בלייזר

שאיבת שומן בלייזר

שאיבת שומן בלייזר – המסת השומן על ידי חום הלייזר חולמים להיפטר ממצבורי השומן העיקשים ביותר שפשוט לא יורדים מגופכם? הגעתם למקום הנכון. בשורות הבאות

לקריאת המאמר »
שאיבת שומן סיכונים

שאיבת שומן סיכונים

אם אתם שואלים לגבי שאיבת שומן סיכונים, אתם אנשים מחשבים שיודעים כיצד לגשת להליכים כירורגיים מהסוגים האלו. זה לא אומר שההליך בהכרח מסוכן, אבל תמיד

לקריאת המאמר »
074-7691220
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
דילוג לתוכן