המדריך המלא על זריקת ליפוליזיס

בחירת רופא זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לניתוחים בריאטריים!

זריקת ליפוליזיסהקידמה הטכנולוגית המאפשרת פיתוח טיפולים חדשים בתחום עיצוב הגוף מגדירה את התחום הזה מחדש. עם הזמן חומרי מילוי הפכו לטיפולים מובילי דרך, כך גם חומרי ההזרקה ממסי שומן הולכים ותופסים מקום של כבוד בתחום עיצוב הגוף.

אבל אחת הבעיות ה"חמות" בתחום הרפואה האסתטית, היא בעיית השומנים העודפים. קיימות שיטות רבות ומגוונות שבהן משתמשים עם מכשירים מיוחדים וטכניקות שונות, והנטייה להימנע במידת האפשר מהליך כירורגי. במאמר זה ננסה לשפוך אור על זריקות ליפוליזיס.

זריקת ליפוליזיס: איך התהליך קורה?

מה זה ליפוליזיס? ליפו = שומן, ליזיס = פירוק.
זריקת ליפוליזיס, או בשמה השני המסת שומן בזריקה, זהו תהליך של הזרקת חומר בשם פוספדילכולין אל מאגרי השומן התת- עוריים, כך שהשומן שאינו רצוי יתפרק ויצא באופן טבעי מגוף המטופל. החומר מוזרק מיוצר באופן טבעי ע"י כיס המרה, ולכן מדובר בחומר טבעי עבור גופינו.

מטרת טיפול זה היא להוריד את נפח מצבורי השומן באזורים קטנים ושונים בגופם. הטיפול יכול לעזור בהפחתת שומן, מיצוק העור, הצערה של הפנים ועוד. מטרה נוספת היא לטפל במקרים של סנטר כפול.

איך הליך הטיפולי מבוצע?

בשלב הראשון של הטיפול מאלחשים את אזור הטיפול עם משחה על מנת למנוע תחושה של כאב. זריקת ליפוליזיס אינה כרוכה בהליך כירורגי, זהו הליך שהחומר מוזרק אל תוך הגוף. מזריקים אל תוך הגוף חומר פוספדילכולין לתוך הרקמה השומנית בעור באוזר המטופל – זהו חומר שיגרום להמסת השומן.

כדי שהטיפול יהיה אפקטיבי ויעיל יש לחזור עליו בין פעמיים עד לארבעה פעמיים, כאשר יש להקפיד על הפרש של שישה עד לשמונה שבועות בין טיפול לטיפול. בסיום התהליך, תאי השומן אשר הומסו מסולקים מן הגוף ע"י חילוף החומרים שמתבצע באופן טבעי בגופנו. לכן, אפשר להתחיל לראות תוצאות לאחר זמן קצר.

קראו עוד: הצרת היקפים

מה זה החומר פוספדילכולין?

מקורו של חומר זה הוא בצמח הסויה אשר ממשפחת הקטניות, הוא אחד מהחומרים החיוניים ביותר עבור גוף האדם. ניתן למצוא אותו בעיקר בתאי הכבד והשומן.

כאשר חומר זה מומס, והיא חומצה מרה המיוצרת בעי הדק, ומופרשת לאחר שחרור חומצת מרה ראשונית. חומצות אלו נאגרות בכיס המראה ומופרשות החוצה ונצמדות לתאי השומנים בזמן העיכול. גופו של אדם בוגר מכיל כגרם אחד של חומצה זו.

תרכובת ליפוליזיס לא משווקת כחלק מתרופות של חברה לתרופות, אלא נרקחת בבתי מרחקת מיוחדים לפי מרשם רופא.

קראו עוד: קיצור קיבה, בעד ונגד

למי מתאים טיפול בזריקת ליפוליזיסלמי מתאים טיפול בזריקת ליפוליזיס?

מי שמתאים לביצוע טיפול זה הם אנשים הסובלים מחוסר היכולת להיפטר ממצבורי שומן קטנים באזורים שונים בגופם, והם מעוניינים להיפטר מהם. הטיפול גם מתאים למי שלא רוצה לעבור הליך כירורגי פולשני או אינו יכול לעבור אותו.
טיפל בזריקת ליפוליזיס אינו מיועד לאנשים עם ההתוויות הבאות:

  • חולי סכרת
  • נשים בהריון ומניקות
  • חולי מחלות לב
  • אלרגיות שונות
  • הפרעות נפשיות
  • בעיות דם
  • מחלות כבד

במידה ואתם סובלים מאחת האופציות שצויינו ברשימה, עדיף להימנע מטיפול זה כי הוא יכול לסבך אתכם, וזו לא התוצאה שאנו שואפים אליה. לכן חשוב לבדוק מה הסיבוכים האפשריים מול גורם מקצועי מוסמך – רופא מתחום האסתטיקה.

זריקת ליפוליזיס: החלמה ותוצאות

אם סיום ההליך הטיפולי אין צורך בדרך כלל בימי החלמה. במקרים נדירים ותלוי בכמות שאמור להזריק יסבלו מצריבות שיעברו לאחר מספר ימים.

את תוצאות הטיפול אפשר לראות אחרי שלושה שבועות ממן הטיפול הראשון. אפשר להבחין בשינוי לגמרי לאחר מספר חודשים. בשביל לשמר את תוצאות הטיפול הן קבועות וכדי לשמר את התוצאה הטובה צריך להקפיד על תזונה מאוזנת ופעילות ספורטיבית.

אילו תופעות לוואי עלולות להיווצר עקב טיפול זה?

עם סיום הטיפול, מטופלים עלולים להרגיש נפיחות, תחושה צורבת או שטפי דם. תופעות אלו יעברו לאחר מספר ימים או שבועות. ייתכן גם שמטולים ירבו במתן שתן, לכן חשוב לשתות הרבה לאחר הטיפול.

ישנן גם תופעות לוואי נדירות יותר כמו: בחילות, הקאות, שלשולים, חום. במידה ואחת או יותר מן התופעות האלו מופיעות עליכם להיוועץ עם הרופא המטפל בדחיפות, ללא עיכובים.

זריקת ליפוליזיס: מחירי הטיפול האפשריים

בשביל לדעת כמה הטיפול שאתם רוצים, עליכם לעשות מספר דברים שיקלו עליכם לקבל את ההחלטה.

צרו קשר עם מספר קליניקות המבצעות את הטיפול, שמעו את האופציות שהן מציאות ואת המחיר ביחד. כלומר, תעשו סקר שוק ותקבלו בסופו של דבר את המחיר הכי משתלם.
כאשר בודקים מרפאות יש להביא בחשבון את הפרמטרים הבאים:

  • זמן כל התהליך הטיפולי
  • עלות שעתו של רופא
  • זמן שימוש במכשיר

חשוב להבין כי עלויות אלו לא זולות, לכן סקר שוק מאוד חשוב. מצד שני השתדלו לא לחסוך יותר מדי בעלות הטיפול כי טיפול זול עלול להיות לא טוב ויגרור איתו סיבוכים.

לסיכום, זריקות ליפוליזיס הן תהליך של המסת שומן בזריקה. החומר המוזרק הינו פוספדילכולין והוא עוזר לפרק את מצבורי השומנים המיותר באופן טבעי. בתחילת הטיפול מאלחשים את המקום ורק לאחר מכן מבצעים את הזריקה.פוספדילכולין הינו מצוי בצמח הסויה, והוא נחשב לאחד החומרים החשובים ביותר בגוף האדם. אנשים עם התוויות רפואיות מסוימות לא יכולים לעבור טיפול זה, ולכן חשוב לשים לב לקריטריון זה. בדרך כלל אין זמן החלמה ארוך, ואת התוצאות המלאות אפשר לראות לאחר מספר חודשים. מחיר הטיפול משתנה מקליניקה לקליניקה, ולכן חשוב להתחשב בפרמטרים שציינו עבורכם.

מתלבטים ולא יודעים איפה הכי כדאי לכם לבצע את הטיפול?? השאירו פרטים ותנו לצוות המומחים שלנו להוביל אתכם בבטחה.

זריקת ליפוליזיס
Picture of דפנה לוינסון מאמנת
דפנה לוינסון מאמנת

דפנה לוינסון מאמנת מוסמכת עם ניסיון עשיר באימון אישי, אימון קבוצות, תכניות אימונים, מעקב משקל והכוונה ייעודית.

אז מה היה לנו בכתבה:
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!