האם לניתוחי קיצור קיבה אחוזי הצלחה גבוהים?

בחירת רופא זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לניתוחים בריאטריים!

אחוזי הצלחה של קיצור קיבהאחד הפתרונות המקובלים כיום בקרב אנשים הסובלים מבעיה של עודף משקל קיצוני מבוסס על טיפול כירורגי – ניתוח לקיצור קיבה. ניתוח כזה נחשב כיום לפופולרי יותר מתמיד בזכות השיפור שהוא מצליח להעביר לא רק בירידה משמעותית של משקל הגוף. כתוצאה נלווית וישירה, נהנים המנותחים מבריאות טובה יותר ומסיכון מופחת ללקות במחלות שונות הקשורות להשמנה.

שאלה חשובה שמעניינת כל מי שמועמד לטיפול של קיצור קיבה היא מהם אחוזי ההצלחה הצפויים. בשורות הבאות נסקור את השאלה החשובה הזאת מכמה זוויות.

ראשית, נבין שיש למעשה כמה וכמה טיפולים המכונים "קיצור קיבה" ולכל טיפול יש אחוזי הצלחה שונים. שנית, נראה שיש הבדל בין שיעור ההצלחה לטווח קצר לעומת שיעור הצלחה לטווח הארוך. שלישית, נראה שלמטופל עצמו יש לא מעט יכולת להשפיע, לחיוב או לשלילה, על אחוזי ההצלחה הצפויים.

טיפולים שונים, הצלחה שונה

כיום ניתן לעבור סוגים שונים של טיפולים לקיצור הקיבה כאשר לכל טיפול וטיפול שיעור הצלחה שונה. חשוב לציין שבשיעור ההצלחה אנו לא מדוברים על רמת הסיכון ויש לומר שרמת הסיכון כיום הרבה יותר נמוכה לעומת העבר. כיום נעשה שימוש בשיטות שמקטינות מאוד את הסיכונים של חסימות, זיהומים וכיוצא באלה.

בין הטיפולים המקובלים ביותר ניתן למצוא בין היתר את שיטת הטבעת, השרוול או המעקף ויש גם שיטות נוספות כגון חדרה של בלון לקיבה וכן שיטות חדשניות שבהן עושים שימוש במגנטים. שיטת המגנטים נחשבת למבטיחה מאוד, היא איננה כרוכה בניתוח וכיום מיועדת בעיקר לבעלי עודף משקל שסובלים גם מסוכרת שלא מגיבה לטיפול שמרני.

שיטת הטבעת, שמבוססת על הקטנת הקיבה באמצעות טבעת מלאה בנוזל נחשבת לשיטה בעלת אחוזי הצלחה בינוניים. ההערכות נעות בין 50 ל-60 אחוזי הצלחה כאשר גם קצב הירידה במשקל יחסית איטי. חיסרון מרכזי של השיטה נובע מכך שאין ויסות אמיתי של מנגנון הרעב וניתן לאכול מאכלים מסוימים ללא הגבלה.

שיטות אחרות, ותיקות, כגון התקנת שרוול קיבה או ביצוע מעקף נחשבות ליעילות הרבה יותר. ההערכות הן לאחוזי הצלחה של כתשעים אחוז ואף יותר מכך, אולם אין זאת אומרת שטיפולים אלה חפים מבעיות.

ניתוח השרוול יעיל בזכות העובדה שהוא פועל גם על המערכת ההורמונלית וכן על העובדה שהוא מסוגל לאזן רמות סוכר. עם זאת, שלא כמו בניתוח הטבעת (שניתנת להסרה) כאן מבצעים כריתה של חלק מהקיבה, צעד שאין ממנו חזרה.

ניתוח בשיטת המעקף גם הוא נחשב ליעיל, בזכות ההשפעה על מנגנון הרעב, עם זאת הוא גם מפריע לספיגת וויטמינים. הפחתת המשקל בניתוח זה יכולה להגיע עד ל-70 אחוזים לעומת 60 אחוזים בשיטת השרוול ו-50 אחוזים בשיטת הטבעת.

הצלחה לטווח קצר והצלחה לטווח ארוך

חשוב לשים לב שלמרות היכולת הבדוקה של ניתוחי קיצור קיבה להביא לירידה במשקל, הרי שיש הבדל בין הצלחה לטווח קצר ובין הצלחה לטווח ארוך. בטווח הזמן המיידי שלאחר הניתוח הירידה במשקל משמעותית ומהירה. עם הזמן, חלה האטה בהפחתת המשקל ולבסוף מגיעים למצב סטטי.

שיעורי ההצלחה לרוב נמדדים לטווח של שנה או שנתיים, כאשר ההצלחה נראית בצורה ברורה. עם זאת, לאחר מכן עשויה לחול גם עליה מחודשת במשקל, לעיתים אפילו משמעותית. יש לדעת שכאן נכנסים אלמנטים חשובים של משמעת עצמית ושל עבודה אישית של כל מטופל ומטופל.

לא משנה אם בוחרים בשיטת הטבעת, שיטת הבלון (ללא ניתוח), ביצוע מעקף, שרוול או כל שיטה אחרת שתהיה זמינה בעתיד, חשוב לבצע עבודה אישית. יש להקפיד למלא את הוראות הרופא והתזונאית, יש לנהל אורח חיים נכון ולא לסמוך על הרפואה שתבצע בעצמה את כל העבודה. עבודה עצמית ומשמעת מעלים את אחוזי ההצלחה לטווח הבינוני והארוך.

דפנה לוינסון מאמנת

דפנה לוינסון מאמנת

דפנה לוינסון מאמנת מוסמכת עם ניסיון עשיר באימון אישי, אימון קבוצות, תכניות אימונים, מעקב משקל והכוונה ייעודית.

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

קיצור קיבה

קיצור קיבה

קיצור קיבה – כל מה שחשוב שתכירו על הניתוחים שמצליחים לסייע לרבים שסובלים מהשמנת יתר חולנית להשיל עשרות אחוזים ממשקלם! מתמודדים עם השמנת יתר חולנית?

לקריאת המאמר »
שאיבת שומן ללא ניתוח

שאיבת שומן ללא ניתוח

זקוקים לשאיבת שומן? חשוב שתמשיכו לקרוא את השורות הבאות. בשורות הבאות נגע בכל הדגשים החשובים ביותר שאתם חייבים להכיר אודות הליך שאיבת שומן ללא ניתוח,

לקריאת המאמר »
שאיבת שומן בלייזר

שאיבת שומן בלייזר

שאיבת שומן בלייזר – המסת השומן על ידי חום הלייזר חולמים להיפטר ממצבורי השומן העיקשים ביותר שפשוט לא יורדים מגופכם? הגעתם למקום הנכון. בשורות הבאות

לקריאת המאמר »
שאיבת שומן סיכונים

שאיבת שומן סיכונים

אם אתם שואלים לגבי שאיבת שומן סיכונים, אתם אנשים מחשבים שיודעים כיצד לגשת להליכים כירורגיים מהסוגים האלו. זה לא אומר שההליך בהכרח מסוכן, אבל תמיד

לקריאת המאמר »
074-7691220
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
דילוג לתוכן