התאמת טיפול הליך להצרת קיבה בטבעת

בחירת רופא זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לניתוחים בריאטריים!

יתרונות וחסרונותעל מנת להחליט איזה ניתוח בריאטרי הוא המתאים ביותר למועמד לניתוח, יש לקחת בחשבון לא מעט פרמטרים ונתונים ולשקול משתנים רבים מאוד. זוהי הסיבה לכך שלפני הבחירה בניתוח המתאים, צריך המועמד לעבור לא מעט בדיקות קליניות ולהיפגש לצורך הערכה עם מספר אנשי מקצוע כמו למשל עובד סוציאלי, פסיכולוג, דיאטנית קלינית ועוד.

במסגרת ההערכה נלקחים בחשבון נתונים שונים כמו לדוגמה עודף המשקל של המטופל, מידת המוכנות שלו לשינוי, ההיסטוריה הרפואית שלו, ניסיונות ההרזיה שבהם התנסה עד כה ועוד. באופן עקרוני תהליך ההתאמה מתבצע באופן אישי עבור כל מטופל ומטופל, אך בכל זאת, ניתן לשרטט כמה קווים מנחים שיסייעו לכם להבין טוב יותר האם ניתוח הצרת קיבה בטבעת הוא המתאים ביותר עבורכם באופן אישי.

הקפדה על ארוחות מסודרות

ניתוח הצרת קיבה בטבעת מתאים במיוחד עבור מועמדים שרגילים לאכול ארוחות מסודרות בשעות קבועות, המתקשים לשלוט בנפח הארוחה וכן מתאים עבור אנשים שרגילים לצרוך ביתר בעיקר מזונות מוצקים וסוגים שונים של בצקים.

ההגבלה שיוצרת הטבעת על מעבר המזון לא משמעותית במיוחד ונחשבת לצנועה מאוד בהשוואה להגבלה הנוצרת כתוצאה מיתר הניתוחים הבריאטריים. בנוסף לכך, בניגוד לחלק ניכר מהניתוחים הבריאטריים, ניתוח הצרת קיבה בטבעת לא מוביל לתת ספיגה ולכן מצריך משמעת רבה יותר מהמנותחים.

ניתוח הצרת קיבה בטבעת לאחר ניתוח בריאטרי קודם

הניתוח מתאים גם כן עבור מועמדים שעברו ניתוח טבעת קיבה לא מתכווננת עם סיכות להצרת הקיבה, שהעלו במשקל מחדש ומעוניינים לעבור ניתוח נוסף. בדרך כלל ניתוח הצרת קיבה בטבעת לא מבוצע כניתוח רביזיה שכן הוא נחשב לניתוח הפשוט ביותר, אך מטופלים שלא מעוניינים ליטול על עצמם סיכונים רבים ושלא מעוניינים לעובר ניתוח רדיקלי, יכולים בהחלט להסתפק לעתים בניתוח זה.

מוכנות לשינוי

באופן כללי הניתוח מתאים בעיקר עבור בעלי מוטיבציה גבוהה מאוד לשינוי, בעלי היענות גבוהה במיוחד למעקב תזונתי לאחר הניתוח ולבעלי כוח רצון ונחישות.

אי לכך, הניתוח מתאים במיוחד עבור מועמדים שהצליחו בעבר להשיל אי אילו קילוגרמים ממשקלם בעזרת שינוי תזונתי ועבור מועמדים שהפגינו בעבר היענות גבוהה למעקב וטיפול תדירים. בנקודה זו יש לציין כי הניתוח לא מבוצע בקרב מועמדים שלא מסוגלים להבין את השלכותיו.

הכוונה היא למשל למועמדים המכורים לסמים או אלכוהול, מועמדים שאינם יציבים נפשית, מועמדים הסובלים מליקוי שכלי ועוד.

עבור מי הניתוח לא מתאים?

הניתוח לא מתאים עבור מועמדים שסובלים מבעיות לעיסה או קשיי לעיסה שכן לפני הבליעה על המנותחים ללעוס היטב את המזון. כמו כן הניתוח לא מתאים עבור מועמדים שסובלים מבקע סרעפתי גדול, עבור מועמדים הנוטלים כמות גדולה של תרופות או עבור מועמדים הסובלים ממחלת קרוהן. מאחר והירידה במשקל צנועה יחסית, הרי שהניתוח גם לא מומלץ עבור הסובלים מהשמנת יתר חמורה במיוחד, כמו למשל עבור בעלי BMI גבוה מחמישים.

הניתוח גם לא מתאים עבור אנשים שרגילים לצרוך מזונות נוזליים או רכים מאוד, בעלי צפיפות אנרגטית גבוהה. הסיבה לכך נעוצה בעובדה שניתן בקלות רבה מאוד לעקוף את מגבלות הניתוח ואפילו לעלות במשקל לאחר הניתוח. כך לדוגמה גלידה רכה יכולה לעבור בקלות רבה מאוד דרך צוואר הבקבוק שנוצר בקיבה לאחר התקנת הטבעת והדבר נכון גם בנוגע לרוטבי שוקולד לצורך העניין.

ניסיון מועט עם דיאטות להרזיה, דפוס אכילה המתאפיין בנשנושים, אכילה זללנית ו- BMI גבוה מחמישים, מהווים גורמי ניבוי שליליים להצלחה של ניתוח הצרת קיבה בטבעת.

ראו ניתוחים נוספים:

ניתוח שרוול קיבה

ניתוח מעקף קיבה

דפנה לוינסון מאמנת

דפנה לוינסון מאמנת

דפנה לוינסון מאמנת מוסמכת עם ניסיון עשיר באימון אישי, אימון קבוצות, תכניות אימונים, מעקב משקל והכוונה ייעודית.

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
זיעה
לפענח את תופעות הלוואי הנסתרות של הזעת יתר: מה שאתה צריך לדעת

הזעת יתר, הידועה גם בשם הזעת יתר, היא מצב המשפיע על מיליוני אנשים ברחבי העולם. בעוד שהזעה היא תהליך טבעי שעוזר לווסת את טמפרטורת הגוף, להזעת יתר עלולה להיות השפעה מזיקה על איכות החיים של האדם. במאמר זה נעמיק בתופעות הלוואי הנסתרות של הזעת יתר ונבדוק דרכים יעילות לטיפול במצב זה.

לקריאת המאמר »
רופא שיניים
הנוחות של רופא שיניים בבית: הבאת טיפולי שיניים לפתח תקווה

בעולם המהיר של היום, למצוא זמן לבקר אצל רופא השיניים יכול להיות אתגר. לכן הרעיון של רופא שיניים עד הבית הפך ליותר ויותר פופולרי, במיוחד בערים שוקקות כמו פתח תקווה, ישראל. עם הנוחות של קבלת רופא שיניים פרטי לפתח ביתך, אנשים יכולים כעת לתעדף את בריאות הפה שלהם ללא הטרחה של נסיעה לעבודה או המתנה במרפאה צפופה.

לקריאת המאמר »
החשיבות של הסרת שיער לפני ניתוח: שיקולים ושיטות מפתח

כאשר מדובר בהכנה לניתוח, ישנם גורמים רבים שיש לקחת בחשבון, אחד מהם הוא האם יש להסיר שיער לפני ההליך או לא. למרות שזה עשוי להיראות כמו פרט טריוויאלי, הסרת שיער נכונה משחקת תפקיד מכריע בהבטחת תוצאות ניתוחיות אופטימליות ובמזעור סיבוכים פוטנציאליים.

לקריאת המאמר »
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!