קיצור קיבה

בחירת רופא זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לניתוחים בריאטריים!

קיצור קיבה – כל מה שחשוב שתכירו על הניתוחים שמצליחים לסייע לרבים שסובלים מהשמנת יתר חולנית להשיל עשרות אחוזים ממשקלם!

קיצור קיבהמתמודדים עם השמנת יתר חולנית? המאמר הבא נכתב עבורכם. לא מעט אנשים כיום מתמודדים עם השמנת יתר חולנית שפוגעת באופן ישיר בכל התנהלות חייהם. מעבר לפגיעה הקשה בהתנהלות הפיזית, ישנן גם לא מעט פגיעות במצבם הבריאותי. השמנת יתר חולנית מהווה סכנה של ממש ועלולה לגרור בעיות בריאותיות רבות וקשות, כמו: שומנים בדם, לחץ דם גבוה, בעיות לב שונות, סכרת, בעיות פרקים, בעיות שינה, קוצר נשימה, דום נשימה במהלך השינה ועוד. כלל הבעיות הבריאותיות הללו מחייבות את המתמודדים עם השמנת יתר חולנית לטפל בה מהר ככל הניתן. הבעיה הגדולה היא שמרבית האנשים שמגיעים למצב של השמנת יתר חולנית, לא מצליחים להתמודד עם הבעיה בעזרת הקפדה על דיאטה שמרנית או התמדה במספר אימוני כושר בשבוע. בחלק גדול מהמקרים, השמנת יתר חולנית נגרמת כתוצאה של גנטיקה המקשה על ההתמודדות הטבעית עם ההשמנה.

 

השמנת יתר חולנית – הכירו את הניתוחים שהחלו בשנות ה 50 של המאה ה 20

אז מה עושים עם השמנת יתר חולנית? בשנות החמישים של המאה העשרים פותח ניתוח קיצור קיבה. ניתוח זה מאפשר לכלל המנותחים שסובלים מהשמנת יתר חולנית ליהנות מירידה משמעותית במשקלם תוך זמן קצר. לפני שנגע בכל הפרטים החשובים אודות ניתוח קיצור קיבה, חשוב להדגיש ולומר כי בשנים האחרונות פותחו מגוון רחב של ניתוחים דומים שמטרתם אחת – לאפשר לסובלים מהשמנת יתר חולנית לרדת עשרות אחוזים ממשקלם תוך זמן קצר. חשוב להדגיש ולומר כי הניתוחים הללו אינם מתאימים לכל אדם. אנשים שרוצים לרדת מספר קילוגרמים בלבד אינם נדרשים לסיוע הניתוח, ולכן לא יוכלו לקבל את האישורים הנדרשים בשביל לעבור אותו. הניתוחים הללו מיועדים להתמודדות עם מצבי קיצון בלבד בהם הסובלים מהשמנת יתר חולנית מתמודדים עם סכנות בריאותיות של ממש.

איך תדעו האם אתם אכן זקוקים לניתוח קיצור קיבה? אלה תנאי הסף שאתם חייבים לעמוד בהם בשביל לעבור את הניתוח

איך תדעו אם השמנת היתר שלכם אכן מוגדרת השמנת יתר חולנית המצריכה ניתוח קיצור קיבה? ישנם מדדים ברורים שיסייעו לכם להכיר את מצבכם. המדד הראשון הוא מדד מסת גוף גבוה מ 40. כל אדם שמסת הגוף שלו גבוהה מ 40 סובל מהשמנת יתר חולנית המחייבת טיפול מהיר. חשוב להדגיש שלא כל מי שסובל מהשמנת יתר חולנית מתמודד עם בעיות בריאותיות חמורות, אך כל מי שסובל מהשמנת יתר חולנית ולא יטפל בכך בזמן, יסבול בעתיד מבעיות בריאותיות רבות, ואף כאלה שמסכנות חיים ממש. לכן, המדד השני שיקבע האם אתם אכן זכאים לעבור ניתוח קיצור קיבה הוא מדד מסת גוף גבוה מ 35 בשילוב בעיות בריאותיות שונות. הבעיות הבריאותיות צריכות להיות קשורות להשמנת היתר, כמו לדומגא שומנים בדם, לחץ דם גבוה, בעיות לב שונות, סכרת, בעיות פרקים, בעיות שינה, קוצר נשימה ועוד. במצב זה ניתן יהיה לנתח על אף שמדד מסת הגוף נמוך מ 40.

 

מה עושים המהלך הניתוח? כל הפרטים אודות הניתוח עצמו!

מה עושים בניתוח קיצור קיבה? כפי שציינו מעלה, כיום יש מגוון רחב של ניתוחים שונים. ההבדל בין הניתוחים בא לידי ביטוי בשיטת ההגעה למטרה אך המטרה המרכזית של כלל הניתוחים הללו אחת היא – להוריד עשרות אחוזים במשקל. איך עושים את זה? אחת הדרכים הטובות ביותר כיום היא לייצר שרוול קיבה שיכול להכיל כמות קטנה של אוכל. שיטה זו כוללת הגבלה של קיבולת הקיבה, מה שיגרום למטופלים לאכול הרבה פחות. כמה הקיבה תוכל להכיל לאחר הניתוח? כעשירית ממה שהיא הייתה רגילה להכיל קודם לכן. מטרת הניתוח היא לוודא שהעוברים אותו יצליחו להוריד בכ 80% את הכמויות שהם רגילים לאכול. חוששים לרעב תמידי ובלתי פוסק? ניתוח קיצור קיבה מקצועי מבטיח לכלל המנותחים ירידה משמעותית בתיאבון. הקטנת הקיבה והגבלתה מקטינה באופן ישיר את הורמון הרעב, מה שאומר שאכילה מועטת מצליחה לספק את תחושת הרעב.

קראו עוד: קיצור קיבה בזריקה

מחקרים רבים מוכיחים הצלחה חד משמעית – מרבית המנותחים המליחו להשיל למעלה מ 70% ממשקלם לאחר 5 שנים בלבד!

כלל העוברים את הניתוחים הללו מדווחים על הגעה לתחושת שובע תוך זמן קצר משמעותית מבעבר. כמויות אוכל קטנות מאוד מצליחות לספק את המנותחים, מה שמבטיח שיצליחו לרדת עשרות קילוגרמים ממשקלם. ממחקרים רבים שנערכו בנושא עולה כי מרבית המנותחים שבחרו בניתוח קיצור קיבה הצליחו להשיל למעלה מ 60% ממשקלם תוך 3 שנים וכן למעלה מ 70% ממשקלם תוך 5 שנים בלבד. רוצים להשיל עשרו. אחוזים ממשקלכם? ניתוח קיצור קיבה הוא התשובה הטובה ביותר עבורכם. מעבר לשיפור ניכר בכל אורח החיים מבחינה פיזית, הניתוחים הללו מסייעים לרבים לשפר פלאים את מצבם הבריאותי. חושבים על ניתוח קיצור קיבה? כדאי לכם לערוך סקר שוק קצר אודות כלל הניתוחים הקיימים כיום. היכרות נרחבת עם כל השיטות השונות תאפשר לכם להעריך מהו הניתוח המתאים ביותר עבורכם.

התייעצו עם הרופא האישי שלכם אודות הניתוח המיטבי עבורכם

איך תדעו לבחור בסוף את הניתוח המיטבי עבורכם? הרופא האישי שלכם ידע לסייע בכך. הרופא האישי שלכם מכיר היטב את מצבכם הבריאותי, כך שהוא ידע להתאים את הניתוח המיטבי שמתאים במיוחד עבורכם. בכל זאת חשוב לערוך היכרות נרחבת עם כל שיטות הטיפול, כך שתדעו בדיוק לקראת מה אתם הולכים. בחירה נכונה של הטיפול המיטבי עבורכם תאפשר לכם להתמודד על הצד הטוב ביותר עם השמנת היתר עד כדי ירידה משמעותית של עשרות אחוזים ממשקלכם. לעומת זאת, בחירה שגויה של ניתוח שפחות מתאים עבורכם עלולה לגרור כישלון בהצלחת הניתוח וירידה קטנה בלבד במשקל גופכם.

קראו עוד: האם ניתוחי קיצור קיבה מאריכים את תוחלת החיים?

קיצור קיבה
Picture of דפנה לוינסון מאמנת
דפנה לוינסון מאמנת

דפנה לוינסון מאמנת מוסמכת עם ניסיון עשיר באימון אישי, אימון קבוצות, תכניות אימונים, מעקב משקל והכוונה ייעודית.

אז מה היה לנו בכתבה:
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!