למי כדאי לעבור שאיבת שומן?

בחירת רופא זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לניתוחים בריאטריים!

למי כדאי לעבור שאיבת שומן?הליך פלסטי לשאיבת שומן, לאחר ירידה משמעותית במשקל המבוצעת בניתוח בריאטרי, מפחית עור עודף ושומן הנותר לאחר ההפחתה במשקל.

מטרת שאיבת השומן היא להשיב את הפרופורציות האטרקטיביות לגוף, באמצעות הסרת העור הנפול באזורים בהם בוצע הניתוח, כשהירידה הגדולה במשקל מובילה לקווי מתאר מעוותים. רוב המטופלים מוצאים הליך זה הכרחי לקבלת האיזון הגופני ושיפור המראה.

הצורך בשאיבת שומן מתעורר לאחר מצבים כגון אובדן משקל משמעותי מניתוח בריאטרי, או דיאטה חמורה ופעילות גופנית מוגברת; עור נפול באזורים מרובים, כולל הפנים והצוואר, החזה, הזרועות, הבטן, הגב, הישבן והירכיים; בנוסף, הליך זה דרוש היות והמשקל עשוי להתייצב רק כשנה וחצי או יותר לאחר ניתוח בריאטרי או דיאטה חמורה ופעילות גופנית מוגברת.

קביעת המועמדים המתאימים לשאיבת שומן

לאחר הירידה המשמעותית המשקל, והתייצבות המשקל, אדם עשוי למצוא את עצמו חווה מצוקה הנגרמת כתוצאה ממראה עור נפול ומדולדל. הליך שאיבת השומן משפר את קווי המתאר של הגוף וכשקיימים מצבורי שומן עיקשים שאינם נפתרים לאחר ניתוח בריאטרי, אנשים הסובלים ממצב זה נחשבים למועמדים מתאימים.

שיקולים נוספים לקביעת המועמדים המתאימים לביצוע ההליך הם:

משקל שהתייצב במשך חצי שנה לפחות, ללא ירידה נוספת צפויה במשקל. קבלת התוצאות האופטימאליות מניתוח בריאטרי מתאפשרות לאחר כתקופה של שנתיים. תקופה זו מאפשרת לעור להתכווץ ככל הניתן, והתזונה צריכה להתייצב ולהיות מותאמת להליך, כגורמים המסייעים בהתאוששות.

בריאות כללית טובה, ללא בעיות רפואיות כרוניות כגון סוכרת או מחלת לב. אנשים שבריאותם לקויה, אינם נמצאים כמועמדים מתאימים לשאיבת שומן, ועליהם לקבל אישורים רפואיים לביצוע ההליך.

תזונה בריאה – אנשים החווים בעיות כגון ליקויי חלבון, אינם מתאימים להליך שאיבת שומן, שכן ליקויים אלו עשויים להפריע לתהליך ההחלמה.

אנשים שאינם מעשנים – עישון מאט את תהליך הריפוי ומגביר את הסיכון לסיבוכים רציניים במהלך ולאחר הליך שאיבת שומן. אם אתם מעשן ומעוניין לבצע את ההליך, עליו להפסיק לעשן לפחות חודש וחצי לפני הניתוח.

סיבולת נפשית – הליך שאיבת שומן כרוך בסבלנות וסיבולת נפשית.

ציפיות מציאותיות – הניתוח יוביל לשיפור ניכר במראה, אך בלתי אפשרי לשחזר את העור או הגוף למראה שהיה לפני העלייה במשקל, או למראה שהיה בשנות העשרה או שנות העשרים, שכן גם ללא קשר לניתוח בריאטרי או שאיבת שומן, העור ממשיך לשקוע לאורך הזמן כחלק מהזדקנות נורמאלית.

באופן כללי, קביעת המועמדים המתאימים להליך שאיבת שומן הם אנשים שיש להם עור עבה אך גמיש, ומשקל גוף בריא, הזקוקים להליך על מנת להיפטר ממצבורי שומן מיותרים במקומות פרטניים בגוף.

לא קיימת הגבלת גיל לביצוע ההליך, אך מומלץ שלא לעבור אותו בגיל ההתבגרות, היות והגוף צפוי לעבור שינויים עתידיים.

בנוסף, אין זה מומלץ לעבור את ההליך בגיל מבוגר מידי, היות והעור נוטה לאבד את גמישותו. יש להקפיד, בכל מצב ובכל גיל, להתייעץ עם רופא מוסמך המוודא שההיסטוריה הרפואית של המטופל מאפשרת לו לעבור את הניתוח בהצלחה, להתאושש כראוי, ולהשיג תוצאות טובות.

דפנה לוינסון מאמנת

דפנה לוינסון מאמנת

דפנה לוינסון מאמנת מוסמכת עם ניסיון עשיר באימון אישי, אימון קבוצות, תכניות אימונים, מעקב משקל והכוונה ייעודית.

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
זיעה
לפענח את תופעות הלוואי הנסתרות של הזעת יתר: מה שאתה צריך לדעת

הזעת יתר, הידועה גם בשם הזעת יתר, היא מצב המשפיע על מיליוני אנשים ברחבי העולם. בעוד שהזעה היא תהליך טבעי שעוזר לווסת את טמפרטורת הגוף, להזעת יתר עלולה להיות השפעה מזיקה על איכות החיים של האדם. במאמר זה נעמיק בתופעות הלוואי הנסתרות של הזעת יתר ונבדוק דרכים יעילות לטיפול במצב זה.

לקריאת המאמר »
רופא שיניים
הנוחות של רופא שיניים בבית: הבאת טיפולי שיניים לפתח תקווה

בעולם המהיר של היום, למצוא זמן לבקר אצל רופא השיניים יכול להיות אתגר. לכן הרעיון של רופא שיניים עד הבית הפך ליותר ויותר פופולרי, במיוחד בערים שוקקות כמו פתח תקווה, ישראל. עם הנוחות של קבלת רופא שיניים פרטי לפתח ביתך, אנשים יכולים כעת לתעדף את בריאות הפה שלהם ללא הטרחה של נסיעה לעבודה או המתנה במרפאה צפופה.

לקריאת המאמר »
החשיבות של הסרת שיער לפני ניתוח: שיקולים ושיטות מפתח

כאשר מדובר בהכנה לניתוח, ישנם גורמים רבים שיש לקחת בחשבון, אחד מהם הוא האם יש להסיר שיער לפני ההליך או לא. למרות שזה עשוי להיראות כמו פרט טריוויאלי, הסרת שיער נכונה משחקת תפקיד מכריע בהבטחת תוצאות ניתוחיות אופטימליות ובמזעור סיבוכים פוטנציאליים.

לקריאת המאמר »
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!