מימון בלון בקיבה להרזיה

בחירת רופא זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לניתוחים בריאטריים!

רופאבניגוד לניתוחים הבריאטריים השונים הכלולים בסל הבריאות (שרוול קיבה, הצרת קיבה בטבעת, מעקף תריסריון ומעקף קיבה), בלון בקיבה להרזיה עדיין לא כלול בסל התרופות ולכן אם מאן דהו מעוניין לעבור את הטיפול, יהיה עליו לשאת בעלותו מכיסו הפרטי.

עלות הטיפול בארץ נעה בין 2000-4000 דולר ומשתנה בהתאם לסוג הבלון, סוג המרכז הרפואי, סוג הליווי שלו זוכה המטופל לאורך הטיפול ועוד.

הקריטריונים הרלוונטיים המאפשרים לעבור את הטיפול

גם בסוגיית הקריטריונים יש לציין כי קיים שונים משמעותי בין בלון בקיבה להרזיה לבין הניתוחים הבריאטריים. הקריטריונים שהתווה משרד הבריאות בהקשר של הניתוחים הבריאטריים באו לעולם במטרה לקבוע איזה מועמד זכאי לעבור את הטיפול הכלול בסל הבריאות.

בלון בקיבה להרזיה לעומת זאת לא כלול כפי שציינו בסל הבריאות ולפיכך אין גם קריטריונים אחידים להתאמה.

מי בכל זאת יפיק את התועלת מבלון בקיבה להרזיה?

יש לשקול את הטיפול בקרב מועמדים לניתוח בריאטרי שסובלים מהשמנת יתר חמורה במיוחד. בקרב מועמדים אלה, לעתים לא ניתן לבצע את הניתוח הבריאטרי מפאת משקלם הרב. באמצעות בלון בקיבה להרזיה, ניתן לסייע להם להשיל מעט ממשקלם ולאחר ההפחתה במשקל והוצאת הבלון, ניתן לבצע את הניתוח הנכסף.

כמו כן הטיפול מבוצע לא אחת בקרב אנשים שסובלים מהשמנת יתר קלה או מעודף משקל בלבד, שלא נמצאו מתאימים לעבור ניתוח בריאטרי לפי הקריטריונים של משרד הבריאות. לצד אלה, יש להזכיר מועמדים לניתוח בריאטרי, שהחליטו כי הם לא מעוניינים לעבור ניתוח מסיבות כאלו ואחרות.

החלטת המוסד הרפואי

לפני שניתן לעבור את הטיפול יש לעבור הערכה מקיפה במוסד הרפואי שמבצע את ההליך. במסגרת ההערכה בודקים בעיקר את מידת המוטיבציה של המועמד ואת מידת המוכנות שלו לבצע שינוי תזונתי של ממש.

חשוב מאוד להבין כי למרות שהטיפול נחשב ליעיל יותר בהשוואה לטיפולים שמרניים אחרים להרזיה, הרי שעדיין כל עוד המטופל לא נרתם באופן מלא לטיפול וכל עוד לא מבוצעים שינויים משמעותיים בדפוסי והרגלי האכילה – הטיפול לא מביא לתוצאות הרצויות.

דפנה לוינסון מאמנת

דפנה לוינסון מאמנת

דפנה לוינסון מאמנת מוסמכת עם ניסיון עשיר באימון אישי, אימון קבוצות, תכניות אימונים, מעקב משקל והכוונה ייעודית.

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
זיעה
לפענח את תופעות הלוואי הנסתרות של הזעת יתר: מה שאתה צריך לדעת

הזעת יתר, הידועה גם בשם הזעת יתר, היא מצב המשפיע על מיליוני אנשים ברחבי העולם. בעוד שהזעה היא תהליך טבעי שעוזר לווסת את טמפרטורת הגוף, להזעת יתר עלולה להיות השפעה מזיקה על איכות החיים של האדם. במאמר זה נעמיק בתופעות הלוואי הנסתרות של הזעת יתר ונבדוק דרכים יעילות לטיפול במצב זה.

לקריאת המאמר »
רופא שיניים
הנוחות של רופא שיניים בבית: הבאת טיפולי שיניים לפתח תקווה

בעולם המהיר של היום, למצוא זמן לבקר אצל רופא השיניים יכול להיות אתגר. לכן הרעיון של רופא שיניים עד הבית הפך ליותר ויותר פופולרי, במיוחד בערים שוקקות כמו פתח תקווה, ישראל. עם הנוחות של קבלת רופא שיניים פרטי לפתח ביתך, אנשים יכולים כעת לתעדף את בריאות הפה שלהם ללא הטרחה של נסיעה לעבודה או המתנה במרפאה צפופה.

לקריאת המאמר »
החשיבות של הסרת שיער לפני ניתוח: שיקולים ושיטות מפתח

כאשר מדובר בהכנה לניתוח, ישנם גורמים רבים שיש לקחת בחשבון, אחד מהם הוא האם יש להסיר שיער לפני ההליך או לא. למרות שזה עשוי להיראות כמו פרט טריוויאלי, הסרת שיער נכונה משחקת תפקיד מכריע בהבטחת תוצאות ניתוחיות אופטימליות ובמזעור סיבוכים פוטנציאליים.

לקריאת המאמר »
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!