הצרת קיבה ללא ניתוח

בחירת רופא זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לניתוחים בריאטריים!

הצרת קיבה ללא ניתוחבישראל וגם בעולם הרחב נחשבת כיום תופעת ההשמנה לבעיה של ממש. יותר ויותר אנשים סובלים ממצב שבו משקלם מוגדר כהרבה מעל המשקל הרצוי ולמעשה כ"משקל ברמה חולנית". משמעות הדברים הללו היא סיכוי מוגבר לתמותה מוגברת וכן סיכוי מוגבר לפתח מחלות קשות כגון שומנים בדם, בעיות לב, סוכרת ועוד.

על מנת להתמודד עם מצבים של עודף משקל קיצוני ולעיתים גם עם מחלות קשות ללא עודף משקל ניכר כל כך (סוכרת, למשל) פותחה שיטה ניתוחית ולמעשה מגוון שיטות המכונות ניתוחים בריאטרים. בשל הסיכונים הלא פשוטים שכרוכים בניתוחים כאלה, טוב לדעת שכיום ישנם חלופות טובות מאוד שלא מצריכות ניתוח.

בשורות הבאות נספר על כמה שיטות מרכזיות של צרת קיבה ללא ניתוח. בין היתר נדבר על טיפול באמצעות בלון שמוכנס לקיבה. בנוסף, נדבר על שיטת טיפול חדשנית שנמצאת בשלב הניסויים הקליניים בבני אדם ועושה את העבודה באמצעות מגנטים.

בלון כנגד תיאבון

למי שרוצה להימנע מטיפול ניתוחי כנגד השמנת יתר קיים טיפול חליפי שמבוסס על הכנסת בלון אל הקיבה. את הבלון מכניסים בהליך רפואי מיוחד, שלא מצריך ניתוח, שכן ההכנסה היא במצב בלתי מנופח.

הטיפול הזה מוצע על פי רוב לאנשים שמדד מסת הגוף שלהם חריג ביותר או כאלה שנחשבים לפחות שמנים אך סובלים משורה של בעיות בריאות הנלוות להשמנה קיצונית. חשוב לומר שהטיפול יוצע על פי רוב רק לאנשים שעשו מאמץ אמיתי וכן לרדת במשקל באמצעות תזונה נכונה ושינוי סגנון חיים, אך כל הניסיונות שלהם לא צלחו.

בלון לזמן קצוב

עבור מי שמתעניין בהצרת קיבה באמצעות בלון נספר שמדובר בעצם בתהליך שנועד לסייע ליצירת תחושה של שובע בשל הקטנת נפח הקיבה.

הבלון, שמוכנס באמצעות מכשור רפואי מיוחד ובשילוב עם מצלמה זעירה, צפוי להישאר בגוף למשך כחצי שנה. לאחר הכנסת הבלון, ללא ניתוח, מבצעים את הניפוח שלו על מנת שיישאר קבוע במקומו ויספק תחושה של מלאות רבה יותר, שתסייע בשליטה על צריכה המזון.

הטיפול עצמו, לרבות הכנסת הבלון והוצאתו בסוף התהליך, איננו ארוך או מסובך וגם גם איננו כרוך בסיכון. יחד עם זאת, חשוב להבין שעל המטופל לקחת חלק פעיל ואקטיבי. אמנם הבלון תורם לתחושה של שובע גם עם צריכת מזון מועטה אבל המטופל חייב להקפיד על הנחיות שונות ועל אורח חיים נכון.

חשוב מאוד ללעוס את המזון בהקפדה יתרה, חשוב מאוד להימנע מצריכה של מזונות רכים ועתירי קלוריות, בצורה מוגזמת. חשוב מאוד לפתח הרגלי אכילה נכונים, שכן שלא כמו ניתוח, הבלון כאמור מוכנס לזמן מוגבל של מספר חודשים.

ההייטק מוצא פתרונות

כיום, לא מעט חברות הייטק וביוטק מתגייסות על מנת למצוא פתרונות רפואיים חדשניים. בשורה בתחום זה נרשמה לאחרונה תחת שמה של חברה ישראלית, עם רעיון של הצרת קיבה באמצעות מגנטים.

החברה, איזי נוטס, בשילוב עם רופאים בכירים, פיתחה את הטיפול במיוחד כמענה לחולי סוכרת לצרוך הגברת הפרשת האינסולין ושליטה ברמת הסוכר.

עם זאת, השלב הבא צפוי לכלול גם שיפורים והרחבת המענה גם לסובלים מהשמנת יתר משמעותית.

מהות הטיפול, שאינו כולל פתיחת בטן או מאורע כירורגי אחר, היא הכנסה של צמד מגנטים, למעי הדק וגם לקיבה. המגנטים מביאים לחיבור בין שני האיברים הללו באמצעות שדה מגנטי, כאשר לאחר זמן החיבור הופך לקבוע והמגנטים יוצאים מהגוף ללא התערבות נוספת. מדדים ראשונים מלמדים על פוטנציאל מצוין לטיפול מוצלח, הן לחולי סוכרת והן כטיפול בהשמנה.

קראו עוד על טיפול בהשמנת יתר ללא ניתוח- גלולה לקיצור הקיבה: אליפס

דפנה לוינסון מאמנת

דפנה לוינסון מאמנת

דפנה לוינסון מאמנת מוסמכת עם ניסיון עשיר באימון אישי, אימון קבוצות, תכניות אימונים, מעקב משקל והכוונה ייעודית.

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
זיעה
לפענח את תופעות הלוואי הנסתרות של הזעת יתר: מה שאתה צריך לדעת

הזעת יתר, הידועה גם בשם הזעת יתר, היא מצב המשפיע על מיליוני אנשים ברחבי העולם. בעוד שהזעה היא תהליך טבעי שעוזר לווסת את טמפרטורת הגוף, להזעת יתר עלולה להיות השפעה מזיקה על איכות החיים של האדם. במאמר זה נעמיק בתופעות הלוואי הנסתרות של הזעת יתר ונבדוק דרכים יעילות לטיפול במצב זה.

לקריאת המאמר »
רופא שיניים
הנוחות של רופא שיניים בבית: הבאת טיפולי שיניים לפתח תקווה

בעולם המהיר של היום, למצוא זמן לבקר אצל רופא השיניים יכול להיות אתגר. לכן הרעיון של רופא שיניים עד הבית הפך ליותר ויותר פופולרי, במיוחד בערים שוקקות כמו פתח תקווה, ישראל. עם הנוחות של קבלת רופא שיניים פרטי לפתח ביתך, אנשים יכולים כעת לתעדף את בריאות הפה שלהם ללא הטרחה של נסיעה לעבודה או המתנה במרפאה צפופה.

לקריאת המאמר »
החשיבות של הסרת שיער לפני ניתוח: שיקולים ושיטות מפתח

כאשר מדובר בהכנה לניתוח, ישנם גורמים רבים שיש לקחת בחשבון, אחד מהם הוא האם יש להסיר שיער לפני ההליך או לא. למרות שזה עשוי להיראות כמו פרט טריוויאלי, הסרת שיער נכונה משחקת תפקיד מכריע בהבטחת תוצאות ניתוחיות אופטימליות ובמזעור סיבוכים פוטנציאליים.

לקריאת המאמר »
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!