מימון בלון בקיבה להרזיה

בחירת רופא זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לניתוחים בריאטריים!

רופאבניגוד לניתוחים הבריאטריים השונים הכלולים בסל הבריאות (שרוול קיבה, הצרת קיבה בטבעת, מעקף תריסריון ומעקף קיבה), בלון בקיבה להרזיה עדיין לא כלול בסל התרופות ולכן אם מאן דהו מעוניין לעבור את הטיפול, יהיה עליו לשאת בעלותו מכיסו הפרטי.

עלות הטיפול בארץ נעה בין 2000-4000 דולר ומשתנה בהתאם לסוג הבלון, סוג המרכז הרפואי, סוג הליווי שלו זוכה המטופל לאורך הטיפול ועוד.

הקריטריונים הרלוונטיים המאפשרים לעבור את הטיפול

גם בסוגיית הקריטריונים יש לציין כי קיים שונים משמעותי בין בלון בקיבה להרזיה לבין הניתוחים הבריאטריים. הקריטריונים שהתווה משרד הבריאות בהקשר של הניתוחים הבריאטריים באו לעולם במטרה לקבוע איזה מועמד זכאי לעבור את הטיפול הכלול בסל הבריאות.

בלון בקיבה להרזיה לעומת זאת לא כלול כפי שציינו בסל הבריאות ולפיכך אין גם קריטריונים אחידים להתאמה.

מי בכל זאת יפיק את התועלת מבלון בקיבה להרזיה?

יש לשקול את הטיפול בקרב מועמדים לניתוח בריאטרי שסובלים מהשמנת יתר חמורה במיוחד. בקרב מועמדים אלה, לעתים לא ניתן לבצע את הניתוח הבריאטרי מפאת משקלם הרב. באמצעות בלון בקיבה להרזיה, ניתן לסייע להם להשיל מעט ממשקלם ולאחר ההפחתה במשקל והוצאת הבלון, ניתן לבצע את הניתוח הנכסף.

כמו כן הטיפול מבוצע לא אחת בקרב אנשים שסובלים מהשמנת יתר קלה או מעודף משקל בלבד, שלא נמצאו מתאימים לעבור ניתוח בריאטרי לפי הקריטריונים של משרד הבריאות. לצד אלה, יש להזכיר מועמדים לניתוח בריאטרי, שהחליטו כי הם לא מעוניינים לעבור ניתוח מסיבות כאלו ואחרות.

החלטת המוסד הרפואי

לפני שניתן לעבור את הטיפול יש לעבור הערכה מקיפה במוסד הרפואי שמבצע את ההליך. במסגרת ההערכה בודקים בעיקר את מידת המוטיבציה של המועמד ואת מידת המוכנות שלו לבצע שינוי תזונתי של ממש.

חשוב מאוד להבין כי למרות שהטיפול נחשב ליעיל יותר בהשוואה לטיפולים שמרניים אחרים להרזיה, הרי שעדיין כל עוד המטופל לא נרתם באופן מלא לטיפול וכל עוד לא מבוצעים שינויים משמעותיים בדפוסי והרגלי האכילה – הטיפול לא מביא לתוצאות הרצויות.

דפנה לוינסון מאמנת

דפנה לוינסון מאמנת

דפנה לוינסון מאמנת מוסמכת עם ניסיון עשיר באימון אישי, אימון קבוצות, תכניות אימונים, מעקב משקל והכוונה ייעודית.

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

קיצור קיבה

קיצור קיבה

קיצור קיבה – כל מה שחשוב שתכירו על הניתוחים שמצליחים לסייע לרבים שסובלים מהשמנת יתר חולנית להשיל עשרות אחוזים ממשקלם! מתמודדים עם השמנת יתר חולנית?

לקריאת המאמר »
שאיבת שומן ללא ניתוח

שאיבת שומן ללא ניתוח

זקוקים לשאיבת שומן? חשוב שתמשיכו לקרוא את השורות הבאות. בשורות הבאות נגע בכל הדגשים החשובים ביותר שאתם חייבים להכיר אודות הליך שאיבת שומן ללא ניתוח,

לקריאת המאמר »
שאיבת שומן בלייזר

שאיבת שומן בלייזר

שאיבת שומן בלייזר – המסת השומן על ידי חום הלייזר חולמים להיפטר ממצבורי השומן העיקשים ביותר שפשוט לא יורדים מגופכם? הגעתם למקום הנכון. בשורות הבאות

לקריאת המאמר »
שאיבת שומן סיכונים

שאיבת שומן סיכונים

אם אתם שואלים לגבי שאיבת שומן סיכונים, אתם אנשים מחשבים שיודעים כיצד לגשת להליכים כירורגיים מהסוגים האלו. זה לא אומר שההליך בהכרח מסוכן, אבל תמיד

לקריאת המאמר »
074-7691220
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
דילוג לתוכן