ניתוחים בריאטריים בילדים

בחירת רופא זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לניתוחים בריאטריים!

הילד שלכם סובל מהשמנת יתר חולנית? חשוב שתכירו את הניתוחים שיעזרו לו לרדת במשקל!

ניתוחים בריאטריים בילדיםילדים רבים שסובלים מהשמנת יתר חולנית עוברים ניתוחים בריאטריים בילדים. מהם הניתוחים הללו? הניתוחים הבריאטריים הם ניתוחים שכל מטרתם היא לסייע למטופלים להשיל עשרות קילוגרמים ממשקלם תוך זמן קצר. חשוב להדגיש ולומר כי ישנם אנשים ואף ילדים רבים הסובלים מהשמנת יתר משמעותית שמסכנת באופן ישיר את בריאותם. רבים מהם סובלים משלל בעיות בריאותיות שונות כמו סכרת, מחלות לב, לחץ דם גבוה, שומנים בדם, בעיות פרקים, קוצר נשימה, בעיות שינה ועוד. אם גם אתם או הקרובים לכם סובלים מהשמנת יתר חולנית, חשוב שתמשיכו לקרוא את השורות הבאות. בשורות הבאות נגע בכל מה שאתם חייבים להכיר על הניתוחים הללו, לרבות הליך התפתחותם של הניתוחים, תנאי הסף שמאפשרים לרבים לעבור את הניתוחים, מגוון סוגי ניתוחים שונים ומומלצים ועוד. אז רגע לפני שאתם מתחילים במסע ההרזיה שלכם, חשוב שתכירו את כלל הנתונים החשובים ביותר.

 

הניתוחים הללו לא מתאימים לכל אחד – למי כן? ריכזנו עבורכם את כל מה שחשוב שתכירו!

ראשית, חשוב לדעת שלא כל אדם או ילד שרוצה להשיל מספר קטן של קילוגרמים ממשקלו יהיה זכאי לעבור ניתוחים בריאטריים בילדים. ניתוחים בריאטריים בילדים ניתנים אך ורק במצבי קיצון בהם קיימת השמנת יתר חולנית הפוגעת באופן ישיר בבריאותם של המטופלים. אנשמם רבים כיום מתמודדים עם השמנת יתר חולנית ללא כל הצלחה לרדת במשקל. במקרים רבים, מדובר על גנטיקה המקשה מאוד על המטופלים לעצור את ההשמנה שלהם. במקרים אלה ובהתקיימם של כל תנאי הסף, ניתן לבצע ניתוחים בריאטריים בילדים ולסייע להם לרדת בעשרות קילוגרמים ממשקלם. מהם תנאי הסף שמאפשרים לעבור את הניתוחים הללו? ישנם שניים מרכזיים.

מדד מסת הגוף גבוה מ 40 – מצב המצריך ניתוחים בריאטריים בילדים

התנאי הראשון למעבר ניתוחים בריאטריים בילדים הוא מדד מסת גוף גבוה מ 40. כל אדם או ילד שמדד מסת גופו (BMI) גבוה מ 40, רשאי לעבור את הניתוחים הללו. חשוב להדגיש כי מסת גוף גבוהה מ 40 מסכנת את בריאות האדם. אנשנם רבים עם מסת גוף גבוהה כל כך סובלים משלל בעיות בריאותיות מסכנות חיים ממש. לכן, תנאי הסף הראשון לניתוחים בריאטריים בילדים הוא מדד מסה המוכיח שהניתוח אכן חיוני ונצרך.

 

מדד מסת הגוף גבוה מ 35 בשילוב שלל בעיות בריאותיות הקשורות להשמנת יתר – מצב המצריך ניתוחים בריאטריים בילדים

התנאי השני למעבר ניתוחים בריאטריים בילדים הוא מדד מסת גוף גבוה מ 35 בשילוב שלל בעיות בריאותיות שונות הקשורות בקשר ישיר להשמנת יתר. כלומר, גם אם מדד מסת גופכם נמוך מעט מ 40 אך אתם סובלים מבעיות בריאותיות שונות, תוכלו להימצא זכאים לעבור ניתוחים בריאטריים בילדים. אילו בעליות בריאותיות נכללות בסך הבעיות שמאפשרות למטופלים לעבור ניתוחים? ישנן לא מעט. הבעיות המרכזיות הן שומן יתר בדם, לחץ דם גבוה, בעיות לב שונות, סכרת, בעיות פרקים, קוצר נשימה, דום נשימה בשינה, בעיות שינה ועוד. כלל הבעיות הבריאותיות הללו קשורות בקשר ישיר להשמנת יתר, כך שניתן להימצא זכאים לניתוחים בריאטריים בילדים, גם אם מדד מסת הגוף נמוך מעט מ 40.

 

הכירו את הניתוחים האיכותיים והמבוקשים ביותר בשנים האחרונות

ניתוחים בריאטריים בילדים פותחו בשנות ה 50 של המאה ה 20, ומאז מיליוני אנשים בכל רחבי העולם עברו את הניתוחים הללו. מרביתם נהנים כיום מאיכות חיים ברמה גבוהה הרבה יותר לאחר שהצליחו להשיל עשרות קילוגרמים ממשקלם ולשפר בפלאים את מצבם הבריאותי. חושבים על ניתוחים בריאטריים בילדים? חשוב לדעת שכיום יש לא מעט ניתוחים שונים בתחום. כלל הניתוחים דומים זה לזה, אך עם שינויים קלים. לפני שאתם בוחרים את הניתוח המתאים ביותר עבורכם, חשוב שתכירו את כל סוגי הניתוחים המבוקשים ביותר כיום. בחרנו עבורכם שלושה סוגים שונים של ניתוחים, מהטובים והמבוקשים ביותר, והם:

 

  • ניתוח שרוול קיבה

במסגרת ניתוח זה יוצרים מעין שרוול קיבה קטן המגביל את כמות האוכל שניתן לאכול. ההגבלה היא לעשירית מכמות מנה רגילה, מה שאומר שהעוברים את הניתוח הזה אוכלים הרבה פחות. יצירת השרוול מאפשרת לכלל העוברים את הניתוח לצמצם כ 80% מהאכילה השגרתית שלהם, מה שתורם רבות לירידה משמעותית של עשרות קילוגרמים במשקל. ומה עם הרעב? חשוב להדגיש כי יצירת שרוול קיבה תורמת גם לירידת ההורמון האחראי על תחושת הרעב, כך שגם לאחר אכילה מועטת ניתן להגיע לתחושת שובע.

  • ניתוח הצרת קיבה בעזרת טבעת

הניתוח השני כולל יצירת כיס קיבה קטן בעזרת טבעת המושתלת על הקיבה. יצירת כיס הקיבה מונע מהאוכל להגיע לכל חלקי הקיבה תוך זמן קצר. במהלך האכילה, האוכל מצטבר בכיס הקטן, מרחיב אותו ויוצר תחושת שובע מהירה. לאחר זמן מה, האוכל יורד אט אט לכל שאר אזורי הקיבה. במילים אחרות, גם ניתוח זה מונע מהמנותחים לאכול כמויות גדולות על ידי הקטנת הקיבה ויצירת תחושת שובע.

 

  • ניתוח מעקף קיבה

בדומה לניתוחים שצויינו מעלה, גם ניתוח זה כולל הקטנה משמעותית של הקיבה. בניתוח זה משלבים גם את המעי הדק במטרה ליצור תת ספיגה. לאחר אכילה מועטת, המנותחים ירגישו תחושת שובע שתגרום להם לעצור את אכילתם. ניתוח זה אף הוא מוריד בעשרות אחוזים את כמויות האכילה, מה שתורם לירידה מהירה של עשרות קילוגרמים במשקל הגוף.

קראו עוד: חוות דעת רפואית – ניתוחים בריאטריים

אל תתפשרו על בריאות הילדים שלכם!

חושבים על ניתוחים בריאטריים בילדים? חשוב להתייעץ על כך עם הרופא האישי שלכם. רופא מקצועי המכיר היטב את מצבו הבריאותי של הילד ידע להמליץ לכם על הניתוחים הטובים ביותר. בחירה נכונה תבטיח ירידה משמעותית של עשרות אחוזים במשקל תוך זמן קצר. בחרו נכון והבטיחו לילד שלכם איכות חיים ברמה גבוהה ובריאות איתנה!

ניתוחים בריאטריים בילדים
דפנה לוינסון מאמנת

דפנה לוינסון מאמנת

דפנה לוינסון מאמנת מוסמכת עם ניסיון עשיר באימון אישי, אימון קבוצות, תכניות אימונים, מעקב משקל והכוונה ייעודית.

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
שאיבת שומן בבית השחי: כל מה שחשוב לדעת

שאיבת שומן היא הליך קוסמטי ידוע המסייע לאנשים להשיג את צורת הגוף הרצויה על ידי הסרת שומן עודף מאזורים ספציפיים בגוף. אמנם מקושר בדרך כלל לפיסול הבטן, הירכיים או הירכיים, אך ניתן להשתמש בשאיבת שומן גם כדי לכוון לבלוטות זיעה מוגזמות בבית השחי. טכניקה זו, המכונה שאיבת שומן בבית השחי, מציעה פתרון קבוע עבור אנשים הסובלים מהזעת יתר בבית השחי. במאמר זה נחקור את תהליך שאיבת השומן בבית השחי ואת היתרונות שהוא יכול לספק.

לקריאת המאמר »
קיצור קיבה
ניתוחים אסתטיים לאחר ניתוח קיצור קיבה

יש היום שלושה סוגים של ניתוחים להרזיה או לירידה במשקל, הנקראים ניתוחים בריאטרים (Bariatric): מעקף קיבה (Roux-en-Y), רצועת קיבה מתכווננת, וניתוח שרוול קיבה. עם זאת, זכרו שלא משנה איזה הליך תעברו כדי לרדת במשקל, עדיין אתם חייבים להקפיד על תזונה נכונה ועל אמון גופני קבוע, כדי לשמור על התוצאות הטובות לאורך זמן. אחרי הכול הניתוח הוא רק כלי המסייע לתהליך הירידה במשקל.

לקריאת המאמר »
זיעה
לפענח את תופעות הלוואי הנסתרות של הזעת יתר: מה שאתה צריך לדעת

הזעת יתר, הידועה גם בשם הזעת יתר, היא מצב המשפיע על מיליוני אנשים ברחבי העולם. בעוד שהזעה היא תהליך טבעי שעוזר לווסת את טמפרטורת הגוף, להזעת יתר עלולה להיות השפעה מזיקה על איכות החיים של האדם. במאמר זה נעמיק בתופעות הלוואי הנסתרות של הזעת יתר ונבדוק דרכים יעילות לטיפול במצב זה.

לקריאת המאמר »
רופא שיניים
הנוחות של רופא שיניים בבית: הבאת טיפולי שיניים לפתח תקווה

בעולם המהיר של היום, למצוא זמן לבקר אצל רופא השיניים יכול להיות אתגר. לכן הרעיון של רופא שיניים עד הבית הפך ליותר ויותר פופולרי, במיוחד בערים שוקקות כמו פתח תקווה, ישראל. עם הנוחות של קבלת רופא שיניים פרטי לפתח ביתך, אנשים יכולים כעת לתעדף את בריאות הפה שלהם ללא הטרחה של נסיעה לעבודה או המתנה במרפאה צפופה.

לקריאת המאמר »
החשיבות של הסרת שיער לפני ניתוח: שיקולים ושיטות מפתח

כאשר מדובר בהכנה לניתוח, ישנם גורמים רבים שיש לקחת בחשבון, אחד מהם הוא האם יש להסיר שיער לפני ההליך או לא. למרות שזה עשוי להיראות כמו פרט טריוויאלי, הסרת שיער נכונה משחקת תפקיד מכריע בהבטחת תוצאות ניתוחיות אופטימליות ובמזעור סיבוכים פוטנציאליים.

לקריאת המאמר »
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!