קריטריונים ומימון ניתוח מעקף תריסריון

בחירת רופא זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לניתוחים בריאטריים!

יתרונות וחסרונותהקריטריונים למעבר ניתוח מעקף תריסריון זהים מבחינת משרד הבריאות לקריטריונים המשמשים בשביל לקבוע האם המועמד מתאים לעבור כל סוג אחר של ניתוח בריאטרי.

הקריטריונים הבסיסיים ביותר המשמשים את משרד הבריאות כדי להחליט האם קיימת התוויה לביצוע הניתוח במטופל הםBMI מעל 40 או BMI מעל 35, כל עוד המועמד סובל מסיבוכים של השמנת יתר כמו לדוגמה יתר לחץ דם, סוכרת סוג 2 או דום נשימה בשינה.

כמו כן משרד הבריאות ממליץ לשקול התאמה לניתוח בריאטרי בקרב מועמדים בעלי BMI בין שלושים לשלושים וחמש שעברו ניתוח בריאטרי ללא הצלחה מרובה או במטופלים שסובלים מסוכרת סוג 2 שלא ניתן לאזן באמצעות טיפול תרופתי אופטימאלי. עבור אלו האחרונים, ניתוח מעקף תריסריון נחשב ליעיל במיוחד.

לאחר שנמצא כי המועמד אכן עתיד לעבור את הניתוח, יש לקבל את ההחלטה בנוגע לסוג הניתוח המתאים ביותר עבורו באופן אישי. ההחלטה מתקבלת על סמך נתונים הנאספים במסגרת ההערכה הטרום ניתוחית.

כיצד ניתן לדעת האם המועמד זכאי לעבור את הניתוח?

על מנת לקבל את ההחלטה בנוגע למידת הזכאות של המועמד לעבור את הניתוח, עליו לעבור סדרה של בדיקות ופגישות עם אנשי מקצוע במסגרת הערכה הוליסטית המורכבת בין היתר מהערכה פסיכולוגית, הערכה תזונתית, הערכה רפואית ועוד.

במסגרת ההערכה נבדקים פרמטרים שונים ונאספים נתונים שונים כשבין היתר יש לוודא כי ההשמנה ממנה סובל המועמד היא לא תוצאה של הפרעה פסיכיאטרית הקשורה לדפוסי האכילה, של מחלה או מצב רפואי מסוים כמו לדוגמה תת פעילות של בלוטת התריס או הפרעות הורמונאליות אחרות הקשורות למטבוליזם ועוד.

חשוב להבין כי ניתוח מעקף תריסריון הוא לא ניתוח קוסמטי וזאת בניגוד למשל לניתוח שאיבת שומן. מדובר בניתוח שמטרתו לא רק לשפר את הבריאות של המנותח אלא גם להציל את חייו או לכל הפחות להאריך את חייו ולמנוע סיבוכים מסכני חיים בעתיד. אי לכך, הוא כלול בסל הבריאות הישראלי, עבור אלו שנמצאים מתאימים לעבור אותו.

עלות משוערת של ניתוח מעקף תריסריון

ניתוח מעקף תריסריון הוא הניתוח המורכב ביותר והמסובך ביותר מכל הניתוחים הבריאטרים הקיימים. בהתאם לכך הוא גם מביא לתוצאות הטובות ביותר אך באותו האופן גם עלות הניתוח היא הגבוהה ביותר בהשוואה לניתוחים האחרים. בארצות הברית למשל, אדם ללא ביטוח בריאות צריך לשלם בין עשרים וארבעה אלף דולר לשלושים ושניים אלף דולר עבור הניתוח.

כמובן שבישראל המצב שונה מאוד, שכן כל אזרחי המדינה מבוטחים בביטוח רפואי דרך קופות החולים ובביטוח ממלכתי מטעם המוסד לביטוח לאומי. לפיכך כאשר המבוטח נמצא מתאים מבחינת הקריטריונים לעבור את הניתוח, הרי שלא יצטרך לשאת בהוצאות הניתוח מכיסו, אם יבחר לעבור אותו בבית חולים ציבורי. המצב שונה עבור מועמדים לניתוח שבוחרים לעבור את הניתוח בבית חולים פרטי.

במקרה הזה, אלא אם כן הם מחזיקים בביטוח פרטי או בביטוח משודרג, יהיה עליהם לשאת בהשתתפות עצמית בגובה של כמה אלפי שקלים. ישנם מטופלים רבים שמעדיפים לשאת את דמי ההשתתפות העצמית הגבוהים יחסית ולעבור את הניתוח בבית חולים פרטי בשם הנוחות וקיצור זמני ההמתנה לניתוח.

הוצאות פוסט ניתוחיות

אמנם ניתוח מעקף תריסריון חוסך למערכת הבריאות סכומים אדירים של כסף, בעיקר כשמדובר במנותחים שסבלו מסוכרת סוג 2 ערב הניתוח, אך לא אחת לאחר הניתוח המנותחים צריכים לעבור ניתוח נוסף להסרת עודפי עור, שעלותו בצדו. חשוב לקחת נתון זה בחשבון לפני שמחליטים לעבור את הניתוח במסגרת המתאימה.

דפנה לוינסון מאמנת

דפנה לוינסון מאמנת

דפנה לוינסון מאמנת מוסמכת עם ניסיון עשיר באימון אישי, אימון קבוצות, תכניות אימונים, מעקב משקל והכוונה ייעודית.

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
זיעה
לפענח את תופעות הלוואי הנסתרות של הזעת יתר: מה שאתה צריך לדעת

הזעת יתר, הידועה גם בשם הזעת יתר, היא מצב המשפיע על מיליוני אנשים ברחבי העולם. בעוד שהזעה היא תהליך טבעי שעוזר לווסת את טמפרטורת הגוף, להזעת יתר עלולה להיות השפעה מזיקה על איכות החיים של האדם. במאמר זה נעמיק בתופעות הלוואי הנסתרות של הזעת יתר ונבדוק דרכים יעילות לטיפול במצב זה.

לקריאת המאמר »
רופא שיניים
הנוחות של רופא שיניים בבית: הבאת טיפולי שיניים לפתח תקווה

בעולם המהיר של היום, למצוא זמן לבקר אצל רופא השיניים יכול להיות אתגר. לכן הרעיון של רופא שיניים עד הבית הפך ליותר ויותר פופולרי, במיוחד בערים שוקקות כמו פתח תקווה, ישראל. עם הנוחות של קבלת רופא שיניים פרטי לפתח ביתך, אנשים יכולים כעת לתעדף את בריאות הפה שלהם ללא הטרחה של נסיעה לעבודה או המתנה במרפאה צפופה.

לקריאת המאמר »
החשיבות של הסרת שיער לפני ניתוח: שיקולים ושיטות מפתח

כאשר מדובר בהכנה לניתוח, ישנם גורמים רבים שיש לקחת בחשבון, אחד מהם הוא האם יש להסיר שיער לפני ההליך או לא. למרות שזה עשוי להיראות כמו פרט טריוויאלי, הסרת שיער נכונה משחקת תפקיד מכריע בהבטחת תוצאות ניתוחיות אופטימליות ובמזעור סיבוכים פוטנציאליים.

לקריאת המאמר »
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!