הריון לאחר ניתוח בריאטרי

בחירת רופא זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לניתוחים בריאטריים!

16693921_xxlניתוח בריאטרי, כגו מעקף או קיצור קיבה, מסייע לאנשים לרדת במשקל. ההליך מיועד רק לאנשים הסובלים מהשמנת יתר, שלא הצליחו להפחית ממשקלם עם דיאטה ופעילות גופנית. ניתוח זה מקטין את הבטן, וסוגים מסוימים של ניתוח משנים אף את האופן בו הבטן מתחברת עם המעיים.

השפעת הריון לאחר ניתוח בריאטרי

הליך בריאטרי של קיצור או מעקף קיבה יכול לסייע לאישה להיכנס להריון, אם השמנת יתר היא הסיבה בגללה היא מתקשה להרות. ניתן להפחית מספר בעיות הקשורות להשמנת יתר והריון, כולל לחץ דם גבוה, סוכרת הריונית ורעלת הריון.

מומחים בהליכים בריאטריים ממליצים לנשים להמתין שנה עד שנתיים לאחר הניתוח לפני שהן נכנסות להיריון. הניתוח מוביל לירידת משקל רב במהירות, וכניסה להריון מוקדם מידי לאחר הניתוח עשויה לגרום לעובר המתפתח שלא לקבל את החומרים המזינים הדרושים לו.

מומלץ להתייעץ עם תזונאית כדי לוודא את קבלת התזונה הדרושה במהלך ההיריון ולאחר הניתוח, ולתכנן ארוחות כראוי. יש צורך לקחת ויטמינים ומינרלים, שכן ניתוח הרזיה מקשה על הגוף לספוג חומרים מזינים מסוימים, כגון חומצה פולית, סידן, ויטמין B12, וברזל.

חלק מהנשים מתקשות להסתגל לרעיון של עלייה במשקל הקשור להריון, לאחר שהפחיתו את משקלן העודף, ויש להתייעץ עם הרופא לגבי שיקולים אלו.

השפעת ההיריון על האישה והתינוק לאחר ניתוח בריאטרי

הריון לאחר הליך קיצור קיבה יכול להיות בטוח ובריא, אם אישה מקפידה היטב על הוראות הרופא, וכמובן אם היא מבצעת את ההליך אצל מנתח מורשה, מוסמך ומיומן. למעשה, מחקרים מצביעים על העובדה לפיה הריון לאחר הליך בריאטרי יכול להיות בטוח יותר לאם ולתינוק, מאשר הריון שמסתבך בעקבות השמנת יתר.

למרות שקיים צורך במחקרים נוספים, המחקרים הקיימים מוכיחים כי ניתוח לירידה במשקל מגן על נשים הסובלות מהשמנת יתר, ועל תינוקותיהן, מפני בעיות הקשורות להשמנת יתר במהלך ההיריון. דוגמאות לבעיות אלו כוללות סוכרת הריונית, רעלת הריון, לחץ דם גבוה, וסימני נזק למערכות איברים אחרות, בדרך כלל הכליות, לאחר עשרים שבועות הריון.

הצעד הבריא ביותר המומלץ לנשים הסובלות ממשקל עודף, הוא לקבל יעוץ לפני ההיריון, ייעוץ תזונתי לאחר הניתוח הבריאטרי, והקפדה על בקרת העלייה במשקל בתקופת ההיריון. יש לבצע בדיקות שגרתיות לזיהוי סיבוכי הריון על מנת להפחית את הסיכונים. מעקב ארוך טווח דרוש לשם מניעת השבת המשקל העודף כמו גם לבדיקת עקומות הגדילה של התינוק.

שמירת הריון בריא לאחר ניתוח בריאטרי

קבלת החלטות בריאות מסייעת לשמירת הריון בריא. אכילה ותזונה נכונה ופעילות גופנית הם שני ההיבטים החשובים ביותר עליהם יש להקפיד.

אכילה נכונה – יש להתייעץ עם הרופא או התזונאית לגבי כמויות האכילה המומלצות לאחר הניתוח, כולל איך לאכול, מתי, ואלו סוגי מזון נחשבים לבחירות בריאות.

פעילות גופנית – שחייה והליכה הן בחירות טובות. אם אישה לא הייתה פעילה לפני ההיריון והניתוח, מומלץ להתייעץ עם מדריך כושר מקצועי לקבלת תכנית פעילות הדרגתית או איטית יותר.

יש לזכור, שאפילו הפחתה קטנה במשקל מעלה באופן משמעותי את הסיכויים הטבעיים להרות. כך שניתוח בריאטרי משפר את הסיכויים הרבה יותר.

דפנה לוינסון מאמנת

דפנה לוינסון מאמנת

דפנה לוינסון מאמנת מוסמכת עם ניסיון עשיר באימון אישי, אימון קבוצות, תכניות אימונים, מעקב משקל והכוונה ייעודית.

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
טיפול סיעודי מקיף להשמנה

בהתמודדות עם האתגרים הרב-גוניים שמציבה השמנת יתר, טיפול סיעודי ממלא תפקיד מרכזי בקידום בריאות הוליסטית ושיפור תוצאות המטופל. השמנת יתר, המאופיינת בהצטברות יתר של שומן

לקריאת המאמר »
גוף בריא
גלה את הסוד לגוף בריא טיפים וטריקים

השאיפה לגוף בריא היא מסע לכל החיים הדורש מסירות, עקביות וידע. עם כל כך הרבה מידע זמין, זה יכול להיות מכריע לדעת מאיפה להתחיל. במאמר זה נעמיק בסודות השגת ושמירה על גוף בריא, ונספק לכם טיפים וטריקים חשובים לאורך כל הדרך.

לקריאת המאמר »
salt room
יתרונות חדרי מלח במאבק נגד השמנת יתר

השמנת יתר היא מגיפה עולמית שמשפיעה על מיליוני אנשים ברחבי העולם. זהו מצב מורכב עם סיבות בסיסיות שונות, מה שהופך אותו למאתגר לטיפול. עם זאת, מחקרים עדכניים הראו תוצאות מבטיחות בשימוש בתאי מלח כטיפול פוטנציאלי להשמנה. במאמר זה, נחקור את המדע מאחורי תאי מלח, היתרונות שלהם וכיצד ניתן להשתמש בהם כדי להילחם בהשמנת יתר.

לקריאת המאמר »
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!