מעקף קיבה מלא

בחירת רופא זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לניתוחים בריאטריים!

מעקף קיבה מלאבייחוד בעשורים האחרונים אנו עדים להחרפה משמעותית במגמת השמנת היתר וכתוצאה מכך גם התחלואה המטבולית. למעשה, אחוזים אלו עומדים כיום על כ-25 אחוזים מקרב כלל האוכלוסיה! בעבר, הפיתרון האולטימטיבי עבור עודף משקל מהותי היה באמצעות ביצוע ניתוח כירורגי. ואולם, הובן כי ישנו צורך במציאות מזור נגיש ופשוט יותר, ואף מסוכן פחות. כך הגתה הרפואה את האנדוסקופיה הבריאטרית, כלומר- הניתוחים הבריאטריים. באמצעות ביצוע הליכים בריאטריים עלתה האפשרות לטפל בעודף משקל על ידי קיצור הקיבה, ללא כל התערבות כירורגית. בצורה זו מאפשרת הרפואה למטופל להשיל ממשקלו באופן משמעותי במיוחד, באופן מהיר מאד, ואף לשמור על כך לטווח הארוך ולסגל אורח חיים בריא. דוגמה לכך היא ניתוח מעקף קיבה מלא, אשר הוא אחד הניתוחים הבריאטריים בעלי התוצאות הטובות ביותר, וכן אחד הניתוחים הבריאטריים הרדיקליים ביותר. מטרתו הקטנת נפח וגודל הקיבה באופון משמעותי, וכתוצאה מכך לאפשר למטופל לרדת במשקל במהירות מדהימה.

ניתוחים בריאטריים כמו ניתוח מעקף קיבה מלא מתבצעים בהרדמה מלאה, כך שהמטופל לא חש דבר. בניתוח מעקף קיבה מלא הרופא המנתח מבצע הקטנת נפחה של הקיבה ויצירת השרייה של תת ספיגה. בהשוואה לכל הליך כירורגי, ניתוחים בריאטריים פשוטים יותר לביצוע, גם עבור הרופא המטפל וגם עבור המטופל, ובהתאמה גם פוחת זמן ביצוע ההליך, וכן זמני ההתאוששות והאשפוז.

ניתוח מעקף קיבה מלא- פיתרון מצוין לירידה במשקל

ניתוח בריאטרי מסוג מעקף קיבה מלא הוא אחד הניתוחים בעלי אחוז הירידה במשקל הגבוה ביותר ביחס למכלול הניתוחים הבריאטריים. לצד זאת יש להכיר כי מדובר בניתוח רדיקלי באופן יחסי לכל שאר ניתוחים מסוג זה. מטרת הניתוח היא הקטנה משמעותית של נפח הקיבה, וכך יצירת מעקף של התריסריון וכן של חלק ניכר מהמעי הדק, והכל במטרה לבצע השרייה של תת ספיגה. ניתוח מעקף קיבה מלא מתבצע בגישה לפרוסקופית, ובה מבצע הרופא המנתח שלושה חתכים קטנים בקיבה. המנתח מקצר כך את אורכו של המעי הדק, שתפקידו בגופנ כידוע אחריות על החלק הארי של ספיגת המזון. בנוסף, הקטנת נפח הקיבה באמצעות צמצומה לכדי גודל כיס, וחיבורה בד בבד לדופן המעי הדק.

חיבור זה יוצר במעדי הקף עקיפה של מעבר המזון דרך התריסריון ותחילתו של המעי הדק. כך מופרשים מיצי מרה ולבלב שחיוניים לעיכול המזון. הרופא הנתח מחבר גם אותו אל המעי הדק, זאת בנקודה המשיקה הרחוקה יותר מהחיבור הקודם, כלומר זו שבין הקיבה למעי הדק.

מבחינת אורך הניתוח, אין כל ספק כי אחד היתרונות שלו ובייחוד לעומת הליכים כירורגיים הוא זמן הניתוח כמו גם זמן ההתאוששות.אין אחד שלא רוצה לדעת אילו יתרונות וחסרונות ניתוח מעקף קיבה יש למרות שמדובר בניתוח נגיש יותר וקל יותר מניתוח כירורגי, האורך בין שעתיים לשלוש בממוצע. הניתוח מתבצע לאחר ביצוע כל הבדיקות הרפואיות הדרושות, ועל כן הרופא המנתח והן המטופל מגיעים להליך רק לאחר שנבדקו הנתונים כראוי. בין היתר יבוצעו בדיקות כמו בדיקות דם, בדיקת רמת סוכר ושומן בדם, תפקודי כבד, תפקוד בלטות הטריס. וכן יבוצעו הבדיקות הסטנדרטיות כמו צילומים למיניהם, לחץ דם, אק״ג ועוד. כמובן שאם ישנו צורך בביצוע בדיקות נוספות יעלה זאת הרופא המנתח בפניכם.

לאחר ביצוע הניתוח, גם זמן ההתאוששות לחלוטין ידידותי למשתמש ועומד על כיומיים עד ארבעה בממוצע. כמובן, שגם לאחר מכן, ילווה אתכם הצוות הרפואי, יבוצע מעקב רפואי ותינתן תכנית תזונה מותאמת לכם. בנוסף למזון, גם ויטמינים או תרופות שיש ליטול, וכל היוצא בזה. כלומר סיפוק הנחיות תזונתיות מדויקות, כיצד לאכול, מה נכון לאכול ומתי, מבחינת מוצקים ונוזלים ועד בכלל.

קראו עוד: למי מתאים ניתוח מעקף קיבה?

תוצאות הניתוחים הבריאטריים

תוצאות הניתוחים הבריאטריים מדברות בעד עצמן, ולרוב לאחר הפעולה האנדוסקופית נראה ירידה מהירה מאד, של עד 20 אחוזים ממשקל הגוף, באופן מהיר במיוחד. למעשה, שיעורי ההצלחה של ניתוח מעקף קיבה מלא גבוהים מאד ועומדים על  כ-75% לערך מסך המשקל העודף שלך.

בנוסף, ישנו יתרון מרכזי במיוחד והוא האפשרות לשמירת המצב לטווח הארוך ואף לשנים רבות קדימה. זאת משום היותו של הליך זה נגיש וקל יותר מאשרניתוח כירורגי. ועוד, ביצוע ההליך מאפשר למטופל להקנות לעצמו אורח חיים חדש, בריא יותר ובוודאי שאסתטי יותר. ההליך האנדוסקופי מאפשר למטופל מזור קל, נגיש ונעים הרבה יותר לשינוי המצב, בייחוד לעומת אפשרות הניתוחים הכירורגיים. הפעולות האנדוסקופיות מאפשרות טכניקה יחודית, טובה וקלה יותר והרבה פחות מסוכנת.

כמובן שכפי שצוין, גולת הכותרת של ביצוע הליך מעקף קיבה מלא הוא כמובן התוצאות המגיעות כתוצאה מביצועו. התוצאה כמעט וזהה לזו המתקבלת לאחר ביצוע ההליך הכירורגי, כלומר מצב הקיבה לאחר הניתוח, וכן מבחינת הגעה מהירה של המטופל לתחושות שובע ואחוזי ירידה במשקל. רק שבנוסף לאלו, הניתוח לכשעצמו פשוט יותר עבור הגוף והן עבור הנפש. כאן חשוב לציין, שבנוסף לירידה במשקל מבחינת כמויות, יש חשיבות גדולה גם לצריכה מתונה הרבה יותר ואף במאת האחוזים מבחינת צריכה של סוכרים, פחמימות פשוטות ושומנים. מה שלטווח הארוך מסייע כמובן באופן משמעותי בשמירה מסיבית על בריאות המטופל והפחתת מחלות. כך לדוגמה מתרחשת נסיגה של מחלות דוגמת לחץ דם גבוה, דום נשימה בשינה, סכרת, בעיות אורתופדיות שונות, צרבות, מחלות לב וכדומה.

מחקרים מראים כי גם לאחר השנה הראשונה לאחר ביצוע הליך מעקף קיבה מלא, מטופלים ממשיכים לרדת במשקל, ואף עד חמש שנים קדימה. בצורה זו, יכול המטופל להסתגל לגופו החדש בצורה מאוזנת ומתונה, ולהתרגל לאורח החיים החדש בצורה נכונה ובריאה יותר. מבחינת הפן הבריאותי, גם כן צפוי שיפור ניכר במיוחד, מכל הבחינות, כמו מדדים, לחץ דם, כולסטרול, ועוד ועוד. לכל פרט נוסף, התייעצות וכדומה, הנכם מוזמנים ליצור קשר עימנו ונענה בהקדם.

מעקף קיבה מלא
דפנה לוינסון מאמנת

דפנה לוינסון מאמנת

דפנה לוינסון מאמנת מוסמכת עם ניסיון עשיר באימון אישי, אימון קבוצות, תכניות אימונים, מעקב משקל והכוונה ייעודית.

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
זיעה
לפענח את תופעות הלוואי הנסתרות של הזעת יתר: מה שאתה צריך לדעת

הזעת יתר, הידועה גם בשם הזעת יתר, היא מצב המשפיע על מיליוני אנשים ברחבי העולם. בעוד שהזעה היא תהליך טבעי שעוזר לווסת את טמפרטורת הגוף, להזעת יתר עלולה להיות השפעה מזיקה על איכות החיים של האדם. במאמר זה נעמיק בתופעות הלוואי הנסתרות של הזעת יתר ונבדוק דרכים יעילות לטיפול במצב זה.

לקריאת המאמר »
רופא שיניים
הנוחות של רופא שיניים בבית: הבאת טיפולי שיניים לפתח תקווה

בעולם המהיר של היום, למצוא זמן לבקר אצל רופא השיניים יכול להיות אתגר. לכן הרעיון של רופא שיניים עד הבית הפך ליותר ויותר פופולרי, במיוחד בערים שוקקות כמו פתח תקווה, ישראל. עם הנוחות של קבלת רופא שיניים פרטי לפתח ביתך, אנשים יכולים כעת לתעדף את בריאות הפה שלהם ללא הטרחה של נסיעה לעבודה או המתנה במרפאה צפופה.

לקריאת המאמר »
החשיבות של הסרת שיער לפני ניתוח: שיקולים ושיטות מפתח

כאשר מדובר בהכנה לניתוח, ישנם גורמים רבים שיש לקחת בחשבון, אחד מהם הוא האם יש להסיר שיער לפני ההליך או לא. למרות שזה עשוי להיראות כמו פרט טריוויאלי, הסרת שיער נכונה משחקת תפקיד מכריע בהבטחת תוצאות ניתוחיות אופטימליות ובמזעור סיבוכים פוטנציאליים.

לקריאת המאמר »
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!