מימון בלון בקיבה להרזיה

בחירת רופא זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לניתוחים בריאטריים!

רופאבניגוד לניתוחים הבריאטריים השונים הכלולים בסל הבריאות (שרוול קיבה, הצרת קיבה בטבעת, מעקף תריסריון ומעקף קיבה), בלון בקיבה להרזיה עדיין לא כלול בסל התרופות ולכן אם מאן דהו מעוניין לעבור את הטיפול, יהיה עליו לשאת בעלותו מכיסו הפרטי.

עלות הטיפול בארץ נעה בין 2000-4000 דולר ומשתנה בהתאם לסוג הבלון, סוג המרכז הרפואי, סוג הליווי שלו זוכה המטופל לאורך הטיפול ועוד.

הקריטריונים הרלוונטיים המאפשרים לעבור את הטיפול

גם בסוגיית הקריטריונים יש לציין כי קיים שונים משמעותי בין בלון בקיבה להרזיה לבין הניתוחים הבריאטריים. הקריטריונים שהתווה משרד הבריאות בהקשר של הניתוחים הבריאטריים באו לעולם במטרה לקבוע איזה מועמד זכאי לעבור את הטיפול הכלול בסל הבריאות.

בלון בקיבה להרזיה לעומת זאת לא כלול כפי שציינו בסל הבריאות ולפיכך אין גם קריטריונים אחידים להתאמה.

מי בכל זאת יפיק את התועלת מבלון בקיבה להרזיה?

יש לשקול את הטיפול בקרב מועמדים לניתוח בריאטרי שסובלים מהשמנת יתר חמורה במיוחד. בקרב מועמדים אלה, לעתים לא ניתן לבצע את הניתוח הבריאטרי מפאת משקלם הרב. באמצעות בלון בקיבה להרזיה, ניתן לסייע להם להשיל מעט ממשקלם ולאחר ההפחתה במשקל והוצאת הבלון, ניתן לבצע את הניתוח הנכסף.

כמו כן הטיפול מבוצע לא אחת בקרב אנשים שסובלים מהשמנת יתר קלה או מעודף משקל בלבד, שלא נמצאו מתאימים לעבור ניתוח בריאטרי לפי הקריטריונים של משרד הבריאות. לצד אלה, יש להזכיר מועמדים לניתוח בריאטרי, שהחליטו כי הם לא מעוניינים לעבור ניתוח מסיבות כאלו ואחרות.

החלטת המוסד הרפואי

לפני שניתן לעבור את הטיפול יש לעבור הערכה מקיפה במוסד הרפואי שמבצע את ההליך. במסגרת ההערכה בודקים בעיקר את מידת המוטיבציה של המועמד ואת מידת המוכנות שלו לבצע שינוי תזונתי של ממש.

חשוב מאוד להבין כי למרות שהטיפול נחשב ליעיל יותר בהשוואה לטיפולים שמרניים אחרים להרזיה, הרי שעדיין כל עוד המטופל לא נרתם באופן מלא לטיפול וכל עוד לא מבוצעים שינויים משמעותיים בדפוסי והרגלי האכילה – הטיפול לא מביא לתוצאות הרצויות.

דפנה לוינסון מאמנת

דפנה לוינסון מאמנת

דפנה לוינסון מאמנת מוסמכת עם ניסיון עשיר באימון אישי, אימון קבוצות, תכניות אימונים, מעקב משקל והכוונה ייעודית.

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
טיפול סיעודי מקיף להשמנה

בהתמודדות עם האתגרים הרב-גוניים שמציבה השמנת יתר, טיפול סיעודי ממלא תפקיד מרכזי בקידום בריאות הוליסטית ושיפור תוצאות המטופל. השמנת יתר, המאופיינת בהצטברות יתר של שומן

לקריאת המאמר »
גוף בריא
גלה את הסוד לגוף בריא טיפים וטריקים

השאיפה לגוף בריא היא מסע לכל החיים הדורש מסירות, עקביות וידע. עם כל כך הרבה מידע זמין, זה יכול להיות מכריע לדעת מאיפה להתחיל. במאמר זה נעמיק בסודות השגת ושמירה על גוף בריא, ונספק לכם טיפים וטריקים חשובים לאורך כל הדרך.

לקריאת המאמר »
salt room
יתרונות חדרי מלח במאבק נגד השמנת יתר

השמנת יתר היא מגיפה עולמית שמשפיעה על מיליוני אנשים ברחבי העולם. זהו מצב מורכב עם סיבות בסיסיות שונות, מה שהופך אותו למאתגר לטיפול. עם זאת, מחקרים עדכניים הראו תוצאות מבטיחות בשימוש בתאי מלח כטיפול פוטנציאלי להשמנה. במאמר זה, נחקור את המדע מאחורי תאי מלח, היתרונות שלהם וכיצד ניתן להשתמש בהם כדי להילחם בהשמנת יתר.

לקריאת המאמר »
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!