מי שפיר- מה זה ולמה לעשות את זה?

בחירת רופא זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לניתוחים בריאטריים!

מי שפיר הוא נוזל שקוף מעט צהבהב המקיף ומגן על עובר מתפתח ברחם במהלך ההריון. זה עוזר לרפד את העובר מפני כל הלם או טראומה וגם ממלא תפקיד חשוב בשמירה על הטמפרטורה הנכונה לגדילה והתפתחות. הנוזל מכיל גם חומרים כמו חלבונים, אלקטרוליטים, אנזימים, הורמונים וחומרים נוספים המועילים לעובר. מי השפיר עוזרים לתינוק לנוע, לתרגל נשימה ולפתח שרירים, עצמות וריאות. כמות מי השפיר המיוצרים עולה עם התקדמות ההריון, ומגיעה לשיאה בערך בשבוע 38. במהלך הלידה, שק השפיר ייפתח (המכונה לעתים קרובות "המים נשברים") ומי השפיר ייפלטו מהגוף. לאחר הלידה, כל מי שפיר שנותר בדרך כלל נספג בחזרה לתוך הגוף של האם.

 

מה בודקים בבדיקת מי שפיר?

רמות מי השפיר נבדקות בדרך כלל במהלך ביקורים טרום לידתיים כדי לוודא שהתינוק גדל ומתפתח כראוי. הרופא עשוי לבצע בדיקה הנקראת אינדקס מי שפיר (AFI) כדי למדוד את כמות מי השפיר ברחם. AFI מעל 18 ס"מ נחשב נורמלי, בעוד AFI מתחת ל-5 ס"מ הוא בדרך כלל סיבה לדאגה ויכול להצביע על כך שהתינוק אינו מקבל מספיק תזונה או חמצן. במידת הצורך, הרופא עשוי להמליץ ​​על טיפולים להגברת רמות מי השפיר, כגון מנוחה במיטה או הידרציה.

 

נשים במהלך הריון

חשוב לנשים בהריון להיות מודעות לחשיבותם של מי שפיר ולדבר עם הרופא שלהן אם יש להן שאלות או חששות. מי השפיר עוזרים להגן ולהזין את התינוק במהלך ההיריון, ולכן חיוני לטפל בהקדם בכל בעיה אפשרית.

בסך הכל, מי השפיר הם חלק חשוב בהריון וממלאים תפקיד חיוני בהתפתחות ובבריאות העובר. חשוב שנשים בהריון יהיו מודעות למה זה ואיך זה מתפקד כדי שיוכלו להבטיח שהתינוק שלהן יקבל את הטיפול הטוב ביותר האפשרי במהלך ההריון.

עם הטיפול והניטור הנכונים, האם והתינוק יישארו בריאים לאורך כל ההיריון.

 

המאמר בשיתוף המרכז לדיקור מי שפיר 

תוכן זה מדויק ונכון למיטב ידיעתו של המחבר ואינו מחליף אבחון, פרוגנוזה, טיפול, מרשם ו/או ייעוץ תזונתי מאיש מקצוע מורשה בתחום הבריאות. לתרופות, תוספי מזון ותרופות טבעיות עלולות להיות תופעות לוואי מסוכנות. אם בהריון או מניקה, התייעצו עם ספק מוסמך על בסיס אישי. חפש עזרה מיידית אם אתה חווה מצב חירום רפואי.

דפנה לוינסון מאמנת

דפנה לוינסון מאמנת

דפנה לוינסון מאמנת מוסמכת עם ניסיון עשיר באימון אישי, אימון קבוצות, תכניות אימונים, מעקב משקל והכוונה ייעודית.

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
זיעה
לפענח את תופעות הלוואי הנסתרות של הזעת יתר: מה שאתה צריך לדעת

הזעת יתר, הידועה גם בשם הזעת יתר, היא מצב המשפיע על מיליוני אנשים ברחבי העולם. בעוד שהזעה היא תהליך טבעי שעוזר לווסת את טמפרטורת הגוף, להזעת יתר עלולה להיות השפעה מזיקה על איכות החיים של האדם. במאמר זה נעמיק בתופעות הלוואי הנסתרות של הזעת יתר ונבדוק דרכים יעילות לטיפול במצב זה.

לקריאת המאמר »
רופא שיניים
הנוחות של רופא שיניים בבית: הבאת טיפולי שיניים לפתח תקווה

בעולם המהיר של היום, למצוא זמן לבקר אצל רופא השיניים יכול להיות אתגר. לכן הרעיון של רופא שיניים עד הבית הפך ליותר ויותר פופולרי, במיוחד בערים שוקקות כמו פתח תקווה, ישראל. עם הנוחות של קבלת רופא שיניים פרטי לפתח ביתך, אנשים יכולים כעת לתעדף את בריאות הפה שלהם ללא הטרחה של נסיעה לעבודה או המתנה במרפאה צפופה.

לקריאת המאמר »
החשיבות של הסרת שיער לפני ניתוח: שיקולים ושיטות מפתח

כאשר מדובר בהכנה לניתוח, ישנם גורמים רבים שיש לקחת בחשבון, אחד מהם הוא האם יש להסיר שיער לפני ההליך או לא. למרות שזה עשוי להיראות כמו פרט טריוויאלי, הסרת שיער נכונה משחקת תפקיד מכריע בהבטחת תוצאות ניתוחיות אופטימליות ובמזעור סיבוכים פוטנציאליים.

לקריאת המאמר »
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!