שאיבת שומן סיכונים

בחירת רופא זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לניתוחים בריאטריים!

שאיבת שומן סיכוניםאם אתם שואלים לגבי שאיבת שומן סיכונים, אתם אנשים מחשבים שיודעים כיצד לגשת להליכים כירורגיים מהסוגים האלו. זה לא אומר שההליך בהכרח מסוכן, אבל תמיד טוב להיות מודעים לסיכונים הכרוכים בעלייה על שולחן הניתוחים. הנה כל מה שצריך לדעת, המשיכו לקרוא. 

שאיבת שומן היא הליך הכולל יניקת, הסרת והמסת שומן מהגוף. הליך זה נמצא בשימוש במשך שנים כדי להסיר עודפי שומן מאזורים ספציפיים בגוף. ההליך נעשה בדרך כלל בהרדמה מקומית, אך חלק מהמטופלים עשויים לדרוש הרדמה כללית. לרוב, עקב בעיות כמו חרדות וחשש מהליכים כירורגיים. בחלק גדול מהמקרים, לא תומלץ הרדמה כללית, אלא הרדמה מקומית תהיה עדיפה. למשל, במקרים של שאיבת שומן בלייזר ללא ניתוח.  

מהם הסיכונים בשאיבת שומן? 

שאיבת שומן יכולה להתבצע בחלקים שונים של הגוף: בירכיים, בטן, בזרועות ובישבן. הליך זה יכול לשמש גם למטרות קוסמטיות וכדי להסיר עודפי עור באזורים מסוימים בגוף כמו סביב העיניים או הצוואר. לשאיבת שומן יש יתרונות רבים, אך היא באה עם סיכונים כמו דימום, כאב במהלך ניתוח, צלקות בעור לאחר ניתוח וזיהום באזור החתך. הסיכויים לסיכונים אלו נמוכים, אבל בכל זאת חשוב להיות מודעים להם. 

אם אתם שואלים לגבי שאיבת שומן סיכונים, חשוב לדעת כי מדובר באחד הניתוחים הקוסמטיים הנפוצים ביותר בארצות הברית. בישראל, שאיבת שומן הפכה לפופולארית יותר עם השנים וכיום מוצעת לרוב בעזרת לייזר. 

האם שאיבת שומן יכולה להוביל לזיהום וקרישי דם?

כאמור, שאיבת שומן היא הליך הכולל הסרת שומן עודף מגופו של אדם. הליך זה נעשה באמצעות שאיבה, לעתים קרובות באמצעות צינורית כדי לשאוב את השומן דרך חתכים קטנים בעור. שאיבת שומן שימשה במשך עשרות שנים להסרת שומן מהגוף, אך היא אכן נקשרה גם לסיבוכים חמורים כמו זיהום וקרישי דם.

אם מדברים על שאיבת שומן סיכונים שונים, יש לציין כי ההליך עלול להוביל לזיהום ולקרישי דם, מכיוון שהוא כולל חיתוך לתוך העור והסרת שומן באמצעות מחט או לייזר. ישנן טכניקות שונות של שאיבת שומן שעשויות לסייע בהפחתת הסיכון לסיבוכים אלו. בתוך כך, שאיבת שומן עלולה להוביל לזיהום ולקרישי דם עקב החדרת מחטים לרקמות מסביב לאזור בו הוסר השומן. הסיכון לזיהום עולה אם יש בעיות בעור או אם יש פצעים פתוחים ליד המקום שבו בוצעה שאיבת שומן.

להקטין את הסיכויים לסיבוכים במהלך שאיבת שומן

באופן כללי, על מנת להפחית את הסיכויים לסיבוכים במהלך שאיבת שומן, על המנתחים להיות זהירים יותר ולהשתמש בטכניקות כמה שפחות פולשניות. הם גם צריכים להשתמש בכלים סטריליים ולנסות לא לבצע יותר מדי חתכים בגוף. עם דגשים אלה, המטופלים יכולים ליהנות מהליך חלק יותר עם פחות סיכון לסיבוכים.

ברוב המקרים, הסיכויים לסיבוכים רפואיים במהלך הליכי שאיבת שומן מצטמצמים עם שימוש בחומרי הרדמה. שאיבת שומן גם פחות כואבת כאשר משתמשים בחומר הרדמה, שכן הוא מונע מהמטופלים להרגיש כאב במהלך ההליך. אופן פעולה זה יאפשר להם להתמקד בהיבטים אחרים של החלמתם, כמו ריפוי וניידות, מה שיפחית את הסיכון לזיהום ובעיות אחרות שעלולות להתעורר לאחר הליך שאיבת שומן.

דגשים להורדת הסיכויים לסיבוכים במהלך שאיבת שומן 

ניתן להפחית את הסיכויים לסיבוכים במהלך שאיבת שומן על ידי הקפדה על הדברים הבאים:

1) לוודא כי המטופל במצב בריאותי תקין.

2) לוודא שלמטופל יש הבנה טובה מהי שאיבת שומן סיכונים ולמה לצפות ממנה.

3) לוודא שהן המנתח והן המטופל בקיאים בהיסטוריה הבריאותית של המטופל, לרבות כל מצב רפואי שעלול להוות סיכונים במהלך ההליך.

4) לוודא כי לרופא המפקח על הניתוח יש הכשרה וניסיון מתאימים בביצוע ניתוח מסוג זה בצורה בטוחה ויעילה, תוך התמקדות בהפחתת סיבוכים למטופלים.

אם הן המנתח והן המטופלים יעקבו אחר הדגשים האלו, הסיכויים לסיבוכים רפואיים במהלך שאיבת שומן יהיו מינימליים. וזו הסיבה העיקרית לכך שיהיה חשוב לבחור בקליניקה הנכונה עבור ההליך שלכם. כל עוד הרופא מקצועי דיה, הוא אמור לדעת כיצד להקטין את הסיכויים לסיכונים שונים. 

מה הסיכונים בהשמנת יתר ובעודפי עור?

אם אתם מתעניינים לגבי שאיבת שומן סיכונים ומידע על ההליך, חשוב לדבר על הסיבה שהובילה אתכם להתעניין בנושא. אם מדובר בבעיה של השמנת יתר או עודפי עור, חשוב לדעת כי השמנת יתר ועודפי עור הן שתי בעיות נפוצות שעמן מתמודדים אנשים רבים. השמנת יתר עלולה להוביל למספר סיכונים בריאותיים כולל מחלות לב, סוכרת, סרטן ודלקת פרקים. כמו כן, עודפי עור הם גם גורם סיכון לזיהומים ובעיות שונות.

השמנת יתר היא נושא בריאותי רציני שנמצא במגמת עלייה בשנים האחרונות. לצד השמנת יתר, עודפי עור הם גם בעיה הולכת וגוברת. זה יכול לגרום לאי נוחות ומבוכה, מה שאפשר בחלק גדול מהמקרים לתקן בעזרת ניתוחים קוסמטיים להסרת עודפי עור. 

טיפים למציאת מרפאה לשאיבת שומן 

שאיבת שומן היא הליך פופולרי שקיים כבר זמן רב. הליך זה יכול לעזור בירידה במשקל, הסרת צלוליט והסרת שומן. עם זאת, מציאת מרפאת שאיבת שומן הטובה ביותר יכולה להיות קשה. ראשית, חפשו מנתח מנוסה בעל ניסיון של שנים בתחום. שנית, נסו לברר מה מטופלים אחרים אומרים על הניסיון שלהם עם המרפאה והאם היו להם סיבוכים במהלך הניתוח או לאחריו. 

כמו כן, בדקו את חוות הדעת על המרפאה באינטרנט, כדי לראות אם קיבלה ביקורות שליליות ממטופלים לשעבר בחודשים האחרונים. ניתן לבדוק ביקורות במנועי החיפוש כמו גוגל, אבל בהחלט אפשר לפקוד גם את הרשתות החברתיות ולסקור ביקורות גם שם. ולבסוף, אם המרפאה מקצועית דיה, היא אמורה להיות מסוגלת לספק לכם גם רשימת מטופלים שיכולים להמליץ על שירותיה. 

שאיבת שומן סיכונים
דפנה לוינסון מאמנת
דפנה לוינסון מאמנת

דפנה לוינסון מאמנת מוסמכת עם ניסיון עשיר באימון אישי, אימון קבוצות, תכניות אימונים, מעקב משקל והכוונה ייעודית.

אז מה היה לנו בכתבה:
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!