קריטריונים ומימון ניתוח מעקף תריסריון

בחירת רופא זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לניתוחים בריאטריים!

יתרונות וחסרונותהקריטריונים למעבר ניתוח מעקף תריסריון זהים מבחינת משרד הבריאות לקריטריונים המשמשים בשביל לקבוע האם המועמד מתאים לעבור כל סוג אחר של ניתוח בריאטרי.

הקריטריונים הבסיסיים ביותר המשמשים את משרד הבריאות כדי להחליט האם קיימת התוויה לביצוע הניתוח במטופל הםBMI מעל 40 או BMI מעל 35, כל עוד המועמד סובל מסיבוכים של השמנת יתר כמו לדוגמה יתר לחץ דם, סוכרת סוג 2 או דום נשימה בשינה.

כמו כן משרד הבריאות ממליץ לשקול התאמה לניתוח בריאטרי בקרב מועמדים בעלי BMI בין שלושים לשלושים וחמש שעברו ניתוח בריאטרי ללא הצלחה מרובה או במטופלים שסובלים מסוכרת סוג 2 שלא ניתן לאזן באמצעות טיפול תרופתי אופטימאלי. עבור אלו האחרונים, ניתוח מעקף תריסריון נחשב ליעיל במיוחד.

לאחר שנמצא כי המועמד אכן עתיד לעבור את הניתוח, יש לקבל את ההחלטה בנוגע לסוג הניתוח המתאים ביותר עבורו באופן אישי. ההחלטה מתקבלת על סמך נתונים הנאספים במסגרת ההערכה הטרום ניתוחית.

כיצד ניתן לדעת האם המועמד זכאי לעבור את הניתוח?

על מנת לקבל את ההחלטה בנוגע למידת הזכאות של המועמד לעבור את הניתוח, עליו לעבור סדרה של בדיקות ופגישות עם אנשי מקצוע במסגרת הערכה הוליסטית המורכבת בין היתר מהערכה פסיכולוגית, הערכה תזונתית, הערכה רפואית ועוד.

במסגרת ההערכה נבדקים פרמטרים שונים ונאספים נתונים שונים כשבין היתר יש לוודא כי ההשמנה ממנה סובל המועמד היא לא תוצאה של הפרעה פסיכיאטרית הקשורה לדפוסי האכילה, של מחלה או מצב רפואי מסוים כמו לדוגמה תת פעילות של בלוטת התריס או הפרעות הורמונאליות אחרות הקשורות למטבוליזם ועוד.

חשוב להבין כי ניתוח מעקף תריסריון הוא לא ניתוח קוסמטי וזאת בניגוד למשל לניתוח שאיבת שומן. מדובר בניתוח שמטרתו לא רק לשפר את הבריאות של המנותח אלא גם להציל את חייו או לכל הפחות להאריך את חייו ולמנוע סיבוכים מסכני חיים בעתיד. אי לכך, הוא כלול בסל הבריאות הישראלי, עבור אלו שנמצאים מתאימים לעבור אותו.

עלות משוערת של ניתוח מעקף תריסריון

ניתוח מעקף תריסריון הוא הניתוח המורכב ביותר והמסובך ביותר מכל הניתוחים הבריאטרים הקיימים. בהתאם לכך הוא גם מביא לתוצאות הטובות ביותר אך באותו האופן גם עלות הניתוח היא הגבוהה ביותר בהשוואה לניתוחים האחרים. בארצות הברית למשל, אדם ללא ביטוח בריאות צריך לשלם בין עשרים וארבעה אלף דולר לשלושים ושניים אלף דולר עבור הניתוח.

כמובן שבישראל המצב שונה מאוד, שכן כל אזרחי המדינה מבוטחים בביטוח רפואי דרך קופות החולים ובביטוח ממלכתי מטעם המוסד לביטוח לאומי. לפיכך כאשר המבוטח נמצא מתאים מבחינת הקריטריונים לעבור את הניתוח, הרי שלא יצטרך לשאת בהוצאות הניתוח מכיסו, אם יבחר לעבור אותו בבית חולים ציבורי. המצב שונה עבור מועמדים לניתוח שבוחרים לעבור את הניתוח בבית חולים פרטי.

במקרה הזה, אלא אם כן הם מחזיקים בביטוח פרטי או בביטוח משודרג, יהיה עליהם לשאת בהשתתפות עצמית בגובה של כמה אלפי שקלים. ישנם מטופלים רבים שמעדיפים לשאת את דמי ההשתתפות העצמית הגבוהים יחסית ולעבור את הניתוח בבית חולים פרטי בשם הנוחות וקיצור זמני ההמתנה לניתוח.

הוצאות פוסט ניתוחיות

אמנם ניתוח מעקף תריסריון חוסך למערכת הבריאות סכומים אדירים של כסף, בעיקר כשמדובר במנותחים שסבלו מסוכרת סוג 2 ערב הניתוח, אך לא אחת לאחר הניתוח המנותחים צריכים לעבור ניתוח נוסף להסרת עודפי עור, שעלותו בצדו. חשוב לקחת נתון זה בחשבון לפני שמחליטים לעבור את הניתוח במסגרת המתאימה.

דפנה לוינסון מאמנת
דפנה לוינסון מאמנת

דפנה לוינסון מאמנת מוסמכת עם ניסיון עשיר באימון אישי, אימון קבוצות, תכניות אימונים, מעקב משקל והכוונה ייעודית.

אז מה היה לנו בכתבה:
ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
cbd
CBD לחיות מחמד: הכל מהכלב לסוס

חיות המחמד שלנו מהוות חלק בלתי נפרד מהמשפחה. כל אדם דואג לחיות המחמד שלו, מטפל בהם, אוהב אותן ועונה על כל הצרכם שיש להן. אין ספק שכאשר חיית המחמד צריכה טיפול כלשהו, הבעלים שלה עושים את כל מה שניתן בכדי שהיא תקבל את הטיפול הטוב ביותר. חשוב לדעת כי כיום מעבר לשירותי רפואה רגילים שמקבלים חיות מחמד אצל וטרינר, ניתן למצוא עבור בעיות רפואיות וכאבים שהם סובלים מהם, מגוון טיפולים משלימים או אלטרנטיביים, כאשר אחד הטיפולים הפופולאריים ביותר הוא סיבידי לטיפול בחיות מחמד.

לקריאת המאמר »
ויטמין A
תפקידו של ויטמין A במזון: יתרונות, השפעות ותפקידו

ויטמין A הוא רכיב תזונתי חיוני הממלא תפקיד מכריע בשמירה על תפקודים שונים בגוף האדם. נמצא באופן טבעי במגוון מזונות, ויטמין מסיס שומן זה תורם באופן משמעותי לראייה, לתפקוד החיסוני, לבריאות העור ולצמיחת תאים. עם זאת, בעוד שצריכה נאותה של ויטמין A חיונית לרווחה הכללית, צריכה מופרזת עלולה להוביל לרעילות, תוך שימת דגש על החשיבות של הבנת המקורות וההשפעות שלה.

לקריאת המאמר »
השמנת יתר
הקשר בין השמנת יתר לתפקוד מיני

השמנת יתר היא מגיפה הולכת וגוברת ברחבי העולם, כשישראל אינה יוצאת דופן. בעוד שהסיכונים הבריאותיים של השמנת יתר מתועדים היטב, לעתים קרובות מתעלמים מהשפעתה על התפקוד המיני. מחקרים הראו קשר ברור בין השמנת יתר וחוסר תפקוד מיני, במיוחד אצל גברים. הבנת הקשר הזה חיונית לטיפול הן בהיבטים הפיזיים והן בהיבטים הרגשיים של בריאות מינית.

לקריאת המאמר »
טיפול סיעודי מקיף להשמנה

בהתמודדות עם האתגרים הרב-גוניים שמציבה השמנת יתר, טיפול סיעודי ממלא תפקיד מרכזי בקידום בריאות הוליסטית ושיפור תוצאות המטופל. השמנת יתר, המאופיינת בהצטברות יתר של שומן

לקריאת המאמר »
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!