שאיבת שומן לגברים

בחירת רופא זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לניתוחים בריאטריים!

שאיבת שומן לגבריםאם בעבר ניתוחי שאיבת שומן היו נפוצים בעיקר בקרב נשים, בימינו שאיבת שומן לגברים נפוצה לא פחות. ואם אתם מתעניינים בהליך, חשוב לזכור לעשות את המחקר שלכם, לברר על סוגי טכניקות, סוגי מרפאות וכל מה שבין לבין. הנה המדריך המלא, המשיכו לקרוא. 

שאיבת שומן לגברים היא הליך כירורגי שנמשך בין שעה אחת לבין 3 שעות, כאשר כבר בשבוע שלאחר הניתוח תוכלו להרגיש בשיפור מסוים בהחלמתכם. החלמה מוחלטת מושגת לרוב לאחר מס' שבועות או מס' חודשים, כולל חזרה לפעילות גופנית באופן מלא. עם זאת, במקרים מסוימים שאיבת שומן לגברים ולנשים יכולה גם להסתבך, מה שיצריך זמן החלמה ומשך התאוששות ארוכים יותר. 

באילו מקרים שאיבת שומן תצריך החלמה יותר ארוכה? 

במקרים מסוימים, הליך שאיבת שומן לגברים עשוי לדרוש זמן התאוששות ארוך יותר מכיוון שהוא משפיע על בלוטות הלימפה, הממוקמות בצוואר ובבית השחי. כמו כן, אם יש למטופל סוג כלשהו של זיהום כגון חיידקי או ויראלי, משך ההחלמה עשוי להתארך. עוד חשוב לדעת, כי במקרים מסוימים ניתן לבצע שאיבת שומן באמצעות הרדמה מקומית ובמקרים אחרים נעשה שימוש בהרדמה כללית. מטבע הדברים, הרדמה כללית תצריך התאוששות ארוכה יותר. 

זמן ההתאוששות של שאיבת שומן יכול להשתנות בהתאם למקום שבו היא בוצעה ולסוג ההרדמה שבה נעשה שימוש. אזורים מסוימים הדורשים זמני התאוששות ארוכים יותר הם הצוואר, הגב, הידיים והרגליים. כמו כן, משך ההחלמה תלוי בכמות השומן שהוסר ובמספר בלוטות הלימפה המוסרות וכן בגורמים נוספים כגון גיל המטופל, משקלו ובריאותו הכללית.

האם יש סיכונים הכרוכים בשאיבת שומן לגברים?

אכן כן, ישנם סיכונים שונים הכרוכים בשאיבת שומן. הסיכונים הנפוצים ביותר כוללים זיהום, דימום, נזק עצבי וצלקות. חשוב לדעת, הסיכון לזיהום עולה בעת שימוש בטכניקת שאיבה לא נכונה מהגוף. כמו כן, דימום לאחר שאיבת שומן עלול להיגרם כתוצאה מנזק לכלי דם במהלך הניתוח. 

כדי להימנע מהסיכוי להיחשף לסיכונים שלאחר שאיבת שומן לגברים, יהיה חשוב לבחור במרפאה הנכונה ובמנתח המנוסה דיה. ככל שהמנתח בעל ניסיון רב יותר בתחום, ככה הסבירות לסיבוכים הולכת ופחתה. בסופו של דבר, הכול תלוי ביד של המנתח וכן בהיסטוריה הרפואית של המטופל. 

בדיקת ההיסטוריה הרפואית לפני שאיבת שומן לגברים 

מה חשוב לבדוק בהיסטוריה הרפואית של המטופל לפני שהוא עובר ניתוח שאיבת שומן? ובכן, לפני שעוברים כל סוג של ניתוח שאיבת שומן לגברים, חשוב שהמנתח יהיה מודע לפקטורים כמו גיל המטופל, משקל, כל מצב בריאותי או מחלות, אלרגיות ואף היסטוריה נפשית. כמו כן, המנתחים חייבים להיות מודעים לכל תרופה שמטופלים נוטלים.

חשוב לדעת, הפרמטרים האלו משפיעים לא רק על תהליך ההחלמה, אלא גם על הניתוח עצמו. לכן, אסור לעולם לחסוך או להסתיר מידע מהרופא המנתח שלכם. שימו לב, מידע זה ישליך גם על סוג ההרדמה שתקבלו לפני הניתוח. 

כמה עולה ניתוח שאיבת שומן לגברים?

המחיר להליך זה תלוי בכמות השומן שהוסר, במספר האזורים המטופלים וברמת הניסיון של המנתח. מעבר לכך, המחירים ישתנו גם בהתאם לסוג המרפאה שבה תעברו את ההליך, שכן כל מרפאה משתמשת בטכניקות ובציוד שונה. 

שאיבת שומן לגברים יכולה לעלות עד 45,000 ₪, בעוד שמטופלים אחרים ימצאו עצמם משלמים רק 15,000 ₪. בתוך כך, העלויות תלויות גם בכמה זמן לוקח לבצע את הפרוצדורה ובאיזה סוג של תהליך החלמה יהיה מדובר. 

התאמת הטכניקה וההרדמה למטופל 

כאשר מדובר על ניתוח שאיבת שומן, איך יודעים אם לבחור בהרדמה כללית או בהרדמה מקומית? לא פעם, הרדמה כללית היא האפשרות המועדפת בכל הנוגע לניתוח שאיבת שומן. עם זאת, בימינו ניתן לעבור שאיבת שומן לגברים בהרדמה מקומית בלבד וכן לחזור לשגרה מהר יותר. הרדמה כללית מציעה יתרונות רבים כמו חוסר כאב אצל המטופל. כמו כן, הרדמה כללית גם מאפשרת שליטה מדויקת יותר על הכלים הניתוחיים ומספקת הזדמנות לנטר את המטופלים במהלך הניתוח.

הרדמה מקומית, לעומת זאת, היא סוג של הרדמה שמשפיעה רק על אזור או חלק מסוים בגוף. סוג זה של הרדמה יכול לשמש במקרים מסוימים, כגון עבור פרוצדורות קטנות כמו שאיבת שומן לגבר באזורים קטנים (למשל בידיים או ברגליים, בצוואר וכולי). ברוב המקרים, ניתן להשתמש בהרדמה כללית לניתוחים פולשניים יותר ודורשים טיפול רב יותר בכאב. ניתן להשתמש בהרדמה מקומית עבור ניתוחים שהם פחות פולשניים ואינם דורשים כל כך הרבה טיפול בכאב.

מהם בגדי דחיסה ומדוע מומלצים אחרי שאיבת שומן?

במילים פשוטות, בגדי דחיסה משמשים למניעת נפיחות ואגירת נוזלים לאחר ניתוח שאיבת שומן. בגדי דחיסה נלבשים במשך 24 שעות ועד כמה ימים לאחר ניתוח שאיבת שומן. ניתן ללבוש אותם למשך מספר ימים, תלוי בסוג הבגד בו משתמשים. הסוגים הנפוצים ביותר של בגדי דחיסה כוללים אלסטן או לייקרה, ספנדקס ועוד. לבגדי דחיסה מסוג זה יש גמישות וניתנות מתיחה גבוהים, וזו הסיבה שהם מושלמים להתאוששות לאחר ניתוח שאיבת שומן לגברים ונשים גם יחד. 

בגדי דחיסה מכותנה מציעים רמת דחיסה נמוכה יותר מאשר בגדי דחיסה של אלסטן, לייקרה או ספנדקס, אבל הם עדיין מספקים מספיק תמיכה לגוף בחלק מהמקרים. כדאי לדעת, בגדי דחיסה מומלצים לאחר ההליך כי הם עוזרים בהפחתת נפיחות, קרישי דם וכאב. במילים אחרות, בגד דחיסה הוא פריט לבוש המספק תמיכה ולחץ על הגו, המותניים, הישבן או הירכיים. פריט לבוש זה עוזר לדחוס עור ורקמות באזורים מנותחים, כדי להפחית נפיחות ולהאיץ את זמן ההחלמה. משך לבישת הבגדים יהיה תלוי בהוראות הרופא שלכם, בעוד שבמקרים מסוימים לבישת בגדי דחיסה לא תהיה מומלצת. אל תסיקו לבד את המסקנות לגבי פריטי הלבוש האלו, קבלו הוראות מהרופא שלכם. 

שאיבת שומן לגברים
Picture of דפנה לוינסון מאמנת
דפנה לוינסון מאמנת

דפנה לוינסון מאמנת מוסמכת עם ניסיון עשיר באימון אישי, אימון קבוצות, תכניות אימונים, מעקב משקל והכוונה ייעודית.

אז מה היה לנו בכתבה:
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!